3. ročník Nočního běhu čáslavským lesoparkem, 4. ročník Běhu cyklostezkou, pražský Sportisimo půlmaraton - zpravodajství, foto

Zručští atleti se neztratili - Čáslav, Praha a Světlá

Noční běh čáslavským lesoparkem, 4. ročník běhu cyklostezkou, pražský Sportisimo půlmaraton

Zručští atleti se představili v Čáslavi, Světlé nad Sázavou, také v hlavním městě

Noční běh čáslavským lesoparkem, 4. ročník běhu cyklostezkou, pražský Sportisimo půlmaraton

Zručští atleti se představili v Čáslavi, Světlé nad Sázavou, také v hlavním městě

Čáslav, Světlá nad Sázavou, Praha - 3. ročník Nočního běhu čáslavským lesoparkem Vodranty (5. 4.) – 4 km. Na startovní čáru se postavili dospělí i děti – 800 metrů.

V dětském závodě na 800 m si vedli výborně oba zručští závodníci Jiskry. Vojta Maxa obsadil 2. místo časem 2:53 min. a František Jelínek 3. místo časem 2:56 minut.

Dospělí závodníci běželi lesoparkem Vodranty trať dlouhou 4 km. V mužích do 35 let skončil na 10. místě Lukáš Hájek časem 15:57 min., na 36. místě Zdeněk Jelínek časem 19:56 min. V mužích nad 36 let skončil na 15. místě Zdeněk Jelínek časem 20:05 min. V ženách nad 36 let doběhla na pátém místě Věrka Maštalířová časem 21:34 min.

Mimo závodníků Jiskry se postavili na start do 35 let i Lukáš Hoskovec – SDH Zruč nad Sázavou – 9. místo časem 15:56 min., Luboš Drbal – rovněž SDH Zruč nad Sázavou – 26. místo časem 18:34. Ze Zruče nad Sázavou běžel v kategorii na 36 let také Jiří Peukert, 24. místo časem 21:49 a v kategorii žen do 35 let Jana Malá – 19. místo časem 21:18 minut.

V sobotu 6. dubna se ve Světlé nad Sázavou konal 4. ročník Běhu cyklostezkou.

V běhu na 400 metrů reprezentoval jiskrovský oddíl atletiky Pavlík Smolák a v kategorii 7 – 9 let si doběhl pro pěkné osmé místo. Ve stejné kategorii Jiskru reprezentovala i Linda Vávrová a na své trati našla pouze jednu přemožitelku a skončila na parádním druhém místě. V kategorii 10 – 12 let byl na startu trati dlouhé 1000 metrů Matěj Gabko a protnul pomyslnou cílovou pásku na prvním místě.

Začátkem dubna (6. 4.) se v centru Prahy konal celosvětově uznávaný Sportisimo půlmaraton.

Trať dlouhou 21,1 km a konkurenci světové elity si na vlastní kůži vyzkoušeli dva závodníci Jiskry - Petr Dubják a Ondřej Pojmon. Ač to na Keňany nestačilo, muži se rozhodně neztratili. Petr Dubják doběhl v čase 1:28:40 h. a skončil 42. (z 1063) v kategorii M 45. Ondřej Pojmon doběhl v čase 1:31:54 h. a skončil 118. (z 1065) v kategorii M 40. (jot, kad – foto: atletika Jiskry)

(Foto: atletika Jiskry)