Teplý říjen - studený listopad.

Jestliže sníh listopadový dlouho zůstane, víc než hnůj polím prospěje.

Stručný popis projektu:

Předmětem projektu je realizace příměstského tábora ve Zruči nad Sázavou. Cílem projektu je zlepšení nabídky cenově dostupných a kvalitních zařízení a služeb péči o děti za účelem zvýšení zaměstnanosti pečujících osob a usnadnění slučitelnosti pracovního a soukromého života. Vzhledem k tomu, že pečující osobou je ve většině případů matka, je cílem projektu také snížení diskriminace žen na trhu práce. Díky realizaci projektu budou moci pečující osoby být v pracovním procesu i v době prázdnin.

Cíle projektu:

Cílem projektu je doplnit nabídku služeb péče o děti stávajících institucionálních forem zařízení na území MAS Lípa pro venkov v době letních prázdnin.

Cílem je posílit sociální stabilitu a zvýšit kvalitu služeb poskytovaných na venkově v oblasti školství, zdravotnictví a sociálních služeb.

Cílem je zapojení lokálních aktérů (tedy Města Zruč nad Sázavou) do řešení problematiky nezaměstnanosti a sociálního začleňování v regionu MAS.

Specifickým cílem projektu je:

- nabídnout zaměstnaným rodičům péči o dítě v době školních prázdnin a tímto slaďovat podmínky pracovního a osobního života zaměstnaných rodičů.

- nabídnout celodenní péči o děti po dobu až tří týdnů v době školních prázdnin

- zlepšit zaměstnatelnost rodičů (pečujících osob) a usnadnit jejich účast na trhu práce

- přispět ke zvýšení udržitelné zaměstnanosti rodičů (především žen) a snížení segregace na trhu práce

- zvýšit dostupnost služeb péče o děti v době prázdnin a tím přispět ke sladění pracovního a osobního života