10. ROČNÍK CROSOVÉHO BĚHU DAČICKÉHO 12, KUTNÁ HORA, 12 KM, 331 ÚČASTNÍKŮ - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

10. ročník běhu Dačického 12, Kutná Hora

DAČICKÉHO 12 ZDOLALI ZRUČŠTÍ BĚŽCI PETR DUBJÁK, LUKÁŠ HOSKOVEC A LUBOŠ DRBAL

Zručští borci bojovali v sobotním horkém dopoledni na trase Dačického 12

DAČICKÉHO 12 ZDOLALI ZRUČŠTÍ BĚŽCI PETR DUBJÁK, LUKÁŠ HOSKOVEC A LUBOŠ DRBAL

Zručští borci bojovali v sobotním horkém dopoledni na trase Dačického 12

Kutná Hora – Club Deportivo Kutná Hora uspořádal 10. ročník crosového běhu na 12 km údolím Vrchlice a Bylanky - Dačického 12. Na start se postavil rekordní počet účastníků – 331.

Kategorii mužů vyhrál Jiří Miler z Lawi Stars časem 43:49, druhý skončil hodonínský Milan Viktora – 45:06, třetí Zbyněk Kudrna – 45:18. Mezi ženami zvítězila Daniela Havránková z Potěh časem 49:33, druhá na pásce byla Barbora Novaková z Kunvaldu – 52:05, třetí se umístnila brněnská Lucie Johaníková časem 54:09. Na start se postavili i zručští borci Petr Dubják, Lukáš Hoskovec a Luboš Drbal (jejich výsledky najdete ve spodní části článku).

Jednotlivé kategorie:

M, Ž, M 55+, Ž 45+, +100 kg; kutnohorák/kutnohoračka; 3 členné týmy; manželské/sourozenecké dvojice + dětský závod kolem Barbory.

Trasa:

Od startu u Jezuitské koleje/GASK se běželo Barborskou ulicí, pak dolů ulicí pod Hrádkem a Na Podskalí a poté směrem na Bylanku (kolem penzionu Šafrán), dále po žluté do Bylan. Odtud se po panelce pokračovalo ke Sv. Trojici, kde je občerstvovačka. Oběhl se hřbitov a zahnulo se směr Velký rybník, kde se před ním seběhlo dolů k "mlejnům" a odtud až zpátky ke Královské, tu závodníci proběhli až na konec a doleva ulicí Pobřežní a Pod Barboru a nahoru ulicí Pod Hrádkem do kopce až k Barborské ulici, na jejímž konci je kousek od Barbory cíl.

Výsledky zručských běžců:

25. místo - Petr Dubják (Jiskra Zruč nad Sázavou) – muži, 51:03, v kategorii Mdo55: 24. místo

36. místo - Lukáš Hoskovec (SDH Zruč nad Sázavou) - muži, v kategorii Mdo55: 33. místo

195. místo - Luboš Drbal (SDH Zruč nad Sázavou) – muži, v kategorii Mdo55: 162. místo (jot – foto: atletika, mam, SDH)

(Foto: atletika, mam, SDH)