Menu

​​

Atletika, 41. ročník Vodafone Istanbul Marathon (Turecko) 2019, Ondřej Pojmon | Zpravodajství, foto zde

Zručský Ondřej Pojmon pokořil v tureckém Istanbulu 41. ročník zdejšího maratonu

Ondřej Pojmon: Trasu 42,2 km jsem zaběhl v bájném čase 2:59:16 hod. a samozřejmě překonal i svůj osobní rekord. Celkově jsem skončil na 52. místě a v kategorii M40 na 11. místě z 500 účastníků

Zručský Ondřej Pojmon pokořil v tureckém Istanbulu 41. ročník zdejšího maratonu

Ondřej Pojmon: Trasu 42,2 km jsem zaběhl v bájném čase 2:59:16 hod. a samozřejmě překonal i svůj osobní rekord. Celkově jsem skončil na 52. místě a v kategorii M40 na 11. místě z 500 účastníků

Istanbul, Zruč nad Sázavou – Istanbulský maraton je jediný mezikontinentální běh na světě. Závod začíná na asijské straně Istanbulu a končí na straně evropské u mešity Sultanahmet. Trať vede přes Bosporskou úžinu a nejkrásnější místa Istanbulu. Proč tedy nenavštívit hlavní město tří císařství a nespojit zážitky sportovní s těmi kulturními?

Dne 3. listopadu 2019 se Ondřej Pojmon zúčastnil spolu s dalšími 4000 běžci 41. ročníku Vodafone Istanbul Marathonu a vedl si náramně. Trasu 42,2 km doběhl v bájném čase 2:59:16 hod. a samozřejmě překonal i svůj osobní rekord. Celkově skončil na 52. místě a v kategorii M40 na 11. místě (500 účastníků).

V době maratonského běhu v Istanbulu běželo ve Zruči nad Sázavou kvarteto atletů Jiskry Petr Dubják, Kateřina Dubjáková, Martin Lejnar a Nikol Petrásková na podporu kamaráda Ondry Pojmona trasu dlouhou 10.549 m.

Ondro, byli jsme s Tebou! Obrovská gratulace! (ped, jot – foto: archiv Ondřeje Pojmona, Josef Tůma)

(Foto: archiv Ondřeje Pojmona, Josef Tůma)