Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Mokrý máj - v stodole ráj.

Pranostika na akt. den

Májová voda vypije víno.

Zruč na mapě

Kliknutím otevřete mapový prohlížeč

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

PŘEKLADAČ - UPŘESNĚNÍ

Univerzální překladač na těchto webových stránkách je implementací strojového překladače, který automatizovaně překládá zadané textové informace. Nejedná se tedy o stoprocentní překlad obsahu. Systém je ale postačující k základnímu porozumění.

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

V. jarní zlatá zručská mölkka, 2018

5. JARNÍ ZLATÁ ZRUČSKÁ MÖLKKA, ČTYŘICET DRUŽSTEV, TŘINÁCT DOMÁCÍCH TÝMŮ, DRUHÉ MÍSTO CELKU MY TO VYPIJEM - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

NA TENISOVÝCH KURTECH SE USKUTEČNILA PÁTÁ JARNÍ ZLATÁ MÖLKKA S REKORDNÍM POČTEM 40 DRUŽSTEV, 13 TÝMŮ ZE ZRUČE NAD SÁZAVOU

Medailová radost: 1. PRORADOST (Stranný, Spolí, Příbram), 2. MY TO VYPIJEM (Jan Doubrava, Luboš Kružík, Patrik Janda - Zruč n. S.), 3. SEMTAMŤUK (Jablonec n./N.)

Zruč nad Sázavou - Na tenisových dvorcích Jiskry se uskutečnil turnaj v mölkky a vydařil se. Čtyřicet zúčastněných družstev (osm skupin po pěti) na V. jarní zlaté zručské mölce vytvořilo český rekord v počtu účastníků turnaje v mölkky. Do play-off postoupily z každé skupiny první tři celky, další týmy hrály turnaj Poslední šance.

Skupiny:

A – TOMIRA, PROMÖLKKY, VINOTÉKA 6, MÖLKAHOLICS, DOUBRAVKA
B - SEMTAMŤUK, HOMOLKKY, KOTRMELKY, APAČI, JSME TU OMYLEM
C - SKM ZZV D, SSZ 1, HEJLÍCI, LARS, RYCHLÁ ROTA
D - 13. MÖLKKA, DOBRÝ HOD, TROJKA, SVÍŤA, HOTELIÉŘI LEDEČ
E – MIJA, SKM ZZV, RUMĚNKY, JEŽKOVY VOČI, KH STARS
F - LOBE STAR, PRORADOST, KRAKONOŠOVA 12, JITOUL, BAŠTA FIDLY
G - M. BYSTRC I, PALLASIT, RODOS, TÝN – TÝM, MY TO VYPIJEM
H – SSZ, M. BYSTRC II, MAMMA KYLIA, DYNAMO, KOMETY

Konečné pořadí:

1. PRORADOST (Stranný, Spolí, Příbram), 2. MY TO VYPIJEM (Zruč n. S.), 3. SEMTAMŤUK (Jablonec n./N.), 4. TOMIRA (Bílovec), 5. HOMÖLKKY (Praha), 6. LOBE STAR (Zruč n. S.), 7. MIJA (Hladké Životice), 8. MAMA KYLIA a DVA KLACC (Dvůr Králové), 9. DYNAMO (Zruč n. S.), 10. HOTELIÉŘI LEDEČ (Ledeč n. S.), 11. SKM ZRUČ ZZV D (Zruč n. S.), 12. KOTRMELKY (Bílovec), 13. MOLKKAHOLICS (Zruč n. S.), 14. TŘINÁCTÁ MÖLKKA (Brno/Praha), 15. SSZ 1 (Praha, Blaník, Třemošná), 16. MÖLKKY BYSTRC I (Brno – Bystrc), 17. TROJKA (Studénka), 18. JITOVL (Pustějov), 19. TÝN – TÝM (Týnec nad Sáz.), 20. MÖLKKY BYSTRC II (Brno – Bystrc), 21. SKM ZRUČ ZZV (Zruč n. Sáz.), 22. PROMÖLKKY, 23. HEJLÍCI, 24. JEŽKOVY VOČI, 25. PÄLLÄSYT, 26. ALBI MÖLKKY TEAM, 27. KH STARS, 28. RODOS Dvůr Králové, 29. KRAKONOŠOVA 12°, 30. SSZ, 31. BAŠTA FIDLY, 32. DOUBRAVKA, 33. JSME TU OMYLEM, 34. RUMĚNKY, 35. SVÍŤA, 36. APAČI, 37. LARS, 38. VINOTÉKA ŠESTKA, 39. RYCHLÁ ROTA, 40. KOMETY

Zručské celky:

MY TO VYPIJEM - Jan Doubrava, Luboš Kružík, Patrik Janda
LOBE STAR - Milan Louda, Jitka Rambousková, Libor Rambousek, Pavla Loudová
DYNAMO - Tomáš Lohynský, Dan Dragoun, Luděk Kvapil
SKM ZRUČ ZZV D - František Matějka, Zdeněk Sečka, Karel Čapek
MOLKKAHOLICS - Karel Drahota, Michaela Náhlovská, Dlaban
SKM ZRUČ ZZV - Monika Pěnkavová, Mária Fialová, Martin Kadlec
HEJLÍCI - Josef Hejl, Petr Felis, Jiří Černý
PÄLLÄSYT - Petr Felis ml., Pavel Benčát, Miroslav Farkač
BAŠTA FIDLY - Bohuslav Bauštein, Naďa Baušteinová, Radim Freisler
JSME TU OMYLEM - Ondřej Doubrava, Jana Malá, Lucie Drbohlavová
SVÍŤA - Svatava Stejskalová, Vít Stejskal, Kateřina Hejlová, Eliška Lenhartová
APAČI - Vladislav Kadlec, Elzbieta Kadlecová, Květa Pěnkavová
RYCHLÁ ROTA - Pavel Mácha, Lucie Kruntorádová, Jakub Šebek, Leoš Fiala ml. (lef, jot – foto: Josef Tůma)
celý text

ostatní, náš tip | 18. 5. 2018 | Autor: Josef Tůma
Krajské kolo ve volejbalu ZŠ kategorie dívek, Rakovník

KRAJSKÉ KOLO ZŠ VE VOLEJBALU V RAKOVNÍKU, OKRES KUTNÁ HORA REPREZENTOVALA DĚVČATA ZE ZŠ ZRUČ NAD SÁZAVOU - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

ZRUČSKÁ DĚVČATA REPREZENTOVALA OKRES KUTNÁ HORA V KRAJSKÉM KOLE VE VOLEJBALU ZŠ V RAKOVNÍKU

Turnaje se zúčastnilo devět družstev, zručská děvčata si nevedla špatně, jen jim chybělo štěstíčko

Rakovník – Ve zdejší sportovní hale se uskutečnilo krajské kolo ve volejbalu ZŠ kategorie dívek. Kutnohorský okres reprezentovala děvčata ze ZŠ Zruč nad Sázavou, která se sem probojovala z okresního kola, které se konalo v dubnu 2018 v Čáslavi. Krajského kola se zúčastnilo celkem devět škol, které byly rozlosovány do tří skupin. Zručská děvčata si nevedla špatně, jen jim chybělo štěstíčko.

Účastníci turnaje: Kladno, Mladá Boleslav, Příbram, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Rakovník, Benešov, Brandýs nad Labem, Zruč nad Sázavou.

Výsledky A:

Kladno – Mladá Boleslav 2:0, Kladno – Příbram 0:2, Mladá Boleslav – Příbram 0:2

Pořadí: 1. Příbram 6 bodů, 2. Kladno 3 body, 3. Mladá Boleslav 0 bodů

Výsledky B:

Kolín – Kralupy 0:2, Kolín – Rakovník 0:2, Kralupy – Rakovník 2:0

Pořadí: 1. Kralupy 6 bodů, Rakovník 3 body, 3. Kolín 0 bodů

Výsledky C:

Benešov – Brandýs 2:0, Benešov – Zruč nad Sázavou 2:1 (64:61), Brandýs – Zruč nad Sázavou 2:1 (57:58)

Pořadí: 1. Benešov 5 bodů, 2. Brandýs 2 body (sety 2:3), 3. Zruč nad Sázavou 2 body (sety 2:4)

Vítězové skupin postoupili do finále o 1. – 3. místo, druzí o 4. – 6. místo, třetí o 7. – 9. místo, Třetí skupina o umístění se nehrála, v celkovém pořadí rozhodovala utkání ve skupinách.

Výsledky finále o 1. – 3. místo:

Příbram – Kralupy 2:0
Příbram – Benešov 2:0
Kralupy – Benešov 2:0

Konečné pořadí: 1. ZŠ Příbram, 2. ZŠ Kralupy, 3. ZŠ Benešov, 4. ZŠ Kladno, 5. ZŠ Brandýs, 6. ZŠ Rakovník, 7. ZŠ Zruč nad Sázavou, 8. ZŠ Mladá Boleslav, 9. ZŠ Kolín.

Postupující školy:

Základní škola Příbram a Základní škola Kralupy

Vítězná sestava ZŠ Zruč nad Sázavou na turnaji v Čáslavi – nahoře zleva: paní učitelka Alice Vernerová, Klára Měšťánková, Jana Bruzlová, Šárka Menšíková, Hana Melcrová, Ema. Dole zleva: Barbora Filipová, Anna Flekalová, Aneta Zemanová. Ležící: Veronika Pechová

Sestava ZŠ Zruč nad Sázavou na turnaji v Rakovníku – zleva: Barbora Filipová, Jana Bruzlová, Aneta Zemanová, Hana Melcrová, Pavla Kubištová, Klára Měšťánková, Anna Flekalová, Šárka Menšíková, Veronika Pechová (jot – foto: an)
celý text

ostatní, náš tip | 18. 5. 2018 | Autor: Josef Tůma
Závěrečný TOP 12 - stolní tenis, Zruč nad Sázavou

ZÁVĚREČNÝ TOP 12 SÉRIE REGIONÁLNÍCH POHÁRŮ ŽACTVA, STOLNÍ TENIS, KUTNÁ HORA/KOLÍN/BENEŠOV - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

TOP 12: MEDAILE MLADÝM ZRUČSKÝM STOLNÍM TENISTŮM UNIKLY, ALE MEZI NEJLEPŠIMI BYLI NADPRŮMĚRNOU VÝPRAVOU

Celkové pořadí zručských hráčů: 4. Dolejš, 5. Čekal, 6. Kulhánek, 9. Baloun, 11. Cendelín

Zruč nad Sázavou - Závěrečný TOP 12 nejlepších hráčů stolního tenisu série Regionálních pohárů žactva pro regiony Kutná Hora, Kolín, Benešov se uskutečnil ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou, a to hned za účasti pětice zručských zástupců. O jediné místo se bohužel do nominace nevešel Ondřej Nácovský. Jednoznačným favoritem byl Leon Kolman (Sokol Kutná Hora) a černým koněm Tereza Čížová (Sokol Uhlířské Janovice).
V základní skupině A se nestalo téměř žádné překvapení. Okořeněním tak byl bratrovražedný souboj trojice zručských stolních tenistů Čekal – Kulhánek - Cendelín, který nakonec dopadl v témže pořadí.
František Herout: ,,Ač mohl být Filip Cendelín velkým překvapením, poprvé ukázal slabou psychiku a na tu i doplatil.“
Ve druhé skupině B začala skvělá jízda Ladislava Dolejše, který porazil i Terezu Čížovou a byl na skvělé cestě k medaili. Poté ale ztratil s překvapením turnaje, Vladimírem Hroudou, a i přes první místo ve skupině si s sebou tuto prohru nesl, jakožto s druhým postupujícím. Jan Baloun si uhrál alespoň páté místo, podobně jako kolega Filip Cendelín ve skupině A.
Skupina o 9. - 12. místo dospěla do značného drama, když Jan Baloun prohrál s Čebišem a porazil Filipa Cendelína. To mu ale nakonec pomohlo a tak byl zručský bijec na konečném devátém místě, což byl pro něj osobně senzační výsledek.
František Herout: ,,Cendelín skončil jedenáctý, a i přes svou stoupající výkonnost mohl být zklamán.“
Skupina o 5. - 8. místo znamenala výbuch Terezy Čížové. Ta neunesla neštěstí v podobě ztráty možnosti hry o medaile a postupně prohrála i s Janem Čekalem a Matějem Kulhánkem. Díky tomu, že si zručští borci udrželi formu proti velimskému Bulgrovi, byli pátý a šestý. Ač hrál Láďa Dolejš ve skupině o 1. - 4. velice dobře, snadné chyby ho v ostré konkurenci připravili o možnost medaile. Pro tu si defacto bez problémů došel Leon Kolman, kterého za celý turnaj ohrozil jen Jan Čekal (2:3), druhý byl překvapivě Hrouda a třetí Štěpán Křenovský (Sokol Kutná Hora). (frh, jot – foto: jot, frh)
František Herout: ,,Se svým vystoupením může být určitě spokojen Jan Baloun a Matěj Kulhánek, kteří si podstatně polepšili vzhledem ke svému původnímu nasazení. Lehké zklamání mohlo provázet Láďu Dolejše, který i přes výhru nad Čížovou na medaili nedosáhl, i Jana Čekala, který ve skupině sahal po postupu přes Křenovského, resp. Kolmana. Těžký los a zaváhání v koncovkách ho o postup připravil, ale úkol si splnil. O Filipovi Cendelínovi bylo již řečeno, nutno ale uznat, že v deseti letech je pouhá a zasloužená kvalifikace na TOP 12 senzačním výsledkem. Hráči však nemůžou usnout na vavřínech, protože spousta s kolínských a benešovských kolegů válí na krajských turnajích, a tak bychom se neměli dobrými výsledky v rámci regionu, které jsou velice potěšující, uchlácholit, ale stavět na nich v dalším posunu.“

KONEČNÉ POŘADÍ TOP 12 - Zruč nad Sázavou

1. Leon Kolman (Sokol Kutná Hora)
2. Vladimír Hrouda (SK Nová Ves)
3. Štěpán Křenovský (Sokol Kutná Hora)
4. Ladislav Dolejš
5. Jan Čekal
6. Matěj Kulhánek (všichni SKC Zruč nad Sázavou)
7. Tereza Čížová (Sokol Uhlířské Janovice)
8. Jan Bulgr (Sokol Velim)
9. Jan Baloun (SKC Zruč nad Sázavou)
10. Patrik Čebiš (Sokol Velký Osek)
11. Filip Cendelín (SKC Zruč nad Sázavou)
12. Jakub Chod (Sokol Velký Osek)
celý text

ostatní, náš tip | 15. 5. 2018 | Autor: Josef Tůma
Finálový fotbalový turnaj McDonald´s v Čáslavi

FOTBALOVÝ TURNAJ MCDONALD´S, OKRSKOVÉ A OKRESNÍ KOLO V KUTNÉ HOŘE A ČÁSLAVI - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

KLUCI ZE ZŠ ZRUČ NAD SÁZAVOU SKONČILI V ČÁSLAVSKÉM OKRESNÍM FINÁLE FOTBALOVÉHO MCDONALD´S NA ŠESTÉ PŘÍČCE

Chlapci se dostali do okresního finále ziskem 4. místa v okrskovém předkole

Čáslav, Kutná Hora – McDonald´s Cup - největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol. Letos se konal jubilejní 21. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastoupilo do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6 - 11 let. McDonald's Cup se hraje na téměř čtyřech tisících základních školách České republiky a stále se zapojují další.

McDonald's Cup je postupový turnaj školních družstev. Začíná třídním a školním kolem, kterého se mohou z jedné třídy zúčastnit i dvě a více družstev. Tato část je doporučena hrát dlouhodobě a závěrečný turnaj školy pak určí vítěze. Vítězná třída postupuje do okrskového, nebo přímo do okresního kola. Vítězové okresů se setkávají na krajském finále, vyvrcholením příslušného ročníku McDonald's Cupu je pak Svátek fotbalu, celorepublikové finále těch nejlepších družstev z krajů v kategorii B.

Kutná Hora – okrskové kolo

Kluci ze ZŠ Zruč nad Sázavou se zúčastnili okrskového kola Mc Donald´s Cupu 2018 v Kutné Hoře. Z pěti utkání dvakrát vyhráli, dvakrát remizovali a jednou prohráli. Kluci se tak mohli radovat ze 4. místa a postupu do finále, které se hraje v Čáslavi za účasti šest družstev.

Výsledky:
Zruč nad Sázavou - Žižkova KH 3:3, branky: Petrík 1, Božík 1, vlastní 1
Zruč nad Sázavou - Uhl. Janovice 0:4
Zruč nad Sázavou - Malešov 6:0, branky: Bělina 2, Nácovský 1, Pěkný 1, Filip 1, Taso Aye 1
Zruč nad Sázavou - TGM KH 3:3, branky: Filip 1, Petrík 1, Božík 1
Zruč nad Sázavou - Kamenná Stezka KH 9:1, branky: Bělina 3, Nácovský 1, Anděl 1, Taso Aye 1, Procházka 1, Božík 1, Filip 1

Tabulka: 1. Uhlířské Janovice, 2. Žižkova KH, 3. TGM KH, 4. ZŠ Zruč nad Sázavou, 5. Malešov, 6. Kamenná stezka KH.

Sestava: Štichauer - Filip, Nácovský, Anděl, Pěkný, Procházka, Bělina, Petrík, Taso Aye, Božík

Čáslav – okresní kolo

Chlapci ze ZŠ Zruč nad Sázavou se zúčastnili po získání 4. místa v okrskovém kole v Kutné Hoře finálového turnaje v Čáslavi za účasti šesti týmů. Odjeli bez zraněného brankáře Štichauera a nemocného Procházky. Z pěti utkání čtyřikrát prohráli a jednou remizovali. Škoda smolné remízy s Čáslav Sadová, kdy kluci třikrát vedli, mohli být pátí.

Výsledky:
Zruč nad Sázavou - Čáslav Sadová 5:5 (1:2), branky: Anděl 1, Filip 1, Bělina 1, Božík 1, Taso Aye 1
Zruč nad Sázavou - KH TGM 2:4, branky: Filip 1, Bělina 1
Zruč nad Sázavou – Žižkova KH 3:6, branky: Petrík 1, Taso Aye 1, Božík 1
Zruč nad Sázavou – Uhlířské Janovice 0:4
Zruč nad Sázavou - Čáslav Masarykova 1:10, branka: Filip 1

Tabulka: 1. Uhlířské Janovice, 2. TGM Čáslav, 3. Žižkova KH, 4. TGM KH, 5. Čáslav Sadová, 6. ZŠ Zruč nad Sázavou.

Sestava: Anděl, Nácovský - Filip, Nácovský, Anděl, Pěkný, Förster, Jindřich, Bělina, Petrík, Taso Aye, Božík. (jot, lin – foto: jot, lin - 1, jak - 1)
celý text

ostatní, náš tip | 5. 5. 2018 | Autor: Josef Tůma
Spartan Race 2018 Kutná Hora

SPARTAN RACE, KUTNÁ HORA, ZÁVODNÍCI ZE SEDMNÁCTI STÁTŮ, ZRUČSKÁ I NEZRUČSKÁ STOPA - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

PŘEKÁŽKOVÝCH ZÁVODŮ SPARTAN RACE V KUTNÉ HOŘE SE ZÚČASTNILO TÉMĚŘ 5500 ZÁVODNÍKŮ ZE SEDMNÁCTI STÁTŮ

Nechyběli ani borci z SDH Zruč nad Sázavou, SDH Chabeřice, SDH Onšovec a další zručští i nezručští borci

Kutná Hora - Kutnohorské centrum a okolí se stalo součástí velkolepých překážkových závodů Spartan Race. Osmikilometrovou trať s více jak dvaceti překážkami dokončilo 5381 závodníků ze sedmnácti států a dětskou trať si zaběhlo 1500 dětí. Mezi nimi nechyběli ani borci z SDH Zruč nad Sázavou, SDH Chabeřice a SDH Onšovec a další zručští i nezručští borci.
Milan Závorka: ,,Jako tým jsme vybíhali ve stejném čase, a to v 11:45 hodin. Trať jsme zaběhli za necelé dvě hodiny, protože jsme na sebe čekali a pomáhali mezi sebou a také ostatním. Někteří se pořádně zapotili při trestných úkolech (angličáky) za nepřekonaní překážky a někteří to zvládli takzvaně v suchém triku. Všichni jsme si to moc užili i přes občasnou bolest.“

Účastníci: (celkové pořadí, pořadí ve věkové kategorii, pořadí v pohlaví)

SDH Chabeřice:
Milan Závorka (2918 - 355 - 2260 - 1:54,53)
Petr Burda (2912 - 482 - 2256 - 1:54,52)
Vendula Závorková (2912 - 164 - 657 - 1:54,52)

SDH Zruč nad Sázavou:
Luboš Drbal (2912 - 482 - 2256 - 1:54,52)
Lukáš Hoskovec (231 - 33 - 229 - 1:05,46)

SDH Onšovec:
Lukáš Hájek (2912 - 532 - 2256 - 1:54,52)

dále se přidali Martin Vlk (454 - 123 - 442 - 1:11,48) a Pavel Augustov (2912 - 24 - 2256 - 1:54,52), také zde startovali i další: Dubinová Denisa, Malý Jaroslav, Šíša Martin, Setnička David, Nádvorník Josef, Rozkošný Lukáš, Petrásková Nikol, Studnička Jaroslav, Szalai Daniel, Urban Jiří, Edr Josef, Edr Patrik, Novák Martin, Novák Pavel aj (jot, miz – foto: Petra Burdová)

https://www.facebook.com/pg/FotografieBurdova/photos/?tab=album&album_id=1984815394893737
celý text

ostatní, náš tip | 3. 5. 2018 | Autor: Josef Tůma
2. ročník volejbalového turnaje Zručka 2018

2. ROČNÍK VOLEJBALOVÉHO TURNAJE ZRUČKA 2018, DVANÁCT TÝMŮ - FOTO

ZRUČKU 2018 VYHRÁLI BOŽANI PŘED WTF, ŽELVY A ŽÍŽALY OBSADILY BRONZOVÝ STUPÍNEK, WAFFLE DEVÁTÉ MÍSTO

Zručské celky skončily na třetím a devátém místě

Zruč nad Sázavou – Ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou se uskutečnil 2. ročník volejbalového turnaje Zručka 2018 smíšených družstev, který uspořádal volejbalový oddíl Jiskry. Líté boje se konaly na třech hřištích. Zúčastnilo se ho dvanáct družstev, zápasy byly nalosovány do dvou skupin. Pravidla byla stejná jako v prvním ročníku, na kurtu 4 ženy a 2 muži, výška sítě dle pravidel ženského volejbalu, muži nesměli odehrát míč přes síť ve výskoku - omezení platilo i pro blok a podání. Volejbalový turnaj Zručka 2018 podpořilo grantem město Zruč nad Sázavou. Výtěžek ze startovného putoval na kočičí útulek v Lovčicích u Čáslavi.

Výsledky:

Skupina A: Vesnický výběr – Pergoška 0:2, Vesnický výběr – Amatéři 0:2, Vesnický výběr – Želvy a Žížaly 0:2, Vesnický výběr – Potkali se u Kolína 1:1, Vesnický výběr – Jelenice 0:2, Pergoška – Amatéři 0:2, Pergoška – Želvy a Žížaly 1:1, Pergoška – Potkali se u Kolína 0:2, Pergoška - Jelenice 0:2, Amatéři – Želvy a Žížaly 1:1, Amatéři – Potkali se u Kolína 2:0, Amatéři – Jelenice 2:0, Želvy a Žížaly – Potkali se u Kolína 2:0, Želvy a Žížaly – Jelenice 2:0, Potkali se u Kolína – Jelenice 1:1.

Pořadí: 1. Amatéři 9 bodů, 2. Želvy a Žížaly 8 bodů, 3. Jelenice 5 bodů, 4. Potkali se u Kolína 4 body, 5. Pergoška 3 body, 6. Vesnický výběr 1 bod.

Skupina B: WTF – Husitská Jízda 2:0, WTF – Vlasatice 2:0, WTF – Waffle 1:1, WTF – Pokladníci 1:1, WTF – Božani 0:2, Husitská Jízda – Vlasatice 2:0, Husitská Jízda – Waffle 2:0, Husitská Jízda – Pokladníci 1:1, Husitská Jízda – Božani 0:2, Vlasatice – Waffle 0:2, Vlasatice – Pokladníci 0:2, Vlasatice – Božani 0:2, Waffle – Pokladníci 1:1, Waffle – Božani 0:2, Pokladníci – Božani 0:2.

Pořadí: 1. Božani 10 bodů, 2. WTF 6 bodů, 3. Husitská Jízda 5 bodů (+13), 4. Pokladníci 5 bodů (+5), 5. Waffle 4 body, 6. Vlasatice 0 bodů.

O konečné umístění:

O 11. místo: Vesnický výběr – Vlasatice 1:2
O 9. místo: Pergoška – Waffle 0:2
O 7. místo: Potkali se u Kolína – Pokladníci 2:1
O 5. místo: Jelenice – Husitská Jízda 1:2

Semifinále: Amatéři – WTF 0:2, Želvy a Žížaly – Božani 1:2.

O 3. – 4. místo: Želvy a Žížaly – Amatéři 2:0.

Finále: WTF – Božani 0:2.

Celkové pořadí turnaje: 1. Božani, 2. WTF, 3. Želvy a Žížaly, 4. Amatéři, 5. Husitská Jízda, 6. Jelenice, 7. Potkali se u Kolína, 8. Pokladníci, 9. Waffle, 10. Pergoška, 11. Vlasatice, 12. Vesnický výběr.

Sestava Želvy a Žížaly Zruč nad Sázavou: Beneš, Starý, Menšíková, Šteffková, Kubálková, Kleinová

Sestava Waffle Zruč nad Sázavou: Hujer, Nádvorník, Tůmová, Fialová, Šťastná, Vlková (mab, jot – foto: Josef Tůma, Martin Beneš)
celý text

ostatní, náš tip | 27. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
13. ročník turnaje ve volejbalu O pohár Jestřebích hor

13. ROČNÍK VOLEJBALOVÉHO TURNAJE O POHÁR JESTŘEBÍCH HOR, VE VÝBĚRU KCM ZRUČSKÁ BARBORA FILIPOVÁ - FOTO

BARBORA FILIPOVÁ REPREZENTOVALA ZRUČSKOU JISKRU VE VÝBĚRU CELKU KCM STŘEDOČESKÉHO KRAJE NA TURNAJI O POHÁR JESTŘEBÍCH HOR

Turnaje se zúčastnilo dvanáct družstev

Rtyně v Podkrkonoší – Ve zdejší sportovní hale se uskutečnil 13. ročník turnaje ve volejbalu O pohár Jestřebích hor. Účastnilo se ho dvanáct družstev, v týmu KCM (krajské centrum mládeže) Středočeského kraje nastoupila Barbora Filipová z TJ Jiskra Zruč nad Sázavou.

Účastníci turnaje: KCM Středočeského kraje A, KCM Středočeského kraje B, Trutnov, TJ Žďár nad Sázavou, Rtyně v Podkrkonoší A, Náchod A, TJ DDM Brno, Rtyně v Podkrkonoší B, Náchod B, Zbečník, Slavia Hradec Králové, Česká Třebová

Dvanáct celků od Brna až po Kralupy, 92 hráček, 18 trenérů, odehrálo se 30 zápasů. Družstva byla rozdělena do třech skupin po čtyřech, vítězové postoupili do finálové skupiny o 1. – 3. místo, druzí do skupiny o 4. – 6. místo, třetí do skupiny o 7. – 9. místo, čtvrtá družstva do skupiny o 10. – 12. místo.

KCM Středočeského kraje postavil v turnaji dvě družstva, v A týmu se v premiéře představila již jmenovaná Barbora Filipová.

Výsledky KCM B ve skupině A:

KCM B – Náchod A 1:1, skóre 35:33
KCM B – DDM Brno 2:0
KCM B – Rtyně v Podkrkonoší 2:0

Pořadí: 1. KCM B 5 bodů - skóre VZ 35:33, 2. Náchod A 5 bodů - skóre VZ 33:35, 3. DDM Brno 2 body, 4. Rtyně v Podkrkonoší B 0 bodů

Výsledky Zbečníku ve skupině B:

Zbečník – Náchod B 2:0
Zbečník – Česká Třebová 2:0
Zbečník – Hradec Králové 1:1

Pořadí: 1. Zbečník 5 bodů - skóre VZ 39:34, 2. Hradec Králové 5 bodů - skóre 34:39, 3. Náchod A 2 body, 4. Česká Třebová B 0 bodů

Výsledky KCM A ve skupině C:

KCM A – Rtyně v Podkrkonoší 2:0
KCM A – Trutnov 2:0
KCM A – Žďár nad Sázavou 2:0

Pořadí: 1. KCM A 6 bodů, 2. Žďár nad Sázavou 4 body, 3. Rtyně v Podkrkonoší A 2 body, 4. Trutnov 0 bodů

Výsledky finále o 1. – 3. místo:

KCM A – Zbečník 2:1
KCM B – Zbečník 2:0
KCM A – KCM B 0:2

Konečné pořadí: 1. KCM B, 2. KCM A, 3. Zbečník, 4. Náchod A, 5. Hradec Králové, 6. Žďár nad Sázavou, 7. Náchod B, 8. Rtyně v Podkrkonoší A, 9. DDM Brno, 10. Trutnov, 11. Česká Třebová, 12. Rtyně v Podkrkonoší B.

Sestava KCM A: Hlaváčková, L. Volfová, Filipová, Chlapcová, Kotrčová, A. Volfová
Sestava KCM B: Kazdová, Šnajdrová, Sokolová, Formanková, Volemanová, Pekarská. Trenéři obou týmů: David Němec a Ivoš Hlaváček (jot – foto: maf, rvp)
celý text

ostatní, náš tip | 26. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
Zručský smíšák 2018

ZRUČSKÝ SMÍŠÁK 2018, ZRUČ NAD SÁZAVOU, ČTRNÁCT TÝMŮ - FOTO

ZRUČSKÝ SMÍŠÁK 2018 VYHRÁLO DRUŽSTVO NĚŽNÝ MLÁTIČKY PŘED DYNAMEM HELSINKY A MORD PARTOU

Bramborová medaile zůstala celku Los Bomberos

Zruč nad Sázavou – Ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou se uskutečnil volejbalový turnaj smíšených družstev 4 muži + 2 ženy – Zručský smíšák, který uspořádal volejbalový oddíl Jiskry. Líté boje v roce 2018 se konaly na třech hřištích. Zúčastnilo se ho čtrnáct družstev, zápasy byly nalosovány do třech skupin. Tři družstva byla nasazena do skupin podle výsledků v minulém ročníku – Dynamo Helsinky, Něžné mlátičky a Mord parta.

Výsledky:

Skupina A: Madagaskar – Bláznivá promile 2:0, Madagaskar – Helsinky 0:2, Madagaskar – Kluci z jihu 1:1, Madagaskar – Máme na lehátku 0:2, Bláznivá promile – Helsinky 0:2, Bláznivá promile – Kluci z jihu 0:2, Bláznivá promile - Máme na lehátku 1:1, Helsinky – Kluci z jihu 1:1, Helsinky - Máme na lehátku 0:2, Kluci z jihu – Máme na lehátku 0:2.

Pořadí: 1. Dynamo Helsinky 7 bodů, 2. Máme v pejči na lehátku 5 bodů, 3. Kluci z jihu 4 body, 4. Madagaskar 3 body, 5. Bláznivá promile 1 bod.

Skupina B: Janiné vzdychy – Skoro se neznáme 0:2, Janiné vzdychy – Los Bomberos 0:2, Janiné vzdychy – Něžné mlátičky 0:2, Skoro se neznáme – Los Bomberos 0:2, Skoro se neznáme – Něžné mlátičky 0:2, Los Bomberos – Něžné mlátičky 0:2.

Pořadí: 1. Něžné mlátičky 6 bodů, 2. Los Bomberos 4 body, 3. Skoro se neznáme 2 body, 4. Janiné vzdychy 0 bodů.

Skupina C: Kamenožrouti – Mord parta 0:2, Kamenožrouti – Ševci 0:2, Kamenožrouti – Vikingové 0:2, Kamenožrouti - Marná snaha 0:2, Mord parta – Ševci 1:1, Mord parta –Vikingové 2:0, Mord parta - Marná snaha 2:0, Ševci – Vikingové 1:1, Ševci – Marná snaha 1:1, Vikingové – Marná snaha 0:2.

Pořadí: 1. Mord parta 7 bodů, 2. Marná snaha 5 bodů (+27), 3. Ševci 5 bodů (+20), 4. Vikingové 3 body, 5. Kamenožrouti 0 bodů.

Pavouk 1. – 14. místo:

Osmifinále: Něžné mlátičky (přímý postup), Kluci z jihu – Skoro se neznáme 2:0, Los Bomberos – Janiné vzdychy 2:0, Bláznivá promile – Marná snaha 2:1, Mord parta – Kamenožrouti 2:0, Máme v pejči na lehátku – Vikingové 2:1, Ševci – Madagaskar 2:0, Dynamo Helsinky (přímý postup)

Čtvrtfinále: Něžné mlátičky - Kluci z jihu 2:1, Los Bomberos – Bláznivá promile 2:1, Mord parta – V pejči na lehátku 2:0, Dynamo Helsinky – Ševci 2:0.

Semifinále: Něžné mlátičky – Los Bomberos 2:1, Mord parta – Dynamo Helsinky 0:2.

O 3. – 4. místo: Mord parta – Los Bomberos 2:1.

Finále: Něžné mlátičky – Dynamo Helsinky 2:1.

Celkové pořadí turnaje: 1. Něžné mlátičky, 2. Dynamo Helsinky, 3. Mord parta, 4. Los Bomberos, 5. – 6. Kluci z jihu a Bláznivá promile, 7. – 8. V pejči na lehátku a Ševci, 9. – 14. Skoro se neznáme, Janiné vzdychy, Marná snaha, Kamenožrouti, Vikingové, Madagaskar.

Sestava Kluci z jihu: Zdeněk Blažek, Jiří Vorlíček, Petra Menšíková, Šárka Kleinová, Vykouk, Filip

Sestava Ševců: Lukáš Vosyka, Matěj Drahokoupil, Petra Pištěková, Adéla Králová, Václav Hrbek, Michal Grivalský

Sestava Mord party: Jiří Drahokoupil, Zbyněk Parkán, Jakub Drahokoupil, Kryštof Humpl, Mirka Brožová, Tereza Michalcová

Za Los Bomberos nastoupil Martin Viktora. (jot, jiv, mah – foto: jot, onk)
celý text

ostatní, náš tip | 21. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
Páté kolo okresní soutěže žactva ve volejbalu, Zruč n. Sáz.

5. KOLO OKRESNÍ SOUTĚŽE ŽACTVA VE VOLEJBALU, ZRUČ NAD SÁZAVOU, CELKOVÉ VÝSLEDKY 2017/18 - FOTO

OKRESNÍ SOUTĚŽ ŽACTVA 2017/18 VYHRÁLY KUNICE PŘED TÝNCEM NAD SÁZAVOU A KÁCOVEM A. ZRUČSKÁ DĚVČATA OBSADILA PÁTOU PŘÍČKU

Volejbalového turnaje se zúčastnilo pět týmů ve skupině A a stejný počet ve skupině B

Zruč nad Sázavou - Páté kolo okresní soutěže žactva ve volejbalu, skupiny A i B, se uskutečnilo ve Zruči nad Sázavou. A skupina za účasti pěti celků – Kácov A, Kunice, Zruč nad Sázavou, Postupice a Týnec nad Sázavou – B skupina za účasti pěti celků - Kácov B, Říčany A, Benešov, Divišov a Říčany B. Uspořádal ho ČVS OTS Benešov (Český volejbalový svaz, okresní tělovýchovné sdružení) za přispění volejbalového oddílu Jiskry. Letošní ročník 2017/18 byl premiérový. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety na třech hřištích.

Tabulka po 4. kole:

A - Kunice 39, Týnec nad Sázavou 36, Kácov A 31, Postupice 30, Zruč nad Sázavou 22 bodů
B - Říčany A 22, Benešov 13, Říčany B 12, Kácov B 8, Divišov 7 bodů

Soutěž byla vedena jako smíšená - mohli tedy nastoupit i žáci (nepsaná dohoda byla, že by mělo být na hřišti více děvčat než chlapců).

Herní systém byl takový, že 10 týmů bylo rozděleno do dvou skupin po pěti, každý turnaj jeden ze skupiny padal do spodní skupiny a vítěz spodní skupiny postoupil do té horní.

Systém bodování byl podle umístění na jednotlivých turnajích (horní skupina 1. - 5. místo, spodní skupina 6. - 10. místo.) Za 1. místo je 10 bodů, za druhé 9 a tak dále až za 10. místo je jeden bod. Při rovnosti bodů rozhodoval počet bodů získaný na jednotlivých turnajích (výhra 2:0 - 3 body, výhra 2:1 - 2 body, prohra 1:2 - 1 bod a prohra 0:2 - 0 bodů), pokud i tyto body byly stejné, rozhodoval počet vyhraných/prohraných setů. Pokud by se náhodou stalo, že i tady byl stejný výsledek, musely by se dopočítat všechny míče.

Zúčastněná družstva 5. kola:

A skupina - Kácov A, Kunice, Zruč nad Sázavou, Postupice a Týnec nad Sázavou
B skupina - Kácov B, Říčany A, Benešov, Divišov, Říčany B

Výsledky Zruče nad Sázavou:

Jiskra Zruč nad Sázavou – Týnec nad Sázavou 1:2
Jiskra Zruč nad Sázavou – Kácov A 0:2
Jiskra Zruč nad Sázavou – Postupice 0:2
Jiskra Zruč nad Sázavou – Kunice 0:2

Pořadí: 1. Kunice 10 bodů, 2. Týnec nad Sázavou 9, 3. Kácov A 8, 4. Postupice 7, 5. Zruč nad Sázavou 6 bodů (sestava: Zemanová, Adamová, Menšíková, Pechová, Brůzlová, Kubištová, B. Filipová, Menclová, V. Filipová, Měšťánková – trenéři Rozkošný a Filip)

Pořadí skupiny B: 1. Říčany A 5 bodů, 2. Benešov 4, 3. Říčany B 3, 4. Kácov B 2, 5. Divišov 1 bod

Celkové pořadí po 5 turnajích:

1. Kunice 49 bodů, 2. Týnec nad Sázavou 45 bodů, 3. Kácov A 39 bodů, 4. Postupice 37 bodů, 5. Zruč nad Sázavou 28 bodů, 6. Říčany A 27 bodů, 7. Benešov 17 bodů, 8. Říčany B 15 bodů, 9. Kácov B 10 bodů, 10. Divišov 8 body. (jot, mah – foto: jot)
celý text

ostatní, náš tip | 20. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
#

4. KOLO 35. ROČNÍKU REGIONÁLNÍHO POHÁRU ŽÁKŮ 2017/18, CELKOVÉ VÝSLEDKY, STOLNÍ TENIS - FOTO

4. RPM: POSLEDNÍ RP I CELKOVÉ POŘADÍ OVLÁDL KUTNOHORSKÝ KOLMAN, TOP 12 BUDE MINIMÁLNĚ S PĚTIČLENNOU ZRUČSKOU ÚČASTÍ, DOLEJŠ (SKC) TŘETÍ

Celkové pořadí zručských hráčů: 3. Dolejš, 5. Čekal, 8. Kulhánek, 9. Cendelín, 11. Baloun, 13. Nácovský, 20. V. Förster, 45. Tůma, 46. T. Förster

Uhlířské Janovice - Výkonný výbor Regionálního svazu stolního tenisu Kutná Hora vypsal 35. ročník REGIONÁLNÍHO POHÁRU žáků pro sezónu 2017/2018.

Poslední ze série regionálních pohárů se uskutečnil v Uhlířských Janovicích za pořadatelské kombinace Josefa Číže a rozhodčího Františka Herouta. Turnaje se účastnila kompletní aktuální špička, která si to měla rozdat o konečné vítězství a kvalifikaci na TOP 12. O výsledky se rvalo i sedmero zručských zástupců v čele s Ladislavem Dolejšem.

Do finále A se probojovalo pět ze zručských zástupců. Bohužel z nižší divize neproklouznul Vojtěch Förster, který ve skupině nestačil na debutantku Kláru Valentovou z Českého Brodu a v baráži na jejího kolegu Matyáše Chlada. Jan Baloun dokázal v prvním kole uzmout set Štěpánu Křenovskému (Sokol Kutná Hora) a další jeho čtyři kolegové Dolejš – Kulhánek – Čekal - Cendelín prošli do čtvrtfinále! Láďa se přes Matěje dostal až do semifinále, což se nepovedlo Filipovi Cendelínovi na úkor Terezy Čížové (Sokol Uhlířské Janovice). V pěti setech bohužel nestačil Jan Čekal na Křenovského, a tak bylo semifinále složené dle očekávání. Láďa s Kolmanem bojoval, ale dobře hrající Leon si došel do finále a po souboji s překvapivým finalistou Křenovským i pro titul.

Celkové pořadí ovládl Leon Kolman před Čížovou. Na skvělém třetím místě skončil Ladislav Dolejš a vylepšil tak dosavadní maximum zručských hráčů v RP. Páté místo patří Janu Čekalovi jako nejlepšímu mladšímu žákovi. Osmý skončil Matěj Kulhánek, devátý Filip Cendelín a do TOP 12 proklouzl i Jan Baloun. Tím dosáhl dalšího historického maxima, jakožto pěticí hráčů SKC na TOP 12 s tím, že Ondřej Nácovský je jako třináctý prvním náhradníkem.

Soutěž družstev starších žáků ovládl Sokol Kutná Hora přes SKC Zruč nad Sázavou. V mladších žácích jednoznačně zvítězila Zruč nad Sázavou, a to podruhé v řadě.

KONEČNÉ POŘADÍ JEDNOTLIVCŮ (56 hráčů)

1. Leon Kolman (Sokol Kutná Hora)
2. Tereza Čížová (Sokol Uhlířské Janovice)
3. Ladislav Dolejš (SKC Zruč n. S.)
4. Štěpán Křenovský (Sokol Kutná Hora)
5. Jan Čekal
8. Matěj Kulhánek
9. Filip Cendelín
11. Jan Baloun
13. Ondřej Nácovský
20. Vojtěch Förster
45. Jan Tůma
46. Tomáš Förster (všichni SKC Zruč nad Sázavou)

DRUŽSTVA MLADŠÍCH ŽÁKŮ (jen Kutná Hora, 7 oddílů)

1. SKC Zruč nad Sázavou (Čekal, Kulhánek, Cendelín, Nácovský, V. Förster) 21 b.
2. Sokol Uhlířské Janovice (Čížová, Puflerová) 18 b.
3. Sokol Čáslav (Reimann, Sosnovec, Líska, Smetana, Beran) 15 b.

DRUŽSTVA STARŠÍCH ŽÁKŮ (jen Kutná Hora, 7 oddílů)

1. Sokol Kutná Hora (Kolman, Křenovský, Růžička, Kárník, Kolmanová) 20 b.
2. SKC Zruč nad Sázavou (Dolejš, Čekal, Kulhánek, Cendelín, Nácovský, V. Förster) 19 b.
3. Sokol Uhlířské Janovice (Čížová, Číž, Puflerová) 17 b.

Celkové pořadí po čtyřech turnajích: (jméno, rok narození, oddíl, body z 1., 2., 3., 4. turnaje, body celkem – tři turnaje ze čtyř)

1. Kolman Leon 2003 Sokol Kutná Hora 0 365 365 395 1125
2. Čížová Tereza 2006 Sokol Uhlířské Janovice 380 295 0 255 930
3. Dolejš Ladislav 2003 SKC Zruč nad Sázavou 285 245 285 250 820
4. Křenovský Štěpán 2003 Sokol Kutná Hora 225 245 165 295 765
5. Čekal Jan 2006 SKC Zruč nad Sázavou 205 0 205 185 595
6. Bulgr Jan 2004 Sokol Velim 185 175 225 130 585
7. Hrouda Vladimír 2004 SK Nová Ves 130 200 210 0 540
8. Kulhánek Matěj 2006 SKC Zruč nad Sázavou 185 145 135 185 515
9. Cendelín Filip 2008 SKC Zruč nad Sázavou 130 0 185 170 485
10. Chod Jakub 2004 Sokol Velký Osek 145 170 130 65 445
11. Baloun Jan 2004 SKC Zruč nad Sázavou 120 95 185 130 435
12. Čebiš Patrik 2006 Sokol Velký Osek 145 145 115 145 435
13. Nácovský Ondřej 2007 SKC Zruč nad Sázavou 150 145 125 0 420
14. Chlad Matyáš 2004 Sokol Český Brod 0 160 130 130 420
15. Sahulka Radek 2004 Sokol Velim 115 150 145 125 420
16. Fuchsová Kateřina 2006 Sokol Zbraslavice 145 125 85 130 400
17. Reimann Jakub 2007 Sokol Čáslav 130 145 125 125 400
18. Pena Adam 2003 Sokol Velim 205 0 185 0 390
19. Cincibus Milan 2003 Sokol Týnec n. L. 135 0 0 195 330
20. Förster Vojtěch 2006 SKC Zruč nad Sázavou 0 180 0 110 290
21. Růžička Daniel 2006 Sokol Kutná Hora 0 155 135 0 290
22. Čermáková Markéta 2005 Sokol Chlístovice 125 0 0 140 265
23. Hovorka Marek 2005 Viktoria Radim 135 120 0 0 255
24. Číž Daniel 2003 Sokol Uhlířské Janovice 250 0 0 0 250
25. Kárník Jiří 2003 Sokol Kutná Hora 110 135 0 0 245
26. Kolářová Linda 2006 Sokol Český Brod 80 120 0 0 200
27. Puflerová Markéta 2006 Sokol Uhlířské Janovice 130 0 0 50 180
28. Fuchsová Adéla 2008 Sokol Zbraslavice 15 125 30 25 180
29. Jetenský Marek 2004 Viktoria Radim 0 160 0 0 160
30. Sosnovec Martin 2006 Sokol Čáslav 25 80 0 55 160
31. Svoboda Jiří 2004 Sokol Kutná Hora 75 75 0 0 150
32. Valentová Klára 2006 Sokol Český Brod 0 0 0 145 145
33. Uhrová Tereza 2005 STC 2013 Církvice 25 40 20 70 135
34. Kolmanová Lenka 2006 Sokol Kutná Hora 25 45 65 25 135
35. Líska Jakub 2007 Sokol Čáslav 50 15 35 35 120
36. Smetana Filip 2005 Sokol Čáslav 20 30 0 45 95
37. Strejčovská Tereza 2004 Sokol Chlístovice 10 0 40 30 80
38. Beran Ondřej 2003 Sokol Čáslav 45 35 0 0 80
39. Polák Filip 2006 SK Nová Ves 0 0 70 0 70
40. Malimánek Matěj 2007 STC 2013 Církvice 0 15 35 15 65
41. Veverková Kateřina 2003 Sokol Kutná Hora 30 35 0 0 65
42. Strnadová Zuzana 2005 Sokol Chlístovice 0 0 15 45 60
43. Štěpina Dalibor 2004 Sokol Chlístovice 35 0 25 0 60
44. Hervertová Denisa 2004 Sokol Chlístovice 25 0 0 25 50
45. Tůma Jan 2009 SKC Zruč nad Sázavou 40 0 0 0 40
46. Förster Tomáš 2009 SKC Zruč nad Sázavou 0 20 0 20 40
47. Uher Ondřej 2008 STC 2013 Církvice 0 0 15 15 30
48. Veselá Lucie 2004 Sokol Kutná Hora 0 25 0 0 25
49. Veverková Karolína 2007 Sokol Kutná Hora 15 10 0 0 25
50. Kyba Ondřej 2004 Sokol Český Brod 0 20 0 0 20
50. Laštovková Taťána 2008 STC 2013 Církvice 20 0 0 0 20
50. Záleský Martin 2004 Sokol Chlístovice 10 0 0 10 20
53. Vavřinová Natálie 2005 Sokol Čáslav 0 15 0 0 15
53. Burýšek Jan 2007 Sokol Kutná Hora 0 15 0 0 15
55. Řezníček Jan 2006 Sokol Čáslav 0 10 0 0 10
55. Malimánek Petr 2009 STC 2013 Církvice 0 0 0 10 10

Hrálo se podle pravidel soutěžního řádu stolního tenisu a dle ustanovení rozpisu, počítaly se tři nejlepší turnaje. (frh, jot – foto: frh, jof)
celý text

ostatní, náš tip | 16. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
5. ročník, ekologický projekt Čisté město Zruč nad Sázavou 2018

5. ROČNÍK EKOLOGICKÉHO PROJEKTU ČISTÉ MĚSTO ZRUČ NAD SÁZAVOU S VOLEJBALISTKAMI - FOTO

PÁTÝ ROČNÍK EKOLOGICKÉHO PROJEKTU ČISTÉ MĚSTO ZRUČ NAD SÁZAVOU SE VYDAŘIL, ZA ROK NA VIDĚNOU

Pěti skupinám se podařilo naplnit celkem 53 ks bilých pytlů

Zruč nad Sázavou - Volejbalový oddíl zručských žen pořádal v sobotu 7. dubna 2018 ekologický projekt Čisté město Zruč nad Sázavou.

Uskutečnil se pátý ročník, počet dobrovolníků byl velice příjemný. Ráno v 9 hodin se v areálu dětského hřiště setkalo kolem 30 občanů, kteří byli ochotni věnovat svůj volný čas na dobrou věc. Z tohoto počtu vzniklo 5 skupin, které pod vedením hráček vyrazily na úklid zvolených částí našeho města. V průběhu akce se přidalo několik dalších nadšenců.

Bylo vidět neskutečně hodně nepořádku, dobrovolníci našlapali desítky kilometrů a pater, sesbírali mnoho kil odpadků. Nakonec se podařilo naplnit celkem 53 ks bílých pytlů.

Po samotném úklidu následovalo společné posezení v prostoru volejbalového areálu.

Zručské volejbalistky: „Rády bychom poděkovaly všem, kteří se rozhodli udělat něco pro přírodu, pro město, pro sebe a těšíme se na Vás při šestém ročníku. Všem moc děkujeme! Uklízeli jsme jako diví, speciální díky si zaslouží Luboš, Zdenda a Fanda, kteří vyrazili uklízet sportovní areál v pauze při florbalovém turnaji - klobouk dolů.“

Souhrn akce: dostavilo se 37 lidí + 4 psi, z toho 7 dětí, 5 skupin, 3 velcí florbaloví srdcaři – nasbíralo se 53 pytlů, 4 televize, 1 kastrol, 1 dveře (jot, foto: Josef Tůma, účastníci akce)
celý text

ostatní, náš tip | 8. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
3. ročník ZAVL 2017/18

TŘETÍ TURNAJ ZRUČSKÉ AMATÉRSKÉ VOLEJBALOVÉ LIGY 2017/18 - FOTO

POSTUPUJÍCÍ CELKY DO SKUPINY O 1. – 6. MÍSTO ZAVL 2017/2018: SKVADRA, SMĚSKA a ZRUČ - SESTUP DO SKUPINY O 7. - 12. MÍSTO: AMATÉŘI, DIVIŠOV, TŘI ŘEKY

Třicet utkání (pět kontumačně) třetího klání ročníku 2017 – 18 ZAVL rozhodlo o dalším střídání týmů

Zruč nad Sázavou - Ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou se uskutečnil třetí turnaj Zručské amatérské volejbalové ligy 2017 - 18. Uspořádal ho volejbalový oddíl Jiskry Zruč nad Sázavou. Líté boje se konaly na třech kurtech. Zúčastnilo se ho jedenáct družstev, pět ve skupině A (tým Geronti nedorazil), šest ve skupině B, hrálo se na dva hrané sety do pětadvaceti (rozdíl dvou míčů), set byl bod, při rovnosti bodů rozhodoval rozdíl bodů, poté vzájemný zápas.

Skupina A: Bambucha, Směska, Zruč nad Sázavou, Hagardi, Skvadra

Skupina B: Divišov, Jeleni, Janiné vzdichy, Vzteklé kuny, Tři řeky, Amatéři

Výsledky:

Skupina A (o 7. – 12. místo): Bambucha – Směska 0:2 (35:50), Bambucha – Geronti 2:0, Bambucha – Zruč 0:2 (35:50), Bambucha – Hagardi 1:1 (51:47), Bambucha – Skvadra 0:2 (43:50), Směska – Geronti 2:0, Směska – Zruč 0:2 (36:50), Směska – Hagardi 2:0 (50:32), Směska – Skvadra 1:1 (41:45), Geronti – Zruč 0:2, Geronti – Hagardi 0:2, Geronti – Skvadra 0:2, Zruč – Hagardi 2:0 (50:26), Zruč – Skvadra 0:2 (44:51), Hagardi – Skvadra 0:2 (42:53).

Pořadí: 1. Skvadra 9 bodů, 2. Zruč nad Sázavou 8 bodů, 3. Směska 7 bodů, 4. Bambucha 3 body (-33), 5. Hagardi 3 body (-57), 6. Geronti 0 bodů.

Skupina B (o 1. – 6. místo): Amatéři – Divišov 2:0 (50:43), Amatéři – Tři řeky 2:0 (51:43), Amatéři – Jeleni 0:2 (38:50), Amatéři – Janiné vzdichy 1:1 (43:43), Amatéři – Vzteklé kuny 1:1 (36:46), Divišov – Tři řeky 1:1 (46:43), Divišov – Jeleni 0:2 (40:50), Divišov – Janiné vzdichy 0:2 (33:50), Divišov – Vzteklé kuny 0:2 (28:50), Tři řeky – Jeleni 0:2 (27:50), Tři řeky – Janiné vzdichy 0:2 (40:50), Tři řeky – Vzteklé kuny 0:2 (24:50), Jeleni – Janiné vzdichy 0:2 (39:50), Jeleni – Vzteklé kuny 0:2 (41:50), Janiné vzdichy – Vzteklé kuny 1:1 (43:48).

Pořadí: 1. Vzteklé kuny 8 bodů (+72), 2. Janiné vzdichy 8 bodů (+ 33)), 3. Jeleni 6 bodů (+25), 4. Amatéři 6 bodů (-7), 5. Divišov 1 bod (-53), 6. Tři řeky 1 bod (-70)

Sestava Zruč: Martin Beneš, Martin Hujer, Josef Nádvorník, Roman Starý, Šárka Kleinová, Martina Fialová, Petra Kubálková

Po skončení celodenního turnajového klání postoupily tři nejlepší celky ze skupiny o 7. – 12. místo (Skvadra, Směska, Zruč) do skupiny o 1. – 6. místo a naopak, ze skupiny o 1. – 6. místo sestoupily tři týmy (Amatéři, Divišov, Tři řeky) do skupiny o 7. – 12. místo. Další kolo AVL se uskuteční 19. května 2018.

Celkové pořadí po třech turnajích:

1. a 2. Vzteklé kuny (Praha, Kunice) a Janiné vzdichy (Praha) 24 bodů, 3. Jeleni (Kutná Hora) 23, 4. Amatéři (Zdislavice) 16, 5. Směska (Praha) 15, 6. Zruč (Zruč nad Sázavou 14, 7. – 9. Tři řeky (Praha, Kunice), Divišov a Geronti (Praha) 12, 10. Skvadra (Bílé Podolí) 11, 11. Bambucha (Praha) 7, 12. Hagardi (Říčany) 4 body (jot, mab – foto: ZAVL)
celý text

ostatní, náš tip | 6. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
5. ročník Velikonočního turnaje amatérských smíšených čtyřher v badmintonu

5. ROČNÍK BADMINTONOVÉHO VELIKONOČNÍHO TURNAJE 2018, SEDM KOL, 23 DVOJIC - FOTO

SEDMIKOLOVÝ MARATON VELIKONOČNÍHO TURNAJE VYHRÁLA KLADENSKÁ DVOJICE HOMOLKA - STARCOVÁ, TURNAJE SE ZÚČASTNILO TŘIADVACET SMÍŠENÝCH DVOJIC

Vítězové získali velikonoční věcné ceny. První zručská dvojice Vlková - Havlíček na čtvrté příčce, druhá Černý – Domanská skončila pátá

Zruč nad Sázavou – Ve Zruči nad Sázavou se uskutečnil 5. ročník Velikonočního turnaje amatérských smíšených čtyřher v badmintonu SASH 2018, líté boje se konaly na čtyřech kurtech v místní sportovní hale. Zúčastnilo se ho 23 dvojic z Prahy, Benešova, Rakovníka, Kladna, Kutné Hory, Zruče nad Sázavou a místního okolí. Hrálo se na dva sety do jedenadvaceti.

Pořadatelé: Petr Škramovský a Vít Stejskal – SASH

Systém soutěže: Švýcarský

Výsledky jednotlivých týmů a celkové pořadí turnaje:

1. Pavel Homolka - Petra Starcová, 12:2 (286:180) 36 b.
(1) Lucie Jelínková, Honza Doubrava 6:0 (2:0/21:9 | 21:7); (2) Sedláčková Vendula, Luboš Kružík 6:0 (2:0/21:14 | 21:7); (3) Hedvika Tvrdá, Luboš Slavík 4:2 (1:1/19:21 | 21:12); (4) Stáňa Hoskovcová, Jarda Kuba 4:2 (1:1/15:21 | 21:10); (5) Pepa Černý, Jitka Domanská 5:1 (2:0/21:7 | 21:20); (6) Lída Vlková, Martin Havlíček 5:1 (2:0/21:18 | 21:10); (7) Blanka Miklesková, Karel Knetl 6:0 (2:0/21:13 | 21:11);

2. Hedvika Tvrdá - Luboš Slavík, 13:1 (285:170) 35 b.
(1) Kateřina Pešulová, Michal Loučka 6:0 (2:0/21:8 | 21:13); (2) Zuzana Exnerová, Jan Konečný 6:0 (2:0/21:8 | 21:7); (3) Pavel Homolka, Petra Starcová 2:4 (1:1/21:19 | 12:21); (4) Milan Závorka, Markéta Sochůrková 6:0 (2:0/21:2 | 21:5); (5) Lída Vlková, Martin Havlíček 6:0 (2:0/21:11 | 21:13); (6) Stáňa Hoskovcová, Jarda Kuba 4:2 (2:0/21:16 | 21:18); (7) Pepa Černý, Jitka Domanská 5:1 (2:0/21:10 | 21:19);

3. Stáňa Hoskovcová - Jarda Kuba, 9:5 (266:190) 30 b.
(1) Eva Melicharová, David Vinc 6:0 (2:0/21:3 | 21:7); (2) Lída Vlková, Martin Havlíček 2:4 (0:2/16:21 | 17:21); (3) Blanka Miklesková, Karel Knetl 6:0 (2:0/21:14 | 21:8); (4) Pavel Homolka, Petra Starcová 2:4 (1:1/21:15 | 10:21); (5) Zuzana Exnerová, Jan Konečný 6:0 (2:0/21:12 | 21:14); (6) Hedvika Tvrdá, Luboš Slavík 2:4 (0:2/16:21 | 18:21); (7) Šárka Menšíková, Martin Kadlec 6:0 (2:0/21:9 | 21:3);

4. Lída Vlková - Martin Havlíček, 9:5 (261:203) 27 b.
(1) Šárka Menšíková, Martin Kadlec 6:0 (2:0/21:8 | 21:8); (2) Stáňa Hoskovcová, Jarda Kuba 4:2 (2:0/21:16 | 21:17); (3) Bára Jantačová, Petr Vach 6:0 (2:0/21:6 | 21:8); (4) Pepa Černý, Jitka Domanská 4:2 (1:1/20:21 | 21:14); (5) Hedvika Tvrdá, Luboš Slavík 0:6 (0:2/11:21 | 13:21); (6) Pavel Homolka, Petra Starcová 1:5 (0:2/18:21 | 10:21); (7) Zuzana Exnerová, Jan Konečný 6:0 (2:0/21:10 | 21:11);

5. Pepa Černý - Jitka Domanská, 9:5 (259:203) 26 b.
(1) Aneta Hudcová, Petr Jeništa 6:0 (2:0/21:3 | 21:6); (2) Blanka Miklesková, Karel Knetl 5:1 (2:0/21:11 | 21:17); (3) Milan Závorka, Markéta Sochůrková 6:0 (2:0/21:7 | 21:10); (4) Lída Vlková, Martin Havlíček 2:4 (1:1/21:20 | 14:21); (5) Pavel Homolka, Petra Starcová 1:5 (0:2/7:21 | 20:21);
(6) Bára Jantačová, Petr Vach 5:1 (2:0/21:5 | 21:19); (7) Hedvika Tvrdá, Luboš Slavík 1:5 (0:2/10:21 | 19:21);

6. Blanka Miklesková - Karel Knetl, 8:6 (242:181) 25 b.
(1) Majda Huptychová, Jakub Šebek 6:0 (2:0/21:1 | 21:6); (2) Pepa Černý, Jitka Domanská 1:5 (0:2/11:21 | 17:21); (3) Stáňa Hoskovcová, Jarda Kuba 0:6 (0:2/14:21 | 8:21); (4) Zuzana Zmijová, Michal Zmij 6:0 (2:0/21:6 | 21:4); (5) Kateřina Pešulová, Michal Loučka 6:0 (2:0/21:11 | 21:6); (6) Sedláčková Vendula, Luboš Kružík 6:0 (2:0/21:9 | 21:12); (7) Pavel Homolka, Petra Starcová 0:6 (0:2/13:21 | 11:21);

7. Sedláčková Vendula - Luboš Kružík, 8:6 (240:209) 24 b.
(1) Vendula Závorková, Kuba Petrás 6:0 (2:0/21:10 | 21:6); (2) Pavel Homolka, Petra Starcová 0:6 (0:2/14:21 | 7:21); (3) Kateřina Pešulová, Michal Loučka 1:5 (0:2/14:21 | 16:21); (4) Michaela Náhlovská, Martin Kaňkovský 5:1 (2:0/21:10 | 21:16); (5) Matěj Drahokoupil, Alena Králíková 6:0 (2:0/21:11 | 21:10); (6) Blanka Vykesková, Karel Knetl 0:6 (0:2/9:21 | 12:21); (7) Soňa Kořínková, Sedláček Kuba 6:0 (2:0/21:9 | 21:11);

8. Zuzana Exnerová - Jan Konečný, 8:6 (230:201) 23 b.
(1) Michaela Náhlovská, Martin Kaňkovský 6:0 (2:0/21:12 | 21:5); (2) Hedvika Tvrdá, Luboš Slavík 0:6 (0:2/8:21 | 7:21); (3) Soňa Kořínková, Sedláček Kuba 6:0 (2:0/21:7 | 21:4); (4) Kateřina Pešulová, Michal Loučka 5:1 (2:0/21:18 | 21:10); (5) Stáňa Hoskovcová, Jarda Kuba 0:6 (0:2/12:21 | 14:21); (6) Milan Závorka, Markéta Sochůrková 6:0 (2:0/21:9 | 21:10); (7) Lída Vlková, Martin Havlíček 0:6 (0:2/10:21 | 11:21);

9. Kateřina Pešulová - Michal Loučka, 8:6 (234:208) 23 b.
(1) Hedvika Tvrdá, Luboš Slavík 0:6 (0:2/8:21 | 13:21); (2) Alena Burdová, Martin Vlk 6:0 (2:0/21:4 | 21:4); (3) Sedláčková Vendula, Luboš Kružík 5:1 (2:0/21:14 | 21:16); (4) Zuzana Exnerová, Jan Konečný 1:5 (0:2/18:21 | 10:21); (5) Blanka Miklesková, Karel Knetl 0:6 (0:2/11:21 | 6:21); (6) Michaela Náhlovská, Martin Kaňkovský 6:0 (2:0/21:6 | 21:10); (7) Bára Jantačová, Petr Vach 5:1 (2:0/21:11 | 21:17);

10. Milan Závorka - Markéta Sochůrková, 8:6 (211:200) 23 b.
(1) Soňa Kořínková, Sedláček Kuba 5:1 (2:0/21:12 | 21:16); (2) Tereza Kuldová, David Korel 6:0 (2:0/21:8 | 21:4); (3) Pepa Černý, Jitka Domanská 0:6 (0:2/7:21 | 10:21); (4) Hedvika Tvrdá, Luboš Slavík 0:6 (0:2/2:21 | 5:21); (5) Lucie Jelínková, Honza Doubrava 6:0 (2:0/21:9 | 21:5); (6) Zuzana Exnerová, Jan Konečný 0:6 (0:2/9:21 | 10:21); (7) Matěj Drahokoupil, Alena Králíková 6:0 (2:0/21:8 | 21:12);

11. Zuzana Zmijová - Michal Zmij, 9:5 (238:241) 22 b.
(1) Bára Jantačová, Petr Vach 2:4 (1:1/21:17 | 10:21); (2) Soňa Kořínková, Sedláček Kuba 1:5 (0:2/14:21 | 15:21); (3) Matěj Drahokoupil, Alena Králíková 4:2 (2:0/21:19 | 21:16); (4) Blanka Miklesková, Karel Knetl 0:6 (0:2/6:21 | 4:21); (5) Eva Melicharová, David Vinc 4:2 (2:0/21:15 | 21:19); (6) Vendula Závorková, Kuba Petrás 5:1 (2:0/21:13 | 21:17); (7) Aneta Hudcová, Petr Jeništa 6:0 (2:0/21:10 | 21:10);

12. Bára Jantačová - Petr Vach, 7:7 (230:237) 21 b.
(1) Zuzana Zmijová, Michal Zmij 4:2 (1:1/17:21 | 21:10); (2) Matěj Drahokoupil, Alena
Králíková 5:1 (2:0/21:16 | 21:9); (3) Lída Vlková, Martin Havlíček 0:6 (0:2/6:21 | 8:21); (4) Vendula Závorková, Kuba Petrás 6:0 (2:0/21:12 | 21:9); (5) Šárka Menšíková, Martin Kadlec 4:2 (2:0/21:18 | 21:16); (6) Pepa Černý, Jitka Domanská 1:5 (0:2/5:21 | 19:21); (7) Kateřina Pešulová, Michal Loučka 1:5 (0:2/11:21 | 17:21);

13. Šárka Menšíková - Martin Kadlec, 7:7 (225:248) 21 b.
(1) Lída Vlková, Martin Havlíček 0:6 (0:2/8:21 | 8:21); (2) Michaela Náhlovská, Martin
Kaňkovský 5:1 (2:0/21:19 | 21:14); (3) Eva Melicharová, David Vinc 5:1 (2:0/21:15 | 21:14); (4) Tereza Kuldová, David Korel 5:1 (2:0/21:15 | 21:11); (5) Bára Jantačová, Petr Vach 2:4 (0:2/18:21 | 16:21); (6) Soňa Kořínková, Sedláček Kuba 4:2 (1:1/21:13 | 16:21); (7) Stáňa Hoskovcová, Jarda Kuba 0:6 (0:2/9:21 | 3:21);

14. Michaela Náhlovská - Martin Kaňkovský, 6:8 (218:234) 18 b.
(1) Zuzana Exnerová, Jan Konečný 0:6 (0:2/12:21 | 5:21); (2) Šárka Menšíková, Martin Kadlec 1:5 (0:2/19:21 | 14:21); (3) Majda Huptychová, Jakub Šebek 6:0 (2:0/21:4 | 21:12); (4) Sedláčková Vendula, Luboš Kružík 1:5 (0:2/10:21 | 16:21); (5) Vendula Závorková, Kuba Petrás 4:2 (2:0/21:15 | 21:19); (6) Kateřina Pešulová, Michal Loučka 0:6 (0:2/6:21 | 10:21); (7) Alena Burdová, Martin Vlk 6:0 (2:0/21:7 | 21:9);

15. Soňa Kořínková - Sedláček Kuba, 7:7 (219:248) 17 b.
(1) Milan Závorka, Markéta Sochůrková 1:5 (0:2/12:21 | 16:21); (2) Zuzana Zmijová, Michal Zmij 5:1 (2:0/21:14 | 21:15); (3) Zuzana Exnerová, Jan Konečný 0:6 (0:2/7:21 | 4:21); (4) Eva Melicharová, David Vinc 4:2 (2:0/21:15 | 21:16); (5) Tereza Kuldová, David Korel 5:1 (2:0/21:7 | 21:18); (6) Šárka Menšíková, Martin Kadlec 2:4 (1:1/13:21 | 21:16); (7) Sedláčková Vendula, Luboš Kružík 0:6 (0:2/9:21 | 11:21);

16. Lucie Jelínková - Honza Doubrava, 5:7 (181:213) 17 b.
(1) Pavel Homolka, Petra Starcová 0:6 (0:2/9:21 | 7:21); (2) Vendula Závorková, Kuba Petrás 0:6 (0:2/14:21 | 12:21); (4) Majda Huptychová, Jakub Šebek 5:1 (2:0/21:17 | 21:11); (5) Milan Závorka, Markéta Sochůrková 0:6 (0:2/9:21 | 5:21); (6) Alena Burdová, Martin Vlk 6:0 (2:0/21:10 | 21:8); (7) Eva Melicharová, David Vinc 3:3 (1:1/21:20 | 20:21);

17. Matěj Drahokoupil - Alena Králíková, 4:8 (185:220) 17 b.
(2) Bára Jantačová, Petr Vach 1:5 (0:2/16:21 | 9:21); (3) Zuzana Zmijová, Michal Zmij 2:4 (0:2/19:21 | 16:21); (4) Aneta Hudcová, Petr Jeništa 6:0 (2:0/21:10 | 21:14); (5) Sedláčková Vendula, Luboš Kružík 0:6 (0:2/11:21 | 10:21); (6) Tereza Kuldová, David Korel 5:1 (2:0/21:13 | 21:15); (7) Milan Závorka, Markéta Sochůrková 0:6 (0:2/8:21 | 12:21);

18. Tereza Kuldová - David Korel, 6:8 (217:265) 16 b.
(1) Alena Burdová, Martin Vlk 5:1 (2:0/21:11 | 21:15); (2) Milan Závorka, Markéta Sochůrková 0:6 (0:2/8:21 | 4:21); (3) Vendula Závorková, Kuba Petrás 4:2 (2:0/21:19 | 21:18); (4) Šárka Menšíková, Matin Kadlec 1:5 (0:2/15:21 | 11:21); (5) Soňa Kořínková, Sedláček Kuba 1:5 (0:2/7:21 | 18:21); (6) Matěj Drahokoupil, Alena Králíková 1:5 (0:2/13:21 | 15:21); (7) Majda Huptychová, Jakub Šebek 4:2 (2:0/21:17 | 21:17);

19. Eva Melicharová - David Vinc, 3:9 (187:238) 16 b.
(1) Stáňa Hoskovcová, Jarda Kuba 0:6 (0:2/3:21 | 7:21); (2) Aneta Hudcová, Petr Jeništa 5:1 (2:0/21:15 | 21:14); (3) Šárka Menšíková, Martin Kadlec 1:5 (0:2/15:21 | 14:21); (4) Soňa Kořínková, Sedláček Kuba 2:4 (0:2/15:21 | 16:21); (5) Zuzana Zmijová, Michal Zmij 2:4 (0:2/15:21 | 19:21); (7) Lucie Jelínková, Honza Doubrava 3:3 (1:1/20:21 | 21:20);

20. Aneta Hudcová - Petr Jeništa, 4:8 (166:218) 15 b.
(1) Pepa Černý, Jitka Domanská 0:6 (0:2/3:21 | 6:21); (2) Eva Melicharová, David Vinc 1:5 (0:2/15:21 | 14:21); (3) Alena Burdová, Martin Vlk 5:1 (2:0/21:13 | 21:16); (4) Matěj Drahokoupil, Alena Králíková 0:6 (0:2/10:21 | 14:21); (6) Majda Huptychová, Jakub Šebek 6:0 (2:0/21:12 | 21:9); (7) Zuzana Zmijová, Michal Zmij 0:6 (0:2/10:21 | 10:21);

21. Vendula Závorková - Kuba Petrás, 2:10 (180:236) 14 b.
(1) Sedláčková Vendula, Luboš Kružík 0:6 (0:2/10:21 | 6:21); (2) Lucie Jelínková, Honza Doubrava 6:0 (2:0/21:14 | 21:12); (3) Tereza Kuldová, David Korel 2:4 (0:2/19:21 | 18:21); (4) Bára Jantačová, Petr Vach 0:6 (0:2/12:21 | 9:21); (5) Michaela Náhlovská, Martin Kaňkovský 2:4 (0:2/15:21 | 19:21); (6) Zuzana Zmijová, Michal Zmij 1:5 (0:2/13:21 | 17:21);

22. Majda Huptychová - Jakub Šebek, 2:10 (148:247) 10 b.
(1) Blanka Miklesková, Karel Knetl 0:6 (0:2/1:21 | 6:21); (3) Michaela Náhlovská, Martin Kaňkovský 0:6 (0:2/4:21 | 12:21); (4) Lucie Jelínková, Honza Doubrava 1:5 (0:2/17:21 | 11:21); (5) Alena Burdová, Martin Vlk 4:2 (2:0/21:17 | 21:20); (6) Aneta Hudcová, Petr Jeništa 0:6 (0:2/12:21 | 9:21); (7) Tereza Kuldová, David Korel 2:4 (0:2/17:21 | 17:21);

23. Alena Burdová - Martin Vlk, 0:12 (134:252) 7 b.
(1) Tereza Kuldová, David Korel 1:5 (0:2/11:21 | 15:21); (2) Kateřina Pešulová, Michal Loučka 0:6 (0:2/4:21 | 4:21); (3) Aneta Hudcová, Petr Jeništa 1:5 (0:2/13:21 | 16:21); (5) Majda Huptychová, Jakub Šebek 2:4 (0:2/17:21 | 20:21); (6) Lucie Jelínková, Honza Doubrava 0:6 (0:2/10:21 | 8:21); (7) Michaela Náhlovská, Martin Kaňkovský 0:6 (0:2/7:21 | 9:21);

Petr Škramovský a Vít Stejskal k badmintonovému klání doplnili: ,,Turnaj trval téměř osm hodin, pro první tři bylo připraveno víno, pivo, velká pomlázka, malá pomlázka, čokozajíc a dárkové tašky od města. Od čtvrtého do devátého balíčky od Sharonu, čokozajíc a malá pomlázka, pro ostatní malá pomlázka a čokozajíc. Poslední v pořadí dostali od pořadatelů speciální cenu.“

Z historie

Výsledky 2017:

1. Jarka Fuksová, Láďa Dostál, 13:1 (208:109) 37 b.
2. Pavel Homolka, Monika Rokůsková, 11:3 (196:132) 33 b.
3. Lída Vlková, Martin Havlíček, 11:3 (195:138) 31 b.
4. Hana Koubová, Petr Švarc, 9:5 (169:150) 25 b.
5. Šárka Menšíková, Vladimír Menšík, 7:7 (171:162) 22 b.
6. Michaela Dubová, Honza Dušek, 5:7 (141:140) 21 b.
atd.

