14. kolo, fotbal A, I. B třída, 2018/19 - zpravodajství, foto

Jiskra Zruč nad Sázavou A – AFK Sadská 4:3 PK 3:3 (1:2)

Fotbalistům Jiskry se moc nedařilo, přesto získali po vyrovnávací brance v 90. minutě a penaltovém rozstřelu dva body

Jiskra zajíždí v 15. kole do Pátku

Fotbalistům Jiskry se moc nedařilo, přesto získali po vyrovnávací brance v 90. minutě a penaltovém rozstřelu dva body

Jiskra zajíždí v 15. kole do Pátku

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 14. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu družstvo Sadské.

14. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou A – AFK Sadská 4:3 PK 3:3 (1:2)

Sobotní utkání proti Sadské nabídlo celkem šest vstřelených branek, každé mužstvo si připsalo tři zásahy. Nakonec musel o dělbě bonusového bodu rozhodnout až pokutový rozstřel, ten se vydařil více zručským fotbalistům, kteří tak získali dva body.

První důležitý moment zápasu byla brzká branka domácích v 11. minutě, když se prosadil po rohu na zadní tyč Viktora – 1:0. O sedm minut později ale přišla standardní situace pro hosty, na zadní tyči si nepohlídala Jiskra nabíhajícího Čábelku a bylo vyrovnáno – 1:1. Hostující fotbalisté přidali ještě druhou branku, z trestného kopu Čábelky, přímo do šatny – 1:2. Devět minut po začátku druhého poločasu přišla další standardní situace hostů, opět si zručští fotbalisté nepohlídali náběh Svobody na zadní tyč a rázem domácí prohrávali o dvě branky – 1:3. Jen o minutu později ale obránce hostů dával brankáři Šarochovi ,,malou domů“, tomu balon přeskočil nohu a dokutálel se až do brány – 2:3. Cenný bod vybojoval v devadesáté minutě Jelínek, který střelou z vápna využil přihrávku od Zemana.

Michal Váňa, trenér Jiskry: „Výsledek je pro nás vzhledem k předvedenému výkonu dobrý, nepředvedli jsme nic oslnivého, do útoku nám to moc nešlo, pořádně jsme si nepřihráli. Dělali jsme zbytečné chyby, téměř jsme nevystřelili na bránu, také nám pomohlo štěstí při vlastní brance soupeře. Celkově nejsem nadšený, ale máme dva body, na ostatní už se asi nikdo ptát nebude, takže bych z toho nedělal zbytečné závěry. Bylo to teprve první jarní kolo, očekávám lepší výkony, horší už to nebude. Hůř na tom budou hosté, když odjeli pouze s bodem po tom, co vedli o dvě branky.“ (jas)

Penalty domácích: L. Jelínek – ano, Arnolt – ano, Zeman – ne, T. Martinák – ano, P. Jelínek – ano. Hosté neproměnili třetí a pátou, třetí otřela břevno, pátou s bravurou pokryl Cudlín. (jot)

Branky: 11. Viktora, 55. vlastní, 90. P. Jelínek - 18., 45. Čábelka, 54. T. Svoboda. Rozhodčí: Vladimír Kuka – Jiří Kubát, Milan Holý. ŽK: 47. Louda, 17. Jouza, 62. Viktora, 45. Arnolt, 81. Kotek – 66. Jech. ČK: 30. Kučera (S). Diváků: 60. Poločas: 1:2.

Zruč n. Sáz.: Cudlín - Louda, Jouza, L. Jelínek, Viktora - P. Jelínek, L. Martinák (46. T. Martinák), Janda (46. Hájek), Arnolt - Zeman, Kovář (74. Kotek). Trenér Michal Váňa.

Tabulka po 14. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)