Roztrhne-li v červenci pavouk svou síť na dvě, brzy se déšť ozve.

Na svatého Eliáše dopoledne léto, odpoledne podzim.

Ulice Dubinská, Jiřická a 1.máje

Středočeský kraj ve spolupráci s městem zrealizoval rekonstrukci tří páteřních ulic v našem městě. Máme nejen nový asfaltový povrch v Dubinské a Jiřické ulici, ale i přeskládané žulové kostky v ulici 1. máje.

Celá rekonstrukce započala výměnou starého vodovodu v Dubinské a Jiřické ulici, kterou realizovala a platila VHS Vrchlice Maleč . Zároveň se vybudovaly nové vodovodní přípojky k přilehlým nemovitostem. Současně se vybudovalo nové odvodnění komunikace a opravila část stávající dešťová kanalizace, která odvádí vodu z přilehlých střech domů. Novou podobu má křižovatka u zámeckého parku. Je celá asfaltová s dvěma novými nasvícenými přechody. Při obnově chodníku k lékárně došlo k jeho rozšíření o 20 centimetrů. Parta dláždičů  pak během 30 dnů přeskládala žulové kostky v ulici 1. máje. I zde došlo na opravy kanalizace. Ve spodní části náměstí se vybudovali tři nové kanalizační vpusti na dešťovou vodu. Upravil se přechod pro chodce v horní části náměstí.Ještě jednou všem díky za trpělivost a Středočeskému kraji za opravu, která vyšla na 16,6 mil. korun.

Nová dešťová kanalizace a vodovod

Podkladní vrstvy v Dubinské ulici

Asfaltování

Vodovod a dešťová kanalizace v Jiřické ulici