1. kolo, fotbal A, I. B třída, 2019/20 - zpravodajství

Vysoká porážka fotbalistů Jiskry v Jevanech. Cudlín chytil jeden ze dvou pokutových kopů, přesto čtyřikrát inkasoval

Jiskra přivítá ve 2. kole podzimní části soutěže celek Olbramovic

Vysoká porážka fotbalistů Jiskry v Jevanech. Cudlín chytil jeden ze dvou pokutových kopů, přesto čtyřikrát inkasoval

Jiskra přivítá ve 2. kole podzimní části soutěže celek Olbramovic

Jevany - Áčko Jiskry odehrálo 1. kolo I. B třídy FUMBI 2019/20, skupiny D, na půdě soupeře, zajíždělo do Jevan k utkání s místním FC.

1. kolo: FC Jevany - Jiskra Zruč nad Sázavou A 4:0 (3:0)

K souboji celků z Kutnohorska a Kolínska došlo v sobotu v Jevanech v rámci 1. kola I. B třídy, kde domácí celek FC přivítal Jiskru Zruč nad Sázavou.

Do utkání vstoupili domácí fotbalisté velmi dobře. Již v 11. minutě po rohovém kopu skóroval Šanta hlavou - 1:0. Následně hostující tým Jiskry zatlačili na jeho polovinu a ve 29. minutě po pěkné kombinační akci navýšil jevanské vedení Popelka střelou do prázdné brány – 2:0. Účet prvního poločasu uzavřel těsně před poločasovou přestávkou Štefančík z pokutového kopu – 3:0.

Druhý poločas už byl zcela v režii domácího celku. Hostující tým se jen bránil a bylo jen otázkou času, kdy FC přidá další branky. Ale velmi dobrý výkon brankáře Zruče nad Sázavou Cudlína a střelecká nepřesnost přinesla už jen jedinou branku. V 68. minutě ji vstřelil Popelka a upravil tak na 4:0.

Branky: 11. Šanta, 29. Popelka, 44. Štefančík (p. k.), 68. Popelka. Rozhodčí: Jakub Mansour – Aleš Suchý, Josef Němeček. ŽK: 1/6 (34. Šanta – 90. Cudlín, 5. Louda, 20. P. Jelínek, 32. Janda, 49. M. Váňa, 56. Musil. Diváků: 90. Poločas: 3:0.

Zruč n. S.: Cudlín - Kotek, Musil, Louda, M. Váňa – L. Martinák, T. Martinák, P. Jelínek, Arnolt, Janda - Kovář. Střídali: Jouza, Brabec. Trenér: Svatopluk Veroněk.

Svatopluk Veroněk, trenér: ,,K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili v Jevanech proti místnímu celku FC. Utkání mělo rychlost a spád, ve kterém domácí dominovali a zaslouženě vyhráli. Domácí oproti Jiskře měli dobře poskládané mužstvo z fyzicky vyspělejších a fotbalovějších jedinců.“

Tabulka po 1. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)