12. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2018/19 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou A – FK Uhl. Janovice 2:2 PK 2:4

JISKRA ZTRATILA V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ DVA BODY S UHLÍŘSKÝMI JANOVICEMI. BRALA POUZE BOD, PENALTY ZKLAMÁNÍM

Jiskra zajíždí ve 13. kole do Peček

JISKRA ZTRATILA V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ DVA BODY S UHLÍŘSKÝMI JANOVICEMI. BRALA POUZE BOD, PENALTY ZKLAMÁNÍM

Jiskra zajíždí ve 13. kole do Peček

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 12. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu družstvo Uhlířských Janovic.

12. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou A – FK Uhlířské Janovice 2:2 PK 2:4 (1:1)

V sobotu se v rámci dvanáctého kola I. B třídy utkaly na hřišti Zruče nad Sázavou týmy z Kutnohorska - Zruče nad Sázavou a Uhlířských Janovic. Derby utkání dopadlo lépe pro hosty. Zručští fotbalisté si s posledním celkem tabulky nedokázali poradit a podlehli na penalty. Za Jiskru se v prvním poločase prosadil Petrů, ve druhém Viktora.

Michal Váňa, trenér Jiskry: „Hned v první minutě jsme po špatné rozehrávce prohrávali 0:1. Uhlířské Janovice šly do přečíslení a nakonec uklízel útočník hostů balon do prázdné brány. Nám se podařilo vyrovnat, Jáchym Zeman se po pravé straně dostal až do vápna, kde byl faulovaný a následoval pokutový kop. Ten jsme proměnili. Ve druhém poločase jsme po nedůrazném odkopu inkasovali druhou branku, když hráč soupeře z velkého vápna nekompromisně uklidil míč k tyči. Okolo sedmdesáté minuty jsme podruhé v zápase vyrovnali stav utkání. Jáchym Zeman se uvolnil ve vápně, přihrál do prostoru, kde byl Viktora a ten se už nemýlil. Zhruba v osmdesáté minutě se hrdinou zápasu mohl stát Standa Viktora, ale míč trefil kotníkem a netrefil bránu. Klukům jsem říkal, že Uhlířské Janovice nehrají špatně, mají mladý tým, snaží se o kombinaci, chtějí hrát po zemi. Podle mě hrají nejhezčí fotbal v soutěži, a vydrží ho hrát celých devadesát minut, nehrají žádnou flákanou. Nerozumím tomu, proč jsou na posledním místě. Soupeř nám nic nenechal, navíc jsme hráli  bez vykartovaného Ondřeje Jouzy, chyběl také Lukáš Jelínek. Tyto absence jsme nahradili posilami z rezervního týmu, například Milošem Musilem, který fotbal nehrál zhruba dva měsíce. Bylo vidět, že rychlostně moc nestíhal. Další hráč z béčka byl Jakub Koudela, který v zápase obstál a odehrál si svoje, musím ho pochválit. Remíza byla podle mě zasloužená, penalty jsou loterie.“ (jas)

Branky: 25. Petrů (PK), 74. Viktora – 2. Vyhnánek, 60. Randlíszek. Rozhodčí: Jan Babák – Matěj Blatný, Petr Poklop. ŽK: 89. Hájek, 73. Petrů – 87. Zadražil, 90. Marek, 69. Vyhnánek. Diváků: 60. Poločas: 1:1.

Zruč n. Sáz.: Cudlín – Z. Louda, Koudela, Musil (61. L. Martinák), Hájek – Viktora, Janda, Petrů, Arnolt (66. Váňa) – Zeman, P. Jelínek. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 12. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)