10. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2017/18

FOTBALISTÉ JISKRY POPRVÉ VENKU BODOVALI, ZVÍTĚZILI PO PENALTÁCH V KUNICÍCH

Fotbalisté Jiskry přivítají v 11. kole v domácím prostředí Zvole

Kunice – Áčko Jiskry odehrálo 10. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo na hřiště Sokola Kunice.

10. kolo: Sokol Kunice - Jiskra Zruč nad Sázavou 2:3 PP 2:2 (1:2), PK 2:4

Zápas s Kunicemi byl domácím týmem přeložen z technických důvodů na umělou trávu do Újezdu u Průhonic do místního areálu SK Újezd.

Kunice začaly náporem, ale bylo z toho jen lepší držení balónu. „Domácím“ dělala hlavně problém rychlá umělá tráva. Kolmice za obranu Jiskry neměly šanci hráči Kunic dostihnout. A když už se povedlo vyzrát na zručskou obranu, byl v brance pozorný Tomáš Cudlín. A tak se mohli radovat hosté. Zeman se protáhl v 10. minutě po lajně kolem obránce a z úhlu propálil domácího brankáře – 0:1. Kunice pokračovaly ve stejné hře a dostávaly se i do šancí, ale jejich střely či hlavičky končily buď v náručí Cudlína nebo těsně vedle branky. A tak Jiskra trestala podruhé, po rychlém brejku po druhé lajně ,,umělky“ potáhl míč P. Jelínek, předložil ho Martinákovi, který z vápna neváhal a vystřelil. Slabší ránu naštěstí pro Jiskru tečovali domácí obránci do protipohybu gólmana Chadimy – 0:2. Ani druhá branka domácí nepoložila. Dále se vrhali do útoku a Jiskru jasně přehrávali. Vyústilo z toho mnoho šancí, které bravurně Tomáš Cudlín pochytal. Nestačil až v závěru poločasu na střelu domácího Ličky, který využil odraženého míče od zručského obránce – 1:2. Poslední šanci prvního poločasu si vypracovala Jiskra, kdy odražený míč od brankáře nedorazil za záda Chadimy volný P. Jelínek.

Druhý poločas nezačal pro Jiskru dobře, nepovedený centr si na zadní tyči vrazil Cudlín nešťastně do vlastní branky – 2:2. Kunicím narostla křídla, Jiskra se už jen bránila a snažila se využít brejků. Těch už však bylo poskrovnu. Vázla i kvalita hry obou týmů, silný vítr stěžoval kombinaci na rychlé umělé ploše, docházelo k mnoha nepřesnostem. Kunice mohly utkání rozhodnout, ale nepřesnost či opět výborný Cudlín ve zručské brance zmařili šance na tříbodový zisk. A tak došlo na pokutové kopy.
Jiskra je zvládla lépe, všichni jeho střelci proměnili. Na druhé straně dva domácí borci nedali, mířili nad Cudlínovu branku – penalty 2:4. (luz, jot - foto: luz)

Branky: 36. Lička, 46. Zderadička - 10. Zeman, 21. Martinák. Rozhodčí: Michal Palek – Oldřich Zuska, František Ducký. ŽK: 39. Petrů, 70. Kovář (oba Z). Diváků: 30. Poločas: 1:2.

Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Jouza, Hájek, Kotek - M. Váňa (30, Hirnyk, 88. Kryštóf), Petrů, Martinák, P. Jelínek - Kovář, Zeman. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 10. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)

14. TJ Jiskra Struhařov 10 2 0 8 16:34 6 0 0

Tabulka střelců Jiskry (20): J. Zeman 7, K. Petrů 4, T. Martinák 4, L. Kovář 3, S. Viktora 1, O. Jouza 1. (jot)

Příští program: (11. kolo, 4. listopadu)