Výsledky 2016:

1. Monika Rokůsková, Pavel Homolka, 13:1 (209:109) 36 bodů
2. Bára Holá, David Novák, 11:3 (201:119) 34 bodů
3. Petra Starcová, Vláďa Horák, 10:4 (191:123) 31 bodů
4. Petra Stoklasová, Roman Moravec, 10:4 (171:133) 28 bodů
5. Jitka Domanská, Roman Výborný, 10:4 (177:153) 25 bodů
6. Dana Nováková, Josef Černý, 9:5 (177:166) 25 bodů
7. Lída Vlková, Martin Havlíček, 8:6 (172:147) 24 bodů
atd.

Výsledky 2015:

1. Ludmila Vlková, Martin Havlíček, 13:1 (208:101) 39 bodů
2. Zuzka Urbancová, Luboš Zajíček, 13:1 (204:112) 36 bodů
3. Jitka Domanská, Pavel Šperger, 9:5 (177:142) 27 bodů
4. Michaela Náhlovská, Petr Felis, 9:5 (171:157) 24 bodů
5. Martina Fialová, Václav Černohlávek, 8:6 (171:144) 24 bodů
6. Tereza Krtilová, Tomáš Frajt, 8:6 (172:161) 23 bodů
7. Hanka Koubová, Petr Švarc, 7:7 (175:167) 22 bodů
atd.

Výsledky 2014:

1. Pobřeží lihoviny, 11:1 (174:76) 32 bodů
2. Relax, 10:2 (171:95) 30 bodů
3. HOKAS Vlašim, 8:4 (155:119) 24 bodů
4. Černé taxi, 8:4 (155:132) 22 bodů
5. Dobračenky, 8:4 (134:121) 22 bodů
6. Kalmani, 8:4 (150:122) 21 bodů
7. Kraken team, 6:6 (142:124) 20 bodů
atd. (jot, sash – foto: jot, sash)
celý text

ostatní, náš tip | 4. 4. 2018 | Autor: Josef Tůma
Středoškolské MS, Katar, Aleš Dolejší, 9. místo

MISTROVSTVÍ SVĚTA STŘEDNÍCH ŠKOL, KATAR, ALEŠ DOLEJŠÍ - ODCHOVANEC HÁZENÉ JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU, ČR - 9. MÍSTO - FOTO

NA MISTROVSTVÍ SVĚTA STŘEDNÍCH ŠKOL V HÁZENÉ V KATARSKÉM DOHÁ SKONČILA ČESKÁ REPUBLIKA SE ZRUČSKÝM ODCHOVANCEM ALEŠEM DOLEJŠÍM NA DEVÁTÉM MÍSTĚ

Zruč nad Sázavou měla na světovém šampionátu své zastoupení, odchovanec oddílu házené Jiskry Aleš Dolejší nastřílel soupeřům na mistrovství světa středních škol 43 branek

Dohá, Zruč nad Sázavou - Výběr školy SPŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou se díky vítězství ve finále středních škol kvalifikoval na středoškolské MS, které se koná v Katarském Dohá. Výprava mistrů ČR přistála ve středu 21. února na katarském letišti a čekal je den volna a aklimatizace. Následující den již sehráli první utkání, ve kterém porazili pod vedením Jana Kupy mistra Rumunska vysoko 27:19 a výborně tak vstoupili do šampionátu. V týmu nastoupil i zručský odchovanec házené Jiskry Aleš Dolejší.

Skupina A: Dánsko, Rakousko, Polsko, Maroko, Katar
Skupina B: Francie, Chorvatsko, Srbsko, Bulharsko
Skupina C: Turecko, Brazílie, Řecko, Belgie
Skupina D: Německo, Česká republika, Rumunsko, Izrael, Gruzie

ČR - Rumunsko 27:19

Branky: Jan Kupa 9, Aleš Dolejší 4, Rostislav Krejz 3, Dominik Klusáček 3, Ondřej Řepa a Filip Chalupa po 2, Miloš Musil, Michal Havránek, Jiří Gregorovič a Vojtěch Čermák po 1.

Další zápasy:

ČR - Izrael 24:28

Ve druhém utkání bohužel kluci nestačili na mistra Izraele a těsně po boji prohráli.

Branky: Jan Kupa 12, Dominik Klusáček 3, Vojtěch Čermák 3, Aleš Dolejší 2, Ladislav Plesl 2, Filip Chalupa 1 a Vojtěch Jun 1.

ČR - Gruzie 36:12

Jednoznačný zápas již od začátku.

Branky: Aleš Dolejší 12, Filip Chalupa 5, Ondřej Řepa 3, Vojtěch Čermák 3, Rostislav Krejz 3, Jan Kupa 2, Vojtěch Jun 2, Ladislav Plesl 2, Jiří Gregorovič 1, Michal Havránek 1, Dominik Klusáček 1, Martin Štohanzl 1.

ČR - Německo 23:27 (15:14)

Nejlepší zápas kluků na turnaji, v poločase vedli o branku, velká bojovnost a nasazení dlouho držely vyrovnané skóre s favoritem.

Branky: Aleš Dolejší 8, Jan Kupa 8, Vojtěch Čermák 3, Ladislav Plesl 2, Filip Chalupa 1, Ondřej Řepa 1.

Čtyřmi zápasy byla odehrána skupina D, kde mladíci obsadili 3. místo a budou bojovat o 9. - 18. místo.

Skupina D: 1. Německo, 2. Izrael, 3. Česká republika, 4. Rumunsko, 5. Gruzie

Skupina o 9. - 18. místo:

ČR - Belgie 28:19

První zápas ve skupině o 9. - 18. místo byl trochu utrápený, ale kluci zaslouženě porazili Belgii.

Branky: Jan Kupa 12, Aleš Dolejší 5, Filip Chalupa 3, Jiří Gregorovič 2, Vojtěch Čermák 2, Ondřej Řepa 2, Michal Havránek 1, Dominik Klusáček 1.

Utkání o 9. - 13. místo:

ČR - Řecko 26:17

Základem výhry v tomto důležitém zápas byla výborná obrana 1:5. Po osmi minutách vedlo ČR již 7:0.

Branky: Jan Kupa 7, Aleš Dolejší 6, Michal Havránek 3, Vojtěch Čermák, Ladislav Plesl a Filip Chalupa po 2, Vojtěch Jun, Rostislav Krejz, Ondřej Řepa a Martin Štohanzl po 1.

Utkání o 9. - 10. místo:

ČR – Katar 31:24

O vítězství ČR rozhodla opět především výborná obrana 1:5, podpořená skvělými zákroky brankáře. Pochvala za nasazení a přístup k zápasu patří celému družstvu!

Branky: Vojtěch Čermák, Jan Kupa a Aleš Dolejší po 7, Ladislav Plesl 3, Vojtěch Jun a Filip Chalupa po 2, Michal Havránek, Ondřej Řepa a Miloš Musil po 1.

Sestava: Martin Štohanzl - Filip Chalupa, Aleš Dolejší, Jan Kupa, Ondřej Řepa, Jiří Gregorovič, Miloš Musil, Dominik Klusáček, Ladislav Plesl, Michal Havránek, Vojtěch Čermák, Vojtěch Jůn, Rostislav Krejz – trenér: Jan Kupa, asistent: Miroslav Maršoun

Utkání o 7. - 8. místo: Francie - Srbsko 21:18

Utkání o 5. - 6. místo: Turecko – Brazílie 33:29

Utkání o 3. - 4. místo: Polsko – Izrael 24:29

FINÁLE: Německo – Rakousko 18:18, trháky 0:3

Celkové pořadí: 1. Rakousko, 2. Německo, 3. Izrael, 4. Polsko, 5. Turecko, 6. Brazílie, 7. Francie, 8. Srbsko, 9. Česká republika, 10. Katar atd. (jot, snv - foto: facebook Sokola Nové Veselí, ald)
celý text

ostatní, náš tip | 28. 2. 2018 | Autor: Josef Tůma
Účastníci 4. turnaje tours

ČTVRTÝ TURNAJ NEREGISTROVANÝCH, STOLNÍ TENIS, PROSTORY TENISOVÝCH KURTŮ, TOURS 2017/18

ČTVRTÝ TURNAJ NEREGISTROVANÝCH VYHRÁL OPĚT PAVEL HAMÁČEK STARŠÍ PŘED JOSEFY - FRANCLEM A REŽNÝM

Čtvrtého turnaje se zúčastnilo šestnáct hráčů

Zruč nad Sázavou – V únoru 2018 se uskutečnil v prostorech tenisových kurtů (restaurace - jeden stůl, šatna – druhý stůl) čtvrtý turnaj stolnětenisové tour neregistrovaných hráčů stolního tenisu. V sezoně 2017/18 se koná již desátý ročník, hraje se každý poslední čtvrtek v měsíci. O technickou část turnaje se stará Jaromír Blažek, organizační věci vyřizuje František Matějka. Do čtvrtého turnaje bylo vybráno šestnáct borců. Hraje se vždy ve čtyřech skupinách s následným play-off o 1. – 8. místo a 9. – 16. místo. Vítěz získává 16 bodů, druhý v pořadí 15, atd., celkový lídr vzejde ze součtu bodů všech turnajů.

Účastníci čtvrtého turnaje – 16 hráčů:

J. Režný, Z. Rumler, K. Čapek, P. Hamáček, P. Doležal, M. Ištok, V. Kadlec, F. Matějka, J. Belha, F. Marhan, J. Francl, P. Hamáček ml., A. Jirák, P. Malý, J. Tůma, L. Fiala

Výsledky:

Skupina A: P. Hamáček st. – Doležal 2:0, P. Hamáček st. – Francl 2:0, P. Hamáček st. – Jirák 2:0, Doležal – Francl 0:2, Doležal – Jirák 2:0, Francl – Jirák 2:0.

Pořadí A: 1. P. Hamáček st. skóre 6:0 3 body, 2. Francl 4:2 2 body, 3. Doležal skóre 2:4 1 bod, 4. Jirák skóre 0:6 0 bodů.

Skupina B: Čapek - Rumler 2:0, Čapek – Kadlec 2:0, Čapek – Marhan 2:0, Rumler – Kadlec 2:0, Rumler – Marhan 2:0, Kadlec – Marhan 2:1.

Pořadí B: 1. Čapek skóre 6:0 3 body, 2. Rumler skóre 4:2 2 body, 3. Kadlec skóre 2:5 1 bod, 4. Marhan skóre 1:6 0 bodů.

Skupina C: Ištok – P. Hamáček ml. 2:0, Ištok – Tůma 0:2, Ištok – Belha 2:0, P. Hamáček ml. – Tůma 2:1, P. Hamáček ml. - Belha 2:1, Tůma – Belha 0:2.

Pořadí C: 1. Ištok skóre 4:2 2 body, 2. P. Hamáček ml. skóre 4:4 2 body, 3. Tůma skóre 3:4 1 bod (rozstřel 1:0), 4. Belha skóre 3:4 1 bod (rozstřel 0:1).

Skupina D: Fiala – Matějka 2:0, Fiala – Malý 2:1, Fiala – Režný 1:2, Matějka – Malý 1:2, Matějka – Režný 1:2, Malý – Režný 0:2.

Pořadí D: 1. Režný skóre 6:2 3 body, 2. Fiala skóre 5:3 2 body, 3. Malý skóre 3:5 1 bod, 4. Matějka skóre 2:6 0 bodů.

První dva z každé skupiny postoupili do skupiny o 1. – 8. místo, druzí dva hráli ve skupině o 9. – 16. místo. Hrál se klasický ,,pavouk“.

Skupina o 1. – 8. místo: P. Hamáček st. – P. Hamáček ml. 2:0, Čapek – Fiala 0:2, Režný – Rumler 2:1, Francl – Ištok 2:0

Skupina o 1. – 4. místo: Hamáček st. – Fiala 2:0, Režný – Francl 1:2

Skupina o 5. – 8. místo: Hamáček ml. - Čapek 2:1, Rumler – Ištok 0:2

O 3. – 4. místo: Fiala – Režný 0:2

Finále: P. Hamáček st. – Francl 2:0

O 5. – 6. místo: Ištok – Hamáček ml. 2:1

O 7. – 8. místo: Čapek – Rumler 0:2

Skupina o 9. – 16. místo: Doležal – Marhan 2:0, Tůma – Matějka 0:2, Kadlec - Jirák 1:2, Malý – Belha 2:0

Skupina o 9. – 12. místo: Doležal – Matějka 1:2, Jirák – Malý 0:2

Skupina o 13. – 16. místo: Marhan – Tůma 0:2, Kadlec – Belha 1:2

O 9. – 10. místo: Matějka – Malý 2:1

O 11. – 12. místo: Doležal – Jirák 1:2

O 13. – 14. místo: Tůma – Belha 2:0

O 15. – 16. místo: Marhan – Kadlec 2:1

Pořadí únorového turnaje: 1. P. Hamáček st. 16 bodů, 2. J. Francl 15, 3. J. Režný 14, 4. L. Fiala 13, 5. M. Ištok 12, 6. P. Hamáček ml. 11, 7. Z. Rumler 10, 8. K. Čapek 9, 9. F. Matějka 8, 10. P. Malý 7, 11. A. Jirák 6, 12. P. Doležal 5, 13. J. Tůma 4, 14. J. Belha 3, 15. F. Marhan 2, 16. V. Kadlec 1.

Celkové pořadí tour (po 4 turnajích): 1. P. Hamáček 62 bodů, 2. M. Ištok 54, 3. L. Fiala 53, 4. K. Čapek 45, 5. F. Matějka 42, 6. Z. Rumler 38, 7. P. Hamáček ml. 36, 8. J. Režný 35 (3 turnaje), 9. P. Doležal 29 (3 turnaje), 10. P. Malý 28, 11. V. Kadlec 21, 12. J. Belha 20, 13. A. Jirák 20, 14. J. Petrů 15 (1), 15. J. Francl 15 (1), 16. J. Tůma 8 (2), 17. F. Marhan 8 (3), 18. Z. Sečka 2 (1).

V průběhu stolnětenisové akce se uskutečnilo posezení s jídlem, aktéři lítých bojů měli možnost ochutnat ,, Gatěho“ guláš. (jot – foto: zdr)

HISTORIE

Pořadí lednového turnaje 2018: 1. P. Hamáček st. 16, 2. P. Doležal 15, 3. L. Fiala 14, 4. K. Čapek 13, 5. F. Matějka 12, 6. M. Ištok 11, 7. Z. Rumler 10, 8. J. Režný 9, 9. P. Hamáček ml. 8, 10. J. Belha 7, 11. P. Malý 6, 12. V. Kadlec 5, 13. J. Tůma 4, 14. A. Jirák 3, 15. Z. Sečka 2, 16. F. Marhan 1.
celý text

ostatní, náš tip | 28. 2. 2018 | Autor: Josef Tůma
ČEZ Jizerská 50 2018

51. ČEZ JIZERSKÁ 50 A HERVIS JIZERSKÁ 25 - FOTO

ZRUČŠTÍ BORCI ONDŘEJ POJMON A PAVEL NOVOTNÝ POKOŘILI V BEDŘICHOVĚ HERVIS JIZERSKOU 25, RESP. ČEZ JIZERSKOU 50

V sobotu startovalo 778 závodníků, v neděli jich bylo na startu 4800

Bedřichov – V sobotu a v neděli se uskutečnila v Bedřichově ČEZ Jizerská padesátka 2018. Sobotní program zahájila v 9 hodin Hervis Jizerská 25 klasicky. Celkem se na start poloviční distance Jizerské 50 postavilo 778 závodníků. Nejrychleji závod zvládl už počtvrté Jiří Ročárek za 1:07:46 hodiny. Na startu byl i Ondřej Pojmon (Jiskra Zruč nad Sázavou), který dosáhl času 2:06:35 a 198. místo v absolutním pořadí. V kategorii M 49 obsadil 29. místo.

Hlavní závod ČEZ Jizerská 50 odstartoval v neděli v 9.30 hodin. Norský lyžař Morten Eide Pedersen obhájil první místo a Jizerskou padesátku ovládl už potřetí. Do závodu nastoupil i zručský borec Pavel Novotný, trať ujel v čase 4:14:39 a obsadil 2201. místo v absolutním pořadí z téměř 4 800 závodníků – maximální počet, který je pro závod v souvislosti s ochranou krajiny povolen. V kategorii M 49 skončil na 763. místě. (jot – foto: archiv O. Pojmona a P. Novotného)
celý text

ostatní, náš tip | 20. 2. 2018 | Autor: Josef Tůma
12. ročník turnaje neregistrovaných týmů Rangers Cup 2018

12. ROČNÍK NEREGISTROVANÝCH TÝMŮ, FLORBAL, RANGERS CUP 2018, OSM CELKŮ - FOTO

FLORBALOVÝ TURNAJ RANGERS CUP 2018 SE STAL KOŘISTÍ CRAZY TEAMU PŘED ZRUČSKÝM CELKEM ČERNÝ BOTY, POŘADATELSKÝ TÝM SKONČIL ŠESTÝ

Ve dvaceti utkáních turnaje padlo osmdesát sedm branek

Zruč nad Sázavou – Florbalový club Rangers uspořádal ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou 12. ročník turnaje neregistrovaných týmů Rangers Cup 2018. Osm týmů hrálo ve dvou skupinách po čtyřech každý s každým podle pravidel florbalu. Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, mužstva na druhých a třetích místech odehrála čtvrtfinále o dvě zbylá místa v semifinále. Poslední celky odehrály utkání o 7. – 8. místo, poražení čtvrtfinalisté o 5. – 6. pořadí. Poté poražení semifinalisté o 3. – 4. místo. Do finále postoupili vítězové semifinálových střetnutí. Hrací doba všech utkání byla patnáct minut hrubého času.

Zúčastněná mužstva:

Skupina A: FBC Sokol Vlašim, Rangers Zruč nad Sázavou, Uhlířské Janovice, Florbal Vracovice

Skupina B: Crazy Team, FBC Černý boty Zruč nad Sázavou, Dolní Kralovice, FBC Kobra Trhový Štěpánov

Výsledky A: Vlašim - Rangers 1:1, Vlašim – Uhlířské Janovice 3:3, Vlašim – Vracovice 5:1, Rangers – Uhlířské Janovice 1:2, Rangers – Vracovice 3:0, Uhlířské Janovice – Vracovice 2:1.

Tabulka A: 1. Uhlířské Janovice 7 bodů, 2. FBC Vlašim 5 bodů, 3. Rangers Zruč nad Sázavou 4 body, 4. Vracovice 0 bodů.

Výsledky B: Černý boty – Crazy team 1:2, Černý boty – Dolní Kralovice 3:3, Černý boty – Trhový Štěpánov 5:3, Crazy team – Dolní Kralovice 2:0, Crazy team – Trhový Štěpánov 3:0, Dolní Kralovice – Trhový Štěpánov 0:6.

