16. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2017/18 - FOTO

DŮLEŽITÉ BODY Z PRŮHONIC. OPĚT SE O NĚ POSTARAL ČERSTVÝ FOTBALISTA OKRESU CUDLÍN, NEJPRVE V ÚTOKU, POTÉ NA BRANKOVÉ ČÁŘE

Jiskra hostí v sobotu v 17. kole Jiskru Struhařov

Průhonice – Áčko Jiskry odehrálo 16. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo na hřiště Spartaku Průhonice.

16. kolo: Spartak Průhonice - Jiskra Zruč nad Sázavou 2:3 PP (2:1), PK 2:4

Trenér Jiskry Alois Chovánek neměl před utkáním v Průhonicích, předním celkem I. B třídy a aspirantem na postup, lehké spaní. Na utkání odcestoval pouze se dvanácti hráči, chyběli Hájek, Kovář, střelec Zeman, Musil, Janda, dále Havel a Hirnyk. Do branky nastoupil bývalý gólman béčka Svoboda, současný brankář Cudlín nastoupil v útoku. Střeleckou roli splnil na jedničku, navíc, tak jako v minulém střetnutí proti Říčanům, vychytal penalty.

Branky: 26. Bábovka, 40. Dobiáš – 22. Cudlín, 74. Váňa. Rozhodčí: Karel Hron – Jiří Šmejkal, Petr Budař. ŽK: 62. Dobiáš, 88. Souček – 43. Kotek, 62. Petrů, 28. Jelínek, 25. Martinák, 90. Vosyka. Diváků: 90. Poločas: 2:1.

Zruč n. S.: Svoboda (46. Vosyka) – Z. Louda, Viktora, Jouza, Kotek – Martinák, Petrů, P. Jelínek – Arnold – Cudlín, Váňa. Trenér: Alois Chovánek.

Michal Váňa, asistent trenéra: ,,Necestovali jsme do Průhonic s lehkou hlavou, jelo nás pouze dvanáct, chybělo pět hráčů základní sestavy. Chytat šel bývalý brankář béčka Svoboda, Cudlín se postavil do útoku zavzpomínat si na střelecké časy, rovněž v B týmu. To se mu splnilo, hodně tím podpořil bojovnost týmu. Přestože jsme po poločase prohrávali (nastřelili jsme ještě tyčku), nehráli jsme špatně a pokusili se vyrovnat, což se, ve druhém poločase na brankové čáře již s Cudlínem, podařilo. Navíc se při penaltovém roztřelu opět vyznamenal již zmíněný Cudlín – penalty 2:4.“

Tabulka po 16. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)

14. TJ Jiskra Struhařov 15 4 0 11 23:43 12 0 0

Tabulka střelců Jiskry (25): J. Zeman 8, K. Petrů 4, T. Martinák 4, L. Kovář 4, O. Jouza 2, S. Viktora 1, T. Cudlín 1, M. Váňa 1. (jot - foto: Josef Tůma, Lukáš Zachariáš)

Příští program: (17. kolo, 14. dubna)