15. kolo, fotbal A, I. B třída, 2018/19 - zpravodajství

V Pátku stejná režie utkání jako ve Zruči – vedení hostů o dva góly, vyrovnání domácích v předposlední minutě a výhra v penaltovém rozstřelu

Jiskra přivítá v 16. kole v jarní části soutěže celek Hlízova

V Pátku stejná režie utkání jako ve Zruči – vedení hostů o dva góly, vyrovnání domácích v předposlední minutě a výhra v penaltovém rozstřelu

Jiskra přivítá v 16. kole v jarní části soutěže celek Hlízova

Pátek – Áčko Jiskry odehrálo 15. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo do Pátku k utkání s místní TJ.

15. kolo: TJ Pátek - Jiskra Zruč nad Sázavou A 3:2 PK 2:2 (0:2)

Fotbalisté Zruče nad Sázavou odehráli utkání na venkovním hřišti proti mužstvu TJ Pátek. Přestože vedli po prvním poločase o dva góly, nakonec o vedení přišli díky vyrovnávací brance minutu před koncem základní hrací doby. Pokutový rozstřel se vydařil lépe domácímu týmu, Zruč nad Sázavou tak získala jeden bod.

Do vedení se dostala Jiskra ve 23. minutě, Arnolt rozehrál standardní situaci a ve vápně se prosadil Jouza – 0:1. Ve 37. minutě zahrával Arnolt rohový kop a na druhý pokus dorazil míč do brány Viktora – 0:2. Ve druhém poločase přišlo snížení domácích po zručském faulu ve vápně a následné penaltě   Kaliny - 1:2. Vedení hosté nakonec neudrželi, domácí vyrovnali v 89. minutě z přímého kopu, když se trefil opět Kalina na vzdálenější tyč gólmana Daňka. (jot)

Michal Váňa, trenér Jiskry: „Podle ohlasů byl bod z venkovního hřiště dobrý, já to vidím trochu jinak, když vedeme 0:2, a k tomu tam byly další dobré situace. Dvakrát jsme měli přečíslení na bránu soupeře, jednou se Zeman ocitl sám u brány, ale nedal, mohli jsme jít do vedení na 0:3, to by asi bylo po zápase. Za stavu 1:2 jsme měli další dvě brankové příležitosti, tam jsme to ale nevyřešili dobře. Takže pro mě to byla svým způsobem ztráta, nicméně bod z venku není špatný. Hra jako taková nebyla moc fotbalová, hrálo se na těžkém, hrbolatém terénu, balon odskakoval, museli jsme ho občas honit. Byl problém předvádět něco fotbalového. Domácí hráli na nakopávané dlouhé balony, tím se za nás dostávali, všechno hráli vzduchem, asi jsou takhle zvyklí hrát. My jsme většinu balonů dokázali odvrátit, ale byly tam nějaké chyby, z kterých padly branky. Taky tam byly nějaké fauly, nakonec je bod asi dobrý. Mohli jsme získat ještě jeden z penalt, ale to jsme nezvládli.“ (jas)

Branky: 59., 89. Kalina – 23. Jouza, 37. Viktora. Rozhodčí: Mboussa Matthieu – Drábek Tomáš, Boček Michal. DFA: Halaš Josef. ŽK: 40. Sporiš, 90. + 3. Jirásek, 90. Chvalovský – 79. P. Jelínek,  33. Janda, 72. Zeman, 88. Viktora, 59. Louda. Diváků: 60. Poločas: 0:2.

Zruč n. S.: Daněk – Z. Louda, Jouza, L. Jelínek, Viktora – P. Jelínek, L. Martinák, Janda (54. T. Martinák), Arnolt – Hájek (87. Kotek), Zeman (78. Kovář). Trenér: Michal Váňa.

Penalty Jiskry: L. Jelínek – ano, P. Jelínek – ano. T. Martinák – ne, Arnolt – ano, Jouza – ne, domácí neproměnili čtvrtou, tu pokryl Daněk. (jot)

Tabulka po 15. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)