Tabulka B: 1. Crazy team 9 bodů, 2. Černý boty 4 body, 3. Trhový Štěpánov 3 body, 4. Dolní Kralovice 1 bod.

Čtvrtfinále: Rangers – Černý boty 1:3, Vlašim – Trhový Štěpánov 3:1

Semifinále: Uhlířské Janovice – Černý boty 2:5, Crazy team – Vlašim 2:2/SN 2:1

O 7. – 8. místo: Florbal Vracovice – Dolní Kralovice 3:0

O 5. – 6. místo: Rangers Zruč nad Sázavou – Trhový Štěpánov 1:6

O 3. – 4. místo: Uhlířské Janovice – Vlašim 6:0

Finále: FBC Černý boty – Crazy team 0:1

Konečné pořadí: 1. Crazy team, 2. FBC Černý boty Zruč nad Sázavou, 3. Uhlířské Janovice, 4. FBK Sokol Vlašim, 5. Kobra Trhový Štěpánov, 6. Rangers Zruč nad Sázavou, 7. Florbal Vracovice, 8. Dolní Kralovice

Individuální ceny:

Nejlepší hráč: Jiří Matějka – FBC Vlašim
Nejlepší střelec: Stanislav Olt – Uhlířské Janovice – 9 branek
Nejlepší brankář: Marek Hanuš – Crazy team
Vítěz soutěže slušnosti: Uhlířské Janovice

Sestava vítězů – Crazy team: Marek Hanuš – Pavel Rek, Mleziva, Josef Linhart, Václav Houdek, Michal Hanuš, Vladimír Houdek, David Rek, Filip Linhart, Petr Filip, Jonáš Kronus, Jan Houdek

Sestava FBC Černý boty Zruč nad Sázavou: Trojan – Němeček, Vacek, Drbal, Jeništa, Závorka, Lopour, Vlk, Tvrdík, Čech

Sestava Uhlířských Janovic: Kratochvíl – Buchta, Vyhnánek, Olt, Švarný, Pham

Sestava pořadatelů turnaje Rangers Zruč nad Sázavou: Hluchý – Vodrážka, Sedláček, M. Kratochvíl, Studnička, Vinter, P. Kratochvíl, P. Edr, J. Edr, Červinka, Klepal (jot, pek – foto: jot, paa)

HISTORIE

Vítězové jednotlivých ročníků:

2007 - SK Plzeň United
2008 - Haluz Vlašim
2009 - Hokejisti Vlašim
2010 - Hokejisti Vlašim
2011 - Faktor strachu Vlašim
2012 - Exodus Světlá nad Sázavou
2013 - Rangers Zruč nad Sázavou
2014 - FBC Aisha Illions
2015 - For Fun Mix
2016 - Konopišťští bažanti
2017 - Černý boty Zruč nad Sázavou
2018 – Crazy team
celý text

ostatní, náš tip | 7. 2. 2018 | Autor: Josef Tůma
Třetí turnaj - 35. ročník REGIONÁLNÍHO POHÁRU žáků v UJ

3. KOLO 35. ROČNÍKU REGIONÁLNÍHO POHÁRU ŽÁKŮ 2017/18, STOLNÍ TENIS - FOTO

PO TŘECH TURNAJÍCH VEDE ZRUČSKÝ DOLEJŠ PŘED KOLMANEM A ČÍŽOVOU, KULHÁNEK SEDMÝ, NÁCOVSKÝ DEVÁTÝ

Další celkové pořadí zručských hráčů: 10. Čekal, 13. Baloun, 17. Cendelín, 24. V. Förster, 42. Tůma, 46. T. Förster

Zruč nad Sázavou - Výkonný výbor Regionálního svazu stolního tenisu Kutná Hora vypsal 35. ročník REGIONÁLNÍHO POHÁRU žáků pro sezónu 2017/2018

Třetí turnaj pořádal Sokol Uhlířské Janovice - 4. února 2018
(jméno, rok narození, oddíl, bodů, bonus)

Pořadí:

1. Kolman Leon 2003 Sokol Kutná Hora 345 +20
2. Dolejš Ladislav 2003 SKC Zruč nad Sázavou 285
3. Bulgr Jan 2004 Sokol Velim 225
4. Hrouda Vladimír 2004 SK Nová Ves 210
5. Čekal Jan 2006 SKC Zruč nad Sázavou 200 +5
6. Baloun Jan 2004 SKC Zruč nad Sázavou 185
6. Pena Adam 2003 Sokol Velim 185
8. Cendelín Filip 2008 SKC Zruč nad Sázavou 175 +10
9. Křenovský Štěpán 2003 Sokol Kutná Hora 165
10. Sahulka Radek 2004 Sokol Velim 145
11. Kulhánek Matěj 2006 SKC Zruč nad Sázavou 135
11. Růžička Daniel 2006 Sokol Kutná Hora 135
13. Chod Jakub 2004 Sokol Velký Osek 130
13. Chlad Matyáš 2004 Sokol Český Brod 130
15. Nácovský Ondřej 2007 SKC Zruč nad Sázavou 125
15. Reimann Jakub 2007 Sokol Čáslav 125
17. Čebiš Patrik 2006 Sokol Velký Osek 115
18. Fuchsová Kateřina 2006 Sokol Zbraslavice 85
19. Polák Filip 2006 SK Nová Ves 70
20. Kolmanová Lenka 2006 Sokol Kutná Hora 65
21. Strejčovská Tereza 2004 Sokol Chlístovice 40
22. Líska Jakub 2007 Sokol Čáslav 35
22. Malimánek Matěj 2007 STC 2013 Církvice 35
24. Fuchsová Adéla 2008 Sokol Zbraslavice 30
25. Štěpina Dalibor 2004 Sokol Chlístovice 25
26. Uhrová Tereza 2005 STC 2013 Církvice 20
27. Uher Ondřej 2008 STC 2013 Církvice 15
27. Strnadová Zuzana 2005 Sokol Chlístovice 15

Některé výsledky: Baloun – Chod 3:1 (3, 9, -9, 8), Dolejš – Hrouda 3:0 (2, 10, 7), Nácovský – Chlad 0:3 (-9, -11, -7), Kulhánek – Čekal 3:2 (-9, 7, -8, 9, 6), Cendelín – Malimánek 3:0 (2, 5, 5), Kulhánek – Uhrová 3:0 (1, 3, 4), Nácovský – Kolmanová 3:0 (6, 6, 4), Cendelín – Křenovský 3:2 (-6, -9, 10, 5, 9), Čekal – Růžička 3:0 (9, 3, 10), Dolejš – Chod 3:0 (6, 6, 12), Dolejš – Baloun 3:0 (7, 6, 7), Dolejš – Hrouda 3:0 (7, 7, 6), Kolman – Dolejš 3:2 (4, -7, -5, 9, 11).

Celkové pořadí po třech turnajích: (jméno, rok narození, oddíl, body z 1., 2., 3. turnaje, body celkem)

1. Dolejš Ladislav 2003 SKC Zruč nad Sázavou 285 245 285 815
2. Kolman Leon 2003 Sokol Kutná Hora 0 365 365 730
3. Čížová Tereza 2006 Sokol Uhlířské Janovice 380 295 0 675
4. Křenovský Štěpán 2003 Sokol Kutná Hora 225 245 165 635
5. Bulgr Jan 2004 Sokol Velim 185 175 225 585
6. Hrouda Vladimír 2004 SK Nová Ves 130 200 210 540
7. Kulhánek Matěj 2006 SKC Zruč nad Sázavou 185 145 135 465
8. Chod Jakub 2004 Sokol Velký Osek 145 170 130 445
9. Nácovský Ondřej 2007 SKC Zruč nad Sázavou 150 145 125 420
10. Čekal Jan 2006 SKC Zruč nad Sázavou 205 0 205 410
11. Sahulka Radek 2004 Sokol Velim 115 150 145 410
12. Čebiš Patrik 2006 Sokol Velký Osek 145 145 115 405
13. Baloun Jan 2004 SKC Zruč nad Sázavou 120 95 185 400
14. Reimann Jakub 2007 Sokol Čáslav 130 145 125 400
15. Pena Adam 2003 Sokol Velim 205 0 185 390
16. Fuchsová Kateřina 2006 Sokol Zbraslavice 145 125 85 355
17. Cendelín Filip 2008 SKC Zruč nad Sázavou 130 0 185 315
18. Chlad Matyáš 2004 Sokol Český Brod 0 160 130 290
19. Růžička Daniel 2006 Sokol Kutná Hora 0 155 135 290
20. Hovorka Marek 2005 Viktoria Radim 135 120 0 255
21. Číž Daniel 2003 Sokol Uhlířské Janovice 250 0 0 250
22. Kárník Jiří 2003 Sokol Kutná Hora 110 135 0 245
23. Kolářová Linda 2006 Sokol Český Brod 80 120 0 200
24. Förster Vojtěch 2006 SKC Zruč nad Sázavou 0 180 0 180
25. Fuchsová Adéla 2008 Sokol Zbraslavice 15 125 30 170
26. Jetenský Marek 2004 Viktoria Radim 0 160 0 160
27. Svoboda Jiří 2004 Sokol Kutná Hora 75 75 0 150
28. Cincibus Milan 2003 Sokol Týnec n. L. 135 0 0 135
29. Kolmanová Lenka 2006 Sokol Kutná Hora 25 45 65 135
30. Puflerová Markéta 2006 Sokol Uhlířské Janovice 130 0 0 130
31. Čermáková Markéta 2005 Sokol Chlístovice 125 0 0 125
32. Sosnovec Martin 2006 Sokol Čáslav 25 80 0 105
33. Líska Jakub 2007 Sokol Čáslav 50 15 35 100
34. Uhrová Tereza 2005 STC 2013 Církvice 25 40 20 85
35. Beran Ondřej 2003 Sokol Čáslav 45 35 0 80
36. Polák Filip 2006 SK Nová Ves 0 0 70 70
37. Veverková Kateřina 2003 Sokol Kutná Hora 30 35 0 65
38. Štěpina Dalibor 2004 Sokol Chlístovice 35 0 25 60
39. Strejčovská Tereza 2004 Sokol Chlístovice 10 0 40 50
40. Malimánek Matěj 2007 STC 2013 Církvice 0 15 35 50
41. Smetana Filip 2005 Sokol Čáslav 20 30 0 50
42. Tůma Jan 2009 SKC Zruč nad Sázavou 40 0 0 40
43. Veselá Lucie 2004 Sokol Kutná Hora 0 25 0 25
43. Hervertová Denisa 2004 Sokol Chlístovice 25 0 0 25
45. Veverková Karolína 2007 Sokol Kutná Hora 15 10 0 25
46. Förster Tomáš 2009 SKC Zruč nad Sázavou 0 20 0 20
46. Kyba Ondřej 2004 Sokol Český Brod 0 20 0 20
46. Laštovková Taťana 2008 STC 2013 Církvice 20 0 0 20
49. Vavřinová Natálie 2005 Sokol Čáslav 0 15 0 15
49. Burýšek Jan 2007 Sokol Kutná Hora 0 15 0 15
49. Uher Ondřej 2008 STC 2013 Církvice 0 0 15 15
49. Strnadová Zuzana 2005 Sokol Chlístovice 0 0 15 15
53. Záleský Martin 2004 Sokol Chlístovice 10 0 0 10
53. Řezníček Jan 2006 Sokol Čáslav 0 10 0 10

Hraje se podle pravidel soutěžního řádu stolního tenisu a dle ustanovení rozpisu. (jot – foto: lin)
celý text

ostatní, náš tip | 5. 2. 2018 | Autor: Josef Tůma
Mölkky

ZRUČŠTÍ MÖLKKAŘI V ROCE 2017, PROGRAM V ROCE 2018

MÖLKKAŘSKÝ ROK 2018 VE ZRUČI NAD SÁZAVOU MÁ TŘI VELKÉ VRCHOLY: 5. ZLATÁ JARNÍ ZRUČSKÁ MÖLKKA, III. MISTROVSTVÍ POSÁZAVÍ JEDNOTLIVCŮ A DVOJIC A MISTROVSTVÍ EVROPY TŘÍČLENNÝCH DRUŽSTEV – EUROMÖLKKY 2018

Mezinárodní sezóna zručských družstev bude zaměřena zejména na účast na HME v Tallinu, Mistrovství Německa v Erlangenu a Rakouska ve Vídni a zejména srpnové Mistrovství světa ve finském Pori

Zruč nad Sázavou - V průběhu roku 2017 se zručští mölkkaři zúčastnili celé řady domácích i mezinárodních akcí. Nejlépe si vedlo družstvo ZZV D – „junioři“ v sestavě Zdeněk Sečka, Karel Čapek a František Matějka - získali celkově 6. místo v Česko-moravském poháru, když na turnajích v Dobrušce a ve Stranném skončili na 2. místě a na 4. Zručské mölce třetí. Na MS v Rakovníku obsadilo družstvo doplněné o Radima Freislera, jako druhý nejlepší z ČR, celkové 28. místo ze 112 účastníků. Z. Sečka společně s K. Čapkem navíc získali stříbrné medaile v B-skupině deblového warm upu. Družstvo ZZV D také zvítězilo ve Zručské letní lize.

Podstatně méně se dařilo prvnímu družstvu ZZV (Martin Kadlec, Monika Pěnkavová, Leoš a Mária Fialovi), které skončilo v ČMP na sedmém místě. Po dobrém startu do sezony, který vyvrcholil 4. místem na HMČR v Brně se družstvu v létě již tolik nedařilo a za zmínku stojí pouze 9. místo na Mistrovství Rakouska ve Vídni. Na MS skončilo družstvo na děleném 41. místě, společně s dalším zručským týmem Dynamem (T. Lohynský, K. Drahota, L. Kvapil, M. Náhlovská). MS se zúčastnila ještě družstva Lobe Star (Loudovi a Rambouskovi) a Variel (J. Moravec, J. a T. Kovaříkovi, J. Mácha), která skončila na dělených 64., resp. 81. místě. Dynamo jako nejlepší ze Zruče skončilo na osmém místě pražského MČR, když podlehlo ve čtvrtfinále pozdějším vítězům z Finska a Německa. Účast pěti kompletních týmů ze Zruče na MS v Rakovníku dokazuje, že mölkky mají ve Zruči nad Sázavou širokou základnu. Závěrečné turnaje sezóny I. Pallasit Open vyhrála dvojice Dynama T. Lohynský – L.Kvapil a Poslední hod se stal kořistí Z. Sečky a ve dvojicích dominovali M. Kadlec s M. Pěnkavovou.

Leoš Fiala: ,,Pokud máte o tuto hru zájem, nebojte se zapojit. Příští mölkkařský rok 2018 ve Zruči nad Sázavou bude mít kromě ostatních akcí tři velké vrcholy. Tradiční, již 5. Zlatá jarní zručská mölkka a III. Mistrovství Posázaví jednotlivců a dvojic se uskuteční o víkendu 12. a 13. května 2018. Opravdovým trhákem bude ve dnech 20. – 22. července Mistrovství Evropy tříčlenných družstev – EUROMÖLKKY 2018. To bylo do Zruče nad Sázavou klubu SKM Zruč-Tennisline přiděleno kongresem IMO v Rakovníku na základě skvěle uspořádaného MS. Dalším vrcholem mölek ve Zruči bude Mistrovství ČR, které je naplánováno na sobotu 8. září 2018. Mezinárodní sezóna našich družstev bude zaměřena zejména na účast na HME v Tallinu, Mistrovství Německa v Erlangenu a Rakouska ve Vídni a zejména srpnové Mistrovství světa ve finském Pori. Nebojte se s námi do hry zapojit. Všechny turnaje jsou otevřené, hrát může kdokoliv. Na některé akce je však potřeba se předem přihlásit.“ (lef, jot – foto: zzv)
celý text

ostatní, náš tip | 2. 2. 2018 | Autor: Josef Tůma
#

TŘETÍ TURNAJ NEREGISTROVANÝCH, STOLNÍ TENIS, PROSTORY TENISOVÝCH KURTŮ, TOURS 2017/18

TŘETÍ TURNAJ NEREGISTROVANÝCH VYHRÁL PAVEL HAMÁČEK PŘED PETREM DOLEŽALEM A LEOŠEM FIALOU

Třetího turnaje se zúčastnilo šestnáct hráčů

Zruč nad Sázavou – V lednu 2018 se uskutečnil v prostorech tenisových kurtů (restaurace - jeden stůl, šatna – druhý stůl) třetí turnaj stolnětenisové tour neregistrovaných hráčů stolního tenisu. V sezoně 2017/18 se koná již desátý ročník, hraje se každý poslední čtvrtek v měsíci. O technickou část turnaje se stará Jaromír Blažek, organizační věci vyřizuje František Matějka. Do třetího turnaje bylo vybráno šestnáct borců. Hraje se vždy ve čtyřech skupinách s následným play-off o 1. – 8. místo a 9. – 16. místo. Vítěz získává 16 bodů, druhý v pořadí 15, atd., celkový lídr vzejde ze součtu bodů všech turnajů.

Účastníci třetího turnaje – 16 hráčů:

J. Režný, Z. Rumler, K. Čapek, P. Hamáček, P. Doležal, M. Ištok, V. Kadlec, F. Matějka, J. Belha, F. Marhan, Z. Sečka, P. Hamáček ml., A. Jirák, P. Malý, J. Tůma, L. Fiala

Výsledky:

Skupina A: Doležal – Režný 0:2, Doležal – Kadlec 2:0, Doležal – Belha 2:0, Režný – Kadlec 2:0, Režný – Belha 2:0, Kadlec – Belha 2:0.

Pořadí A: 1. Režný skóre 6:0 3 body, 2. Doležal 4:2 2 body, 3. Kadlec skóre 2:4 1 bod, 4. Belha skóre 0:6 0 bodů.

Skupina B: Ištok – Čapek 2:0, Ištok – Marhan 2:0, Ištok – Jirák 0:2, Čapek – Marhan 2:0, Čapek – Jirák 2:0, Marhan – Jirák 1:2.

Pořadí B: 1. Ištok 2 body skóre 4:2 (VZ 2:0), 2. Čapek 2 body skóre 4:2 (VZ 0:2), 3. Jirák 2 body skóre 4:3, 4. Marhan 0 bodů skóre 1:6.

Skupina C: P. Hamáček – Tůma 2:0, P. Hamáček – Rumler 0:2, P. Hamáček – Sečka 2:0, Tůma – Rumler 1:2, Tůma – Sečka 2:1, Rumler – Sečka 2:0.

Pořadí C: 1. Rumler 3 body skóre 6:1, 2. P. Hamáček 2 body skóre 4:2, 3. Tůma 1 bod skóre 3:5, 4. Sečka 0 bodů skóre 1:6.

