16. kolo, fotbal A, I. B třída, 2018/19 - zpravodajství, foto

Jiskra Zruč nad Sázavou A – Fotbal Hlízov 0:3

Fotbalisté Jiskry bojovali, ale nevytvořili si žádnou šanci ke skórování. Hlízov vyhrál zaslouženě a vede před Sokolčí o dva body

Jiskra zajíždí v 17. kole do Vrdů

Fotbalisté Jiskry bojovali, ale nevytvořili si žádnou šanci ke skórování. Hlízov vyhrál zaslouženě a vede před Sokolčí o dva body

Jiskra zajíždí v 17. kole do Vrdů

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 16. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu družstvo Hlízova.

16. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou A – Fotbal Hlízov 0:3 (0:1)

Šestnácté kolo I. B třídy přineslo sobotní utkání dvou celků z Kutnohorska, které obývají vyšší příčky tabulky, o první Hlízov a třetí Zruč nad Sázavou. Stav po prvním poločase byl 0:1 pro hosty z Hlízova, ti pak ve druhém dějství přidali další dvě branky a odvezli si tak zasloužené tři body.

Zápas měl celkem jasný průběh, v prvním poločase poslal hosty do vedení Výborný, který využil přihrávku od Frejlacha. Ve druhém poločase se prosadil z penalty Tafel a podruhé Výborný, Hlízov tak ve Zruči nad Sázavou zvítězil 0:3.

První branku viděli přítomní diváci ve 29. minutě, když se hlízovský Frejlach dostal k míči, na rohu velkého vápna vymotal zručské obránce a přihrával do vápna, kde míč dokopl za čáru Výborný – 0:1. Ve druhém poločase přidali hosté druhou branku v 55. minutě z penalty, kterou proměnil Tafel. 74. minuta přinesla poslední branku utkání, hosté se dostali do brejku, brankář Cudlín vyběhl a vypadalo to, že bude u míče první. Těsně před ním ale jeden hráč Hlízