Zvýšení efektivity veřejné správy ve Zruči nad Sázavou

plakát

Předmětem projektu je vytvoření souboru nástrojů pro efektivní výkon veřejné správy a nastavení moderní otevřené obce reagující na nové trendy a to jak v oblasti strategického řízení, tak v oblasti komunikace s veřejností. Konkrétně dojde ke zpracování strategického plánu rozvoje města a dalších analytických podkladů a dalších dílčích strategických dokumentů potřebných pro kvalitní strategické plánování a vedení města (pasporty, koncepce). Dále je cílem projektu zlepšit zapojení veřejnosti. Projekt je realizován v letech 2020-21.

Základní výstupem projektu je zpracovaný strategický plán rozvoje města Zruč nad Sázavou na desetileté období a akční plán s konkrétními záměry. Hlavním změnou je dosažení shody a konsensu nad strategickým plánem rozvoje. Dále budou zpracované následující dílčí koncepční a analytické dokumenty, jenž budou zpracovány v souladu s novým strategickým plánem rozvoje města:

- pasport veřejného osvětlení

- pasport dopravního značení

- pasport zeleně

- pasport mobiliáře

- koncepce rozvoje cestovního ruchu

- energetická koncepce

- komunikační strategie

Schválený strategický plán, koncepce a pasporty budou určujícím rámcem pro návrhy dalších projektů, které budou zároveň propojeny s rozpočtováním investic.

Budou jasně stanoveny vize a směry dalšího vývoje, s kterými bude ztotožněna většina obyvatel a klíčových aktérů. Tyto vize a cíle budou transparentně definovány a bude zřejmé jejich postupné naplňování a implementace dílčích kroků.

Strategický plán a dílčí dokumenty budou využity především jako prostředek k rozvoji města v následujících oblastech.

- koordinace rozvoje města

- identifikace problémů a jejich řešení

- definice prioritních rozvojových záměrů a projektů - rozvrhnutí realizace aktivit a identifikace subjektů, které se na nich budou podílet

- alokace vlastních finančních prostředků (predikce rozpočtového výhledu,provázání akčních plánů s rozpočtem)