10. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2018/19 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou A – TJ Liblice 3:0

VYROVNANÝ ZÁPAS S LIBLICEMI ROZHODLI FOTBALISTÉ JISKRY LEPŠÍ STŘELECKOU PRODUKTIVITOU, CUDLÍN CHYTIL DALŠÍ POKUTOVÝ KOP

Jiskra zajíždí v 11. kole do Sázavy

Jiskra zajíždí v 11. kole do Sázavy

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 10. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu družstvo Liblic.

10. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou A – TJ Liblice 3:0 (3:0)

V sobotu se v rámci desátého kola I. B třídy utkal na hřišti Zruče nad Sázavou tým z Kutnohorska a Kolínska - Zruč nad Sázavou a Liblice. Utkání dopadlo lépe pro domácí. Zručští fotbalisté si se soupeřem dokázali poradit a zvítězili 3:0. Za Jiskru se v prvním poločase prosadil Petrů, Zeman a P. Jelínek.

Utkání se hrálo v sychravém počasí, na podmáčeném terénu. Hosté domácí tým nenechali hned od úvodu střetnutí dýchat, hráli velice aktivně. Vytvořili si několik brankových příležitostí (Sochor, Hejda),  nastřelili i břevno. Ve 14. minutě se však podařilo Petrů po samostatném úniku skórovat – 1:0. I následující gól padl po rychlém brejku a chybě hostující obrany, prosadil se P. Jelínek – 2:0. Ve 28. minutě mohli hosté snížit, Sochor před otevřenou brankou trefil Cudlína. Nedáš – dostaneš. Třetí branku domácích vsítil ihned z protiútoku Zeman - 3:0.

Ve druhé části hry si oba týmy vytvořily několik šancí, žádný střelec se už brankově neprosadil. Hosté navíc nedali ani pokutový kop.

Michal Váňa, trenér Jiskry: „Hrálo se na mokrém terénu, v sychravém počasí a lehce pršelo. Ideální počasí na fotbal. V prvním poločase nás hosté trochu překvapili, hráli útočný fotbal a musím říct, že nás občas vyloženě ždímali. Párkrát nebezpečně zahrozili, nastřelili i břevno. Nám se podařilo vstřelit první branku zápasu z brejku po zaváhání soupeře. Také druhou branku jsme vstřelili z rychlého protiútoku. Pro soupeře to možná bylo trochu kruté, ale nám se i s trochou štěstí dařilo lépe zakončovat. V prvním poločase jsme přidali ještě jednu branku. Ve druhém poločase sice nepadla žádná další branka, ale šance byly na obou stranách. Hosté kopali i penaltu, kterou ale chytil Tomáš Cudlín. Možná, že kdyby soupeř proměnil penaltu, tak by vývoj utkání vypadal jinak. Tři body bereme.“ (jas)

Branky: 14. Petrů, 23. P. Jelínek, 29. Zeman. Rozhodčí: Karel Vyhnal – Ivo Polák, Igor Čechmánek. ŽK: 57. P. Jelínek, 43. Hájek – 81. Řípa, 55. Pačes. Diváků: 50. Poločas: 3:0.

Zruč n. Sáz.: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Hájek, L. Jelínek – L. Martinák (84. Váňa), Viktora, Petrů, Arnolt – P. Jelínek, Zeman. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 10. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)