Jak prší v březnu, tak také v červnu.

O svatém Kvirinu už je teplo i ve stínu.

Cyklostezka a in-line dráha

Odpočívadlo na zručské cyklostezce

Město Zruč nad Sázavou je investorem projektu "Na kole do práce zručskou cyklostezkou". Projekt byl finančně podpořen v rámci programu ROP Střední Čechy. Cyklostezka propojuje centrální část původní části Zruče s novou částí města s napojením na ulici Dvouletky. Trasa v délce 2,25 km je určena pro cyklisty, in-line bruslaře, pěší a v zimě i pro běžkaře. Trasa vede podél řeky Sázavy. Celá cyklostezka je osvětlená. Pro děti velmi vhodná, žádný kopcovitý terén.

Zručská cyklostezka