Skupina D: Fiala – Matějka 1:2, Fiala – Malý 2:0, Fiala – P. Hamáček ml. 2:0, Matějka – Malý 2:0, Matějka – P. Hamáček ml. 2:0, Malý – P. Hamáček ml. 2:1.

Pořadí D: 1. Matějka 3 body skóre 6:1, 2. Fiala 2 body skóre 5:2, 3. Malý 1 bod skóre 2:5, 4. P. Hamáček ml. 0 bodů skóre 1:6.

První dva z každé skupiny postoupili do skupiny o 1. – 8. místo, druzí dva hráli ve skupině o 9. – 16. místo. Hrál se klasický ,,pavouk“.

Skupina o 1. – 8. místo: Režný – Hamáček 0:2, Ištok – Fiala 0:2, Matějka – Čapek 0:2, Doležal – Rumler 2:0

Skupina o 1. – 4. místo: Hamáček – Fiala 2:0, Čapek – Doležal 0:2

Skupina o 5. – 8. místo: Ištok – Režný 2:1, Matějka – Rumler 2:0

O 3. – 4. místo: Fiala – Čapek 2:1

Finále: P. Hamáček – Doležal 2:0

O 5. – 6. místo: Ištok – Matějka 1:2

O 7. – 8. místo: Režný – Rumler 0:2

Skupina o 9. – 16. místo: Kadlec – Marhan 2:0, Tůma – P. Hamáček ml. 1:2, Jirák – Belha 1:2, Malý – Sečka 2:1

Skupina o 9. – 12. místo: Kadlec – P. Hamáček ml. 1:2, Belha – Malý 2:1

Skupina o 13. – 16. místo: Marhan – Tůma 0:2, Jirák – Sečka 2:0

O 9. – 10. místo: P. Hamáček ml. – Belha 2:0

O 11. – 12. místo: Kadlec – Malý 1:2

O 13. – 14. místo: Tůma – Jirák 2:0

O 15. – 16. místo: Sečka – Marhan 2:0

Pořadí lednového turnaje: 1. P. Hamáček st. 16, 2. P. Doležal 15, 3. L. Fiala 14, 4. K. Čapek 13, 5. F. Matějka 12, 6. M. Ištok 11, 7. Z. Rumler 10, 8. J. Režný 9, 9. P. Hamáček ml. 8, 10. J. Belha 7, 11. P. Malý 6, 12. V. Kadlec 5, 13. J. Tůma 4, 14. A. Jirák 3, 15. Z. Sečka 2, 16. F. Marhan 1.

V průběhu stolnětenisové akce se uskutečnilo posezení s jídlem, aktéři lítých bojů měli možnost ochutnat ,, Gatěho“ guláš. (jot)
celý text

ostatní, náš tip | 25. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
#

VOLEJBAL JUNIOREK, OKRESNÍ SOUTĚŽ, 4. KOLO, 2017/18

ZRUČSKÉ JUNIORKY VYHRÁLY V BENEŠOVĚ S PŘEHLEDEM SKUPINU B A POSTOUPILY ZPĚT DO ÁČKA

Volejbalového turnaje se zúčastnily čtyři týmy

Benešov - Čtvrté kolo okresní soutěže juniorek ve volejbalu, skupiny B, se uskutečnilo v Benešově za účasti čtyř celků – KK Benešov, Divišov, Zruč nad Sázavou, Říčany B (Kácov B se nedostavil). Uspořádal ho ČVS OTS Benešov (Český volejbalový svaz, okresní tělovýchovné sdružení). Letošní ročník 2017/18 je premiérový. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety.

Soutěž je vedena jako smíšená - mohou tedy nastoupit i žáci (nepsaná dohoda je, že by mělo být na hřišti více děvčat než chlapců).

Herní systém je takový, že 10 týmů je rozděleno do dvou skupin po pěti, každý turnaj jeden ze skupiny padá do spodní skupiny a vítěz spodní skupiny postupuje do té horní.

Systém bodování je podle umístění na jednotlivých turnajích (horní skupina 1. - 5. místo, spodní skupina 6. - 10. místo.) Za 1. místo je 10 bodů, za druhé 9 a tak dále až za 10. místo je jeden bod. Při rovnosti bodů rozhoduje počet bodů získaný na jednotlivých turnajích (výhra 2:0 - 3 body, výhra 2:1 - 2 body, prohra 1:2 - 1 bod a prohra 0:2 - 0 bodů), pokud i tyto body jsou stejné, rozhoduje počet vyhraných/prohraných setů. Pokud by se náhodou stalo, že i tady bude stejný výsledek, musely by se dopočítat všechny míče.

Zúčastněná družstva 4. kola:

KK Benešov, Divišov, Zruč nad Sázavou, Říčany B

Výsledky Zruče nad Sázavou:

Jiskra Zruč nad Sázavou – Divišov 2:0
Jiskra Zruč nad Sázavou – Benešov 2:0
Jiskra Zruč nad Sázavou – Říčany B 2:0

Pořadí: 1. Jiskra Zruč nad Sázavou (Zemanová, Melcrová, Měšťánková, Menšíková, T. Filipová, Tůmová, trenérka Filipová - postup do OP A), Benešov, 3. Divišov, 4. Říčany B

Sestava Zruče nad Sázavou: Šárka Menšíková, Aneta Zemanová, trenérka Hana Filipová, Kateřina Tůmová, Klára Měšťánková, Hana Melcrová, Tereza Filipová

Pořadí skupiny B: 1. Zruč nad Sázavou 9 bodů, 2. Benešov 6, 3. Divišov 3, 4. Říčany B 0 bodů

Příští program: 15. dubna se družstva A i B skupiny představí ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou (jot)
celý text

ostatní, náš tip | 24. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
Krajské přebory dospělých - Vlašim

KRAJSKÉ PŘEBORY DOSPĚLÝCH, STOLNÍ TENIS, VLAŠIM - FOTO

ZRUČSKÝ FRANTIŠEK HEROUT SE STAL DVOJNÁSOBNÝM KRAJSKÝM PŘEBORNÍKEM – VE ČTYŘHRÁCH MUŽŮ A SMÍŠENÉ

Do Vlašimi se přihlásil jediný stolní tenista zručského SKC

Vlašim - V sobotu 20. ledna 2018 se po celé České republice uskutečnily krajské přebory dospělých. Středočeský kraj spatřil své středisko ve Vlašimi, která v čele s Lubošem Pěnkavou st. připravila více než důstojné podmínky - dvanáct soutěžních stolů, dva tréninkové, občerstvení, oddělené posezení a prostor pro diváky i hráče. Ti však prohloupili a do Vlašimi dorazili ve slabém počtu 36 mužů a 7 žen. Navzdory tomu se jednalo o jedny z nejkvalitněji obsazených přeborů za poslední léta: Vaculovič, Borůvka, Pěnkava ml., Čížek, Štepka, Hanl, Voříšek nebo Hejda. Ze Zruče nad Sázavou se zúčastnil pouze František Herout, který byl po pozdější přihlášce prvním nasazeným do skupin, tj. turnajovou devítkou.

Obrovského úspěchu František Herout dosáhl v soutěži smíšených čtyřher. Nejdříve s Michaelou Keroušovou (SKST Vlašim) postupně vyřadili páry Kulíšek - Tomsová (Odolena Voda - Brandýs n. L.), nejtěsnějším rozdílem Voříšek - Plachá (TSM Kladno) a ve finále 3:0 Jakuba Borůvku a Kateřinu Pisárovou. Zručský stolní tenista se tak poprvé v životě stal krajským přeborníkem v mixu.

Zúčastnil se rovněž i soutěže čtyřhry mužů, která byla pořádně našlapaná. František Herout nastoupil s částečně zraněným Lubošem Pěnkavou ml., kterého ještě ráno musel přemlouvat k účasti. Úvodní duel proti starkočskému, v okrese zatím neporaženému, duu Čakovský - Janeček přesvědčivý nebyl, ale vyhráli 3:1. Pak začali válet, když přejeli dvojici Kulíšek - Bochňák (Odolena Voda) a velmi chytrou hrou i ambiciózní duo Čížek - Kříž (oba Německo). Ve finále čekala nabuzená dvojice Štepka - Hejda (Šanov). František Herout s Lubošem Pěnkavou ml. předvedli tvrdý, pohybu plný stolní tenis a ve čtvrtém setu si vystřelili titul krajských přeborníků.

František Herout hrál i soutěž jednotlivců, kde i přes mnohé trable s Jaroslavem Dohnalem (3:2) vyhrál svou skupinu a postoupil tak mezi nejlepších 22 hráčů. V prvním kole ještě přehrál Petra Moravce (Sokol Lány), ale ve druhém narazil na svého parťáka ze čtyřhry Luboše Pěnkavu (1:3). Ten se stal poté po senzačním výkonu krajským přeborníkem. Ve finále Luboš Pěnkava ml. porazil Miroslava Štepku a v semifinále Tomáše Voříška.

Vítězkou kategorie žen se stala Michaela Keroušová (SKST Vlašim). (frh, jot – foto: SKC)

Výsledky:

Dvouhra mužů: 1. Luboš Pěnkava ml. (Euromaster Kolín), 2. Miroslav Štepka (TJ Šanov), 3. - 4. Tomáš Voříšek a Aleš Hanl (oba Německo), 5. - 8. Jan Pisár (KST Rakovník), Jakub Borůvka, Libor Vaculovič (oba Euromaster Kolín) a Václav Hejda (TJ Šanov), 9. - 16. František Herout (SKC Zruč nad Sázavou) a další (Čížek, Blažek, Chalupa ...)

Čtyřhra mužů: 1. František Herout (SKC Zruč nad Sázavou) - Luboš Pěnkava ml., 2. Miroslav Štepka - Václav Hejda, 3. - 4. Jiří Čížek - Lubomír Kříž, 3. - 4. Libor Vaculovič - Jakub Borůvka

Smíšená čtyřhra: 1. František Herout (SKC Zruč nad Sázavou) - Michaela Keroušová, 2. Jakub Borůvka - Kateřina Pisárová, 3. - 4. Tomáš Voříšek - Liliana Plachá, 3. - 4. Lubomír Kříž - Alena Křížová
celý text

ostatní, náš tip | 22. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
Regionální přebory mladších žáků, Církvice, 2017/2018

REGIONÁLNÍ PŘEBORY MLADŠÍCH ŽÁKŮ VE STOLNÍM TENISE 2017 - 18, CÍRKVICE, ÚSPĚCHY ZRUČSKÝCH HRÁČŮ SKC - FOTO

MLADŠÍ ŽÁCI SKC NA PŘEBORECH V CÍRKVICI NIKOHO NA POMYSLNOU BEDNU VE DVOUHŘE NEPUSTILI, JAN ČEKAL OBHÁJIL OBA LOŇSKÉ TITULY, FILIP CENDELÍN PŘEKVAPIVĚ DRUHÝ

Regionální přebor v kategorii mladších žáků ovládli hráči SKC a získali tři tituly

Církvice - Po roce hostila malebná Sokolovna v Církvici - Jakubu regionální přebory mladších žáků, tentokrát pro sezónu 2017/2018. Turnaje se zúčastnilo osmnáct chlapců a sedm dívek. Téměř polovina startovního pole chlapců byla z oddílu SKC Zruč nad Sázavou, a to kompletní tým sedmi hráčů. Největšími favority turnaje byl první nasazený Matěj Kulhánek, dvojka Ondřej Nácovský, loňský finalista Daniel Růžička (Sokol Kutná Hora) a obhájce titulu Jan Čekal. Do konečného pořadí určitě mohly promluvit i další mladé naděje.
Ve skupinách pořadím zamíchali Dan Růžička, který se dostal před Vojtěcha Förstera a Filip Cendelín, který po zajímavém souboji s Tomášem Försterem (3:2) dokázal překvapit i čáslavského Jakuba Reimana a postoupil z prvního místa.
František Herout: ,,Blýsknul se i Jan Tůma, který se protlačil mezi deset nejlepších hráčů. Ve finále A ovšem Honzík nestačil na zmíněného Reimana, ale další ztráty již Zručáci nepovolili.“
Ve velmi důležitém čtvrtfinále a repríze loňského finále totiž přejel Jan Čekal Dana Růžičku a když další Zručáci splnili svou úlohu, mohli se těšit ze čtyřčlenného semifinále.
František Herout: ,,Do toho se bohužel oproti loňsku nevešel Ondřej Nácovský, když nestačil na Vojtěcha Förstera. Matěj Kulhánek ale pomstil Jana Tůmu s Reimanem a Filip Cendelín vyskočil na stupínek po výhře se Sosnovcem.“
Velkou řežbou byl duel o finále mezi Matějem Kulhánkem a Janem Čekalem, do kterého lépe vstoupil prvně jmenovaný, ale pak Jan předvedl senzační výkon a svému kamarádovi z týmu nedal šanci.
František Herout: ,,Druhé semifinále se překvapivě stalo skalpem Filipa Cendelína, který poprvé porazil labilního Vojtěcha Förstera a zaskočil všechny postupem do finále.“
Ve finále zvládl Jan Čekal obhajobu loňského titulu, vyhrál 3:1.
Ve čtyřhře v podobně zručském finále zvítězil Čekal - Kulhánek před dvojicí Nácovský - Cendelín. V soutěži smíšené čtyřhry pak vyhrála dvojice Cendelín – A. Fuchsová před duem Kulhánek – K. Fuchsová.
František Herout: ,,Přebory tak byly pro Zruč nad Sázavou maximálně úspěšnými a je na čase vzhlížet ke krajské úrovni a posunout se dál.“

VÝSLEDKY HRÁČŮ SKC:

Dvouhra: 1. Jan Čekal, 2. Filip Cendelín, 3. - 4. Matěj Kulhánek, Vojtěch Förster, 5. - 8. Ondřej Nácovský, 9. - 10. Jan Tůma, 11. - 14. Tomáš Förster

Čtyřhra: 1. Jan Čekal - Matěj Kulhánek, 2. Ondřej Nácovský - Filip Cendelín, 5. - 8. Jan Tůma - Tomáš Förster

Smíšená čtyřhra: 1. Filip Cendelín (Zruč) - Adéla Fuchsová (Zbraslavice), 2. Matěj Kulhánek (Zruč) - Kateřina Fuchsová (Zbraslavice) (frh, jot – foto: Libor Nácovský, Lenka Cendelínová 1x)
celý text

ostatní, náš tip | 9. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
3. ročník turnaje amatérů, stolní tenis Drink – pong

3. ROČNÍK AMATÉRSKÉHO TURNAJE, DRINK-PONG, STOLNÍ TENIS, 2017 - FOTO

TŘETÍ ROČNÍK AMATÉRSKÉHO TURNAJE VE STOLNÍM TENISU DRINK – PONG SE STAL KOŘISTÍ PAVLA VRZÁČKA A MICHAELY FAJMANOVÉ

Pavouk třetího ročníku turnaje naprostých amatérů, tentokrát bez mezinárodního zastoupení, se uskutečnil ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou. Bylo to super – kdo zaváhal, o hodně přišel

Zruč nad Sázavou – Amatérský sportovní tým Tak určitě uspořádal v pátek 29. prosince 2017 ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou 3. ročník turnaje naprostých amatérů ve stolním tenisu Drink – pong. Sedm žen a dívek, sedm mužů a šest dětí nebylo tentokrát nalosováno do skupin, po rozhodnutí jury hrál každý s každým. Uskutečnil se turnaj i ve smíšené čtyřhře, k mužům byly ženy nalosovány, debly sehrály děti mezi s sebou dvoukolově. Celkem se odehrálo čtyřiaosmdesát utkání, z toho devatenáct třísetových. Došlo i na několik střetnutí, v nichž soupeř otočil zcela jasný výsledek – ale i to stává. Na závěr se uskutečnila obíhačka všech zúčastněných. Mezi dvaceti hráči a hráčkami se neztratila Adéla Vrzáčková, která přiletěla po pozvání na turnaj až z Austrálie. Večerní program pokračoval po celodenním úsilí společnou večeří v restauraci na Hotelu Baťov.

Účastníci turnaje:

Muži: Jiří Filip, Pavel Vrzáček, Jan Tůma, Martin Lejnar, Josef Tůma, Josef Förster, Miroslav Scholze (Pišta).
Ženy: Michaela Fajmanová, Božena Peroutková, Miloslava Tůmová, Martina Filipová, Adéla Vrzáčková, Bára Filipová, Monika Vrzáčková.
Mládež: Tomáš Förster, Jan Tůma, Jiří Filip, Vojtěch Förster, Štěpán Mikšík, Jindřich Lebeda.

Některé výsledky jednotlivců:

Muži: Förster – Vrzáček 1:2, Scholze – Lejnar 1:2, Lejnar - Filip 1:2, Tůma st. – Filip 1:2, Förster - Tůma st. 2:0, Tůma ml. – Scholze 2:0, Tůma st. – Vrzáček 0:2, Filip – Tůma ml. 2:1, atd.

Pořadí: 1. P. Vrzáček, 2. J. Förster, 3. J. Tůma st. a Filip, 4. M. Lejnar, 5. J. Tůma ml. a M. Scholze

Ženy: B. Filipová – Mil. Tůmová 2:1, B. Filipová – M. Filipová 0:2, M. Filipová – Mil. Tůmová 2:1, A. Vrzáčková – M. Vrzáčková 2:0, Fajmanová – A. Vrzáčková 2:0, Fajmanová – Peroutková 2:0, M. Vrzáčková – B. Filipová 0:2, atd.

Pořadí: 1. M. Fajmanová, 2. A. Vrzáčková, 3. B. Filipová, M. Vrzáčková a M. Filipová, 4. Mil. Tůmová, 5. B. Peroutková

Děti: Filip – Tůma 1:2, V. Förster – T. Förster 2:0, Mikšík – T. Förster 1:2, Tůma – V. Förster 0:2, T. Förster - Filip 2:1, Lebeda - Mikšík 0:2, atd..

Pořadí: 1. V. Förster, 2. T. Förster, 3. J. Filip, J. Tůma a Š. Mikšík, 4. J. Lebeda

Smíšená čtyřhra: Förster, Tůmová – Lejnar, Fajmanová 2:1, Förster, Tůmová – Tůma st., A. Vrzáčková 0:2, Scholze, M. Vrzáčková – Filip, B. Filipová 1:2, Lejnar, Fajmanová – Tůma st., A. Vrzáčková 2:1, Filip, B. Filipová – Tůma ml., Peroutková 2:0, Vrzáček, M. Filipová – Tůma st., A. Vrzáčková 2:1, atd.

