ATLETIKA, PRAGUE PARK RACE, 14 KM, PRŮHONICKÝ PARK - FOTO

Závod Prague Park Race – 14 km – v Průhonickém parku

ATLETI JISKRY A SDH SE PŘEDSTAVILI V PRŮHONICKÉM PARKU V ZÁVODĚ NA ČTRNÁCT KILOMETRŮ

Jarní běh nádherným zámeckým parkem, který je zapsaný na seznamu památek UNESCO, každý z trojice zručských atletů běžel v jiné kategorii

Praha/Průhonice – Zručští atleti Petr Dubják, Milan Závorka a Luboš Drbal se zúčastnili závodu Prague Park Race – 14 km – v Průhonickém parku za účasti 455 závodníků. Závod byl náročný a velmi nabitý, o čem svědčí i účast skvělých běžců - Jana Janů (reprezentant ČR v běhu do vrchu, 6. místo na ME v běhu do vrchu 2016) a Viktora Šinágla. Čtrnáct kilometrů se běželo jedinečnou parkovou krajinou včetně průběhu zámeckým nádvořím.

Kategorie: m 20, m 30, m 40, m 50, m 60, z 20, z 30, z 40, z 50

Trať byla velmi rychlá, o čemž svědčí čas vítěze Jana Janů z Mizuno teamu, který byl dokonce o devět vteřin rychlejší než při loňské premiéře. Honza vyhrál o minutu a půl před Viktorem Šináglem z Kerteamu, další půlminutu zpět byl Luboš Gaisl z Eleven run teamu. V ženách vyhrála loni druhá Pavla Schorná před Kamilou Gregorovou (obě běhají za Mizuno team) a Bárou Kochovou (adidas runners Prague).

Výsledky zručských borců:

Petr Dubják (Jiskra Zruč nad Sázavou) - celkově skončil na 17. místě (57:33), celkově mezi muži (268) - 15. místo - v kategorii muži 40 - 49 let - 4. místo

Milan Závorka (SDH Chabeřice) – celkově skončil na 164. místě (1:14:23), celkově mezi muži (268) - 137. místo - v kategorii muži 20 - 29 let - 23. místo

Luboš Drbal (SDH Zruč nad Sázavou) – celkově skončil na 165. místě (1:14:23,12), celkově mezi muži (268) - 138. místo - v kategorii muži 30 - 39 let - 61. místo (kad, jot – foto: atl, Petra Kopková, Kateřina Hubková)

(Foto: atletika, Petra Kopková, Kateřina Hubková)