Pořadí: 1. P. Vrzáček – M. Filipová, 2. J. Förster – Mil. Tůmová, J. Tůma st. – A. Vrzáčková a M. Lejnar – M. Fajmanová, 3. J. Filip – B. Filipová, 4. M. Scholze – M. Vrzáčková, 5. J. Tůma ml. – B. Peroutková

Finalisté obíhačky: Jiří Filip ml. – Miroslav Scholze (Pišta) 1:0

Nejmladší účastník turnaje: Tomáš Förster

Nejpoužívanější hlášky aktérů od stolů:

- ,,Nesmím mu to hrát na forhand“
- ,,Neškrtal?“
- "Podávej, dokud se nedívá!"
- "Já se nepotřebuju rozehrát, já už jsem se narodil rozehranej."
- "Se podívám na jeho obličej a vím, že prohraju..." (jot – foto: Miroslav Scholze, Josef Tůma)
celý text

ostatní, náš tip | 4. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
FBC Černé boty Zruč nad Sázavou

12. ROČNÍK, VÁNOČNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ, OSM TÝMŮ, 2017 - FOTO

DVANÁCTÝ ROČNÍK TURNAJE SE STAK KOŘISTÍ CRAZY TEAMU, POŘÁDAJÍCÍ ČERNÉ BOTY TŘETÍ

O šesti utkáních rozhodly nájezdy, ve finále se třikrát červenalo

Zruč nad Sázavou – Florbalový club Černý boty uspořádal v sobotu 30. prosince ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou 12. ročník vánočního florbalového turnaje. Osm týmů bylo nalosováno do dvou skupin po čtyřech, hrál každý s každým podle pravidel florbalu. První dvě družstva postoupila do semifinále, třetí a čtvrtý sehrál zápasy o 5. – 8. místo, hrací doba všech utkání byla osmnáct minut hrubého času, finále se hrálo dvakrát deset minut (poslední minuta každého zápasu se hrála v čistém čase). Za nerozhodného stavu se prováděly nájezdy pro určení vítěze utkání, vítěz si připsal dva body, poražený jeden.

Zúčastněná mužstva:

Skupina A: Uhlířské Janovice, KH Boys, SPV Pivoarumpijem, Kobra Trhový Štěpánov.
Skupina B: Rangers Zruč nad Sázavou, Florbal Vracovice, Crazy team, FBC Černý boty.

Výsledky A: Trhový Štěpánov – Uhlířské Janovice 2:1 SN, Trhový Štěpánov – KH Boys 7:0, Trhový Štěpánov – SPV 2:1 SN, Uhlířské Janovice – KH Boys 4:1, Uhlířské Janovice – SPV 3:2, KH Boys – SPV 1:2 SN.

Tabulka A: 1. Trhový Štěpánov 7 bodů, 2. Uhlířské Janovice 7 bodů, 3. SPV Pivoarumpijem 3 body, 4. KH Boys 1 bod.

Výsledky B: Rangers - Černý boty 2:1 SN, Rangers – Crazy team 1:3, Rangers – Vracovice 1:2 SN, Černý boty – Crazy team 3:2, Černý boty – Vracovice 5:1, Crazy team – Vracovice 6:0.

Tabulka B: 1. Černý boty 7 bodů, 2. Crazy team 6 bodů, 3. Rangers 3 body, 4. Vracovice 2 body.

Skupina o 5. – 8. místo: SPV – Vracovice 4:2, KH Boys – Rangers 2:1 SN.

O 7. – 8. místo: Rangers – Vracovice 3:2
O 5. – 6. místo: SPV – KH Boys 2:0

Semifinále: Trhový Štěpánov – Crazy team 1:3, Uhlířské Janovice – Černý boty 4:3.

O 3. – 4. místo: Trhový Štěpánov – Černý boty 0:3

Finále: Crazy team - Uhlířské Janovice 3:1 (v utkání rozdali sudí tři červené karty a patnáct minut trestů)

Konečné pořadí: 1. Crazy team, 2. Uhlířské Janovice, 3. Černý boty, 4. Trhový Štěpánov, 5. SPV Pivoarumpijem, 6. KH Boys, 7. Rangers Zruč nad Sázavou, 8. Florbal Vracovice.

Individuální ceny:

Nejlepší hráč: Libor Kratochvíl – Uhlířské Janovice
Nejlepší střelec: Milan Čapek – Crazy team – 9 branek
Nejlepší brankář: Martin Vaněček – Rangers

Sestavy zručských týmů:

Rangers Zruč nad Sázavou: Vaněček – Tůma, Vodrážka, Edr, Kafka, Sedláček, M. Kratochvíl, P. Kratochvíl, Chaloupka, Simonic, Kružík.

Černý boty: Trojan – Němeček, Tvrdík, Drbal, M. Kovařík, Vlk, Jantač, Čech, Lopour, Závorka, L. Petrů, Vacek. (jot – foto: Josef Černý)
celý text

ostatní, náš tip | 3. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
#

VLAŠIMSKÝ VÁNOČNÍ TURNAJ PRO PŘÍCHOZÍ, STOLNÍ TENIS, PĚT ZRUČÁKŮ, 2017

OSMNÁCTÝ ROČNÍK VÁNOČNÍHO TURNAJE VE STOLNÍM TENISE PRO PŘÍCHOZÍ VYŠEL NA JEDNIČKU, EXHIBICI PANSKÝ VS. ORLOWSKI VIDĚLO 500 DIVÁKŮ

Na turnaji ve Vlašimi se představilo pět zručských stolních tenistů: Vojtěch Förster, Tomáš Förster, Ladislav Dolejš, Ondřej Nácovský a Jan Baloun

Vlašim - Osmnácté pokračování vánočního turnaje pro Příchozí ve stolním tenise se ve Sportovní hale ve Vlašimi jako vždy vydařilo. Otec akce, která nemá v republice obdoby, Luboš Pěnkava, čekal rekordní účast, což se sice nepovedlo, přesto byl velmi spokojený, protože počet účastníků překročil o jednoho, dvoustovku. Jen v roce 2009 bylo více – 207 stolních tenistů všech věkových kategorií. „Turnaj se už dostal do podvědomí. Přijeli k nám nejen místní a z okolí, ale i z Tábora a Kolína,“ měl radost Luboš Pěnkava, když v kategorii Profi byla rekordní účast 46 hráčů a i účast v kategorii Mrňat byla parádní (62) a poznamenal, motto turnaje: „U nás nehoníme výsledky, hlavní je radost ze hry.“
Parádní atmosféru rozjeli stolnotenisové české i československé legendy – šedesátiletý Jindřich Panský a o pět let starší Milan Orlowski, kteří vozili pro svou vlast medaile ze světových a evropských šampionátů. Tentokrát předvedli po osmi letech další parádní exhibici, které tleskalo okolo pěti set přítomných. Dívali se nejen hráči turnaje, ale i diváci, jenž většinou na exhibice platí, ale tuto měli zadarmo. Panský a Orlowski hráli vším možným (pánvička, prkénko, bota, velká dřevěná pálka, malinké pálky, dvěma, třemi míčky a další), lezli na stůl, židli, mezi diváky. Vrcholem byly hvězdy Jindry Panského, který po úderu Milana Orlowského, odehrál míček za stolem, udělal hvězdu na druhou stranu a zase odehrál míček. „Říkali, že krčím nohy,“ smál se po hvězdách, které ale vyšvihl parádně. Při hře proti dřevěnému „robotu“ (deska s nožičkami) si rýpnul Panský do kolegy: „Ten nekazí, jako ty Milane.“
Hodinovou parádu zakončil Panský smečí míčku z pusy. „Lidi byli z exhibice nadšeni, borci to dělali stejně jako před osmi lety,“ byl spokojený Luboš Pěnkava.
Poté se rozjely trochu se zpožděním stolnotenisové boje, které se protáhly do hluboké noci, ale to moc nikomu nevadilo. „U hráčů byla opět vidět radost ze hry, i když se to časově protáhlo. Kdo chtěl tak zůstal, což byli skoro všichni,“ nedělal Pěnkava ze skluzu velký problém, při kterém se postupem času stahovaly zápasy ze dvou na jeden set.
Na turnaji ve Vlašimi se představilo pět zručských stolních tenistů: Vojtěch Förster, Tomáš Förster, Ladislav Dolejš, Ondřej Nácovský a Jan Baloun. Prvně jmenovaný se dostal v kategorii Mrňata na stupně vítězů, skončil na druhém místě.
Na závěr hry za stolnotenisovými stoly byla tradiční obíhačka okolo haly, kdy na čtyřech stolech v rozích hrály vlašimské ligové hráčky. Více jak stovka lidí se proháněla s vervou a nikdo nechtěl vypadnout. Postupem času se vykrystalizovala sedmička, jenž dostala ceny. „Děkuji starostovi, že mi obíhačku odmoderoval, protože jsem si potřeboval připravit vyhlášení,“ poděkoval otec akce Luďku Jeništovi, starostovi Vlašimi, senátorovi a bývalému výbornému stolnímu tenistovi.
Po obíhačce se přítomní usadili na lavičky a hlavně děti čekali na dárky, které byly pod stromečkem. Nejlepší v kategoriích dostali poháry. První dárek si vybírala nejmladší účastnice obíhačky, pětiletá Ella Budilová. „Co si vybereš Elinko,“ říká Luboš Pěnkava a nejmladší účastnice všechny odzbrojila: „Ptáčky“. A tak si domů z haly odnesla malé ptáčky, zebřičky, v plastové kleci. A když si její bratr vylovil kapra, tak měli u Budilů o zábavu postaráno. (Pavel Šimáček, jot – foto: Pavel Šimáček)
Výsledky: (201 účastníků)
Mrňata (62 účastníků):
1. Jakub Strnad
2. Vojtěch Förster (SKC Zruč nad Sázavou)
3. Vojtěch Šefčík a Tomáš Dedera
Naděje (11 účastníků):
1. Patrik Vosátka
2. Martin Vaigl
3. Veronika Poláková a Pavel Plíšek
Příchozí (82 účastníků):
1. Martin Pompa
2. Josef Grac
3. Jiří Hergessel a Josef Kahoun
Profi:
1. Patrik Martínek
2. Jan Šimek
3. Václav Jehně a Josef Číž
celý text

ostatní | 2. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
#

VÁNOČNÍ TURNAJ PRO PŘÍCHOZÍ, STOLNÍ TENIS, 2017

TITULY V JEDNOTLIVCÍCH ZAMÍŘILY DO STROJETIC A KUTNÉ HORY, ČTYŘHRU VYHRÁLA DVOJICE JANEBA - KOHOUT

Na zelených stolech bojovalo třiačtyřicet příchozích, z toho bylo šest žen. Nejlepší zručští hráči na třetích místech - Milan Ištok a Jaroslav Beznoska

Zruč nad Sázavou - SKC TENNISLINE Zruč nad Sázavou uspořádal ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou Vánoční turnaj pro příchozí – neregistrované.
Účast byla co do počtu tentokrát slabší. Vedle zručských hráčů se zúčastnila spousta hráčů z blízkých vesnic, Javorníku, Strojetic, Chlumu nebo Kutné Hory. Zúčastnilo se celkem 43 účastníků, z nichž bylo ale šest žen. Ty se poprvé utkaly i ve své vlastní kategorii, kde byla nejúspěšnější kutnohorská Kristýna Šibravová před Alenou Martínkovou. Titul mezi muži mířil opět mimo Zruč nad Sázavou, když zvítězil strojetický Petr Vodička, který ve finále přemohl Jaroslava Kohouta z Javorníka. Nejlepšími zručskými hráči se stali na třetích místech Milan Ištok a Jaroslav Beznoska. Soutěž čtyřher skončila skalpem dvojice Janeba - Kohout.
Pořadí jednotlivců - muži: 1. Vodička, 2. Kohout, 3. – 4. Ištok, Beznoska, 5. – 8. Navrátil, M. Kadlec, Veselý, P. Hamáček, atd.
Pořadí jednotlivců - ženy: 1. Šibravová, 2. Martínková, 3. Kohoutová, atd.
Pořadí čtyřher: 1. Janeba – Kohout, 2. Vodička – Sedláček, 3. - 4. Prokop – Navrátil a Sedláček ml. - Výborný
František Herout: ,,Startovní pole si rozdělilo velmi zajímavé ceny za své bezmála čtyřhodinové výkony okořeněné spolehlivě dobrým občerstvením sportovní haly.“
(František Herout, jot – foto: archiv frh)
celý text

ostatní, náš tip | 1. 1. 2018 | Autor: Josef Tůma
Vánoční turnaj dětí 2017

VÁNOČNÍ TURNAJ DĚTÍ, STOLNÍ TENIS, 2017 - FOTO

ZRUČSKÝ LADISLAV DOLEJŠ A VLAŠIMSKÝ MARTIN VAIGL OVLÁDLI VÁNOČNÍ TURNAJ DĚTÍ

Na zelených stolech bojovalo deset zručských mladíků ve dvou kategoriích – do 11 let a nad 11 let, celková účast sedmadvaceti dětí

Zruč nad Sázavou - SKC TENNISLINE Zruč nad Sázavou uspořádal ve Sportovní hale Na Pohoří Vánoční turnaj dětí do 17 let.
Tradiční vánoční dvoudenní maratón pokračoval ve čtvrtek, kdy "profíky" vystřídaly na zelených stolech děti. Vedle deseti hráčů domácího oddílu, který se představil v nových šortkách, dorazily i pozvané děti z jiných oddílů. Jako vždy to byli tři hráči Martina Fuchse ze Zbraslavic, děti Petra Uhra z Církvice, dva svěřenci Verči Polákové z SKST Vlašim, Plíškovi z Benešova od Petra Loudína. Ty doplnili někteří hráči z Čechtic, Javorníka a Prahy. Celkově se představilo 27 hráčů a hráček ve dvou kategoriích - jedenáct ve věku nad 11 let a šestnáct ve věku do 11 let.
Poměrně suverénním vítězem starší kategorie se stal domácí Ladislav Dolejš před Jaromírem Kopem. Velké drama nebylo k vidění ani v mladší kategorii, kterou ovládl vlašimský Martin Vaigl před zručským Matějem Kulhánkem. Na stupně vítězů se překvapivě probojoval i Vojtěch Förster. V soutěži čtyřher zvítězili bratři Plíškové před domácí dvojicí Jan Baloun a Vojtěch Förster, kteří postupně vyřadili největší domácí favority Čekala s Kulhánkem a Dolejše s Kopem.
Umístění hráčů SKC nad 11 let: 1. Dolejš, 2. Kop, 6. Baloun
Umístění hráčů SKC do 11 let: 2. Kulhánek, 4. V. Förster, 6. Čekal, 8. Nácovský, 9. Cendelín, 11. Tůma, 12. T. Förster
Umístění hráčů SKC ve čtyřhrách: 2. Baloun – V. Förster, 3. Dolejš – Kop, 5. Čekal – Kulhánek, 6. Nácovský – Cendelín, 11. T. Förster - Tůma
František Herout: ,,Všechny děti si bohatě zahrály a odměnou jim byly zajímavé ceny, které si mohl každý vybrat, a to hned dvakrát. Děkujeme partnerům akce a jejím účastníkům, dětem i rodičům.“ (František Herout, jot – foto: Josef Tůma, frh, jof)
celý text

ostatní, náš tip | 31. 12. 2017 | Autor: Josef Tůma
Osmý ročník Vánoční ceny dvojic, Zruč nad Sázavou, 26 dvojic

8. ROČNÍK VÁNOČNÍ CENY DVOJIC, STOLNÍ TENIS, 2017 - FOTO

OSMÝ ROČNÍK VÁNOČNÍ CENY DVOJIC VYHRÁLA DVOJICE BUBEN – MOKREJŠ Z HRADCE KRÁLOVÉ

Zručští stolní tenisté Radek Slavík s vršovickým partnerem Kramešem skončili osmí, František Herout s Jiřím Kamarýtem patnáctí, Václav Herout s Miroslavem Frišem pětadvacátí a Jan Čekal s Ladislavem Dolejšem šestadvacátí

Zruč nad Sázavou - SKC TENNISLINE Zruč nad Sázavou uspořádal ve Sportovní hale Na Pohoří již osmý ročník Vánoční ceny dvojic.
Na tradiční turnaj Vánoční cena dvojic se do zručské sportovní haly dostavilo rekordních 26 dvojic stolních tenistů z pěti krajů a tří zemí. Mimojiné egyptský reprezentant Mohamed Shouman, který nastupuje v extralize mužů za Elizzu Praha, juniorský reprezentant Vlastimil Buben jako jeden z nejlepších hráčů 1. ligy nebo Petros Sampakidis, kadetský reprezentant Německa s česko-řeckými kořeny.
Turnaj byl rozdělen na dvě výkonnostní kategorie, které se prolnuly v pozdější baráži, která definitivně oddělila družstva na dva póly. Nejlepším výkonem se blýskla mladá dvojice Vlastimil Buben a Jan Mokrejš, kteří tak převzali putovní pohár od svých hradeckých kolegů Michala Lebedy a Tomáše Horta. Obhájci skončili na třetím až čtvrtém místě, když v semifinále nestačili na černého koně turnaje - Jana Holáně a Martinem Kočvarou. Slušným výsledkem se představil i domácí Radek Slavík, který ve dvojici s vršovickým Janem Kramešem obsadili celkové osmé místo v nesmírně kvalitní účasti.
Nejmladším účastníkem byl jedenáctiletý Jan Čekal a nejstarším devětašedesátiletý Jiří Hrazdíra. Úroveň hráčů od extraligy až po tu regionální, nicméně každý si zahrál vyrovnané zápasy s podobně kvalitními dvojicemi. Putovní pohár se vrací po roce opět do Hradce Králové, nicméně vyměnil majitele na Vlastimila Bubna a Jana Mokrejše.
František Herout: ,,Ačkoli se turnaj dosti protáhnul do večerních hodin, hráči odjížděli spokojeni a sportovně správně unaveni. Děkuji všem partnerům akce, organizátorům a hlavně hráčům, kteří vážili do Zruče nad Sázavou někdy velmi dalekou cestu…“ (František Herout, jot – foto: Josef Tůma)
celý text

ostatní | 30. 12. 2017 | Autor: Josef Tůma
Vánoční hokejbal 2017

VÁNOČNÍ HOKEJBAL 2017 - FOTO

VÁNOČNÍ HOKEJBAL ODEHRÁLI PŘÍZNIVCI TOHOTO SPORTU BEZ SNĚHU, ALE TAKÉ BEZ BRANKÁŘŮ

Utkání se obešlo bez větších zranění, trpěly pouze kotníky, kolena, palce a další ,,orgány“ …

Zruč nad Sázavou - Na Štědrý den se sešli příznivci hokejbalu ve Sportovním areálu ve Zruči nad Sázavou, aby si zpříjemnili sváteční den přátelským utkáním. Za příjemného počasí se sešlo patnáct hráčů, kteří se ve vánoční atmosféře bavili tentokrát na zúženém hřišti tímto zajímavým sportem. Škoda, že se nedostavili gólmani i další očekávaní hráči, ale o výsledek zde rozhodně nešlo, všichni si přišli zahrát (i když kdosi branky počítal, ale výsledky se nepatrně lišily). (jot)
celý text

ostatní, náš tip | 28. 12. 2017 | Autor: Josef Tůma
první předchozí
ze 2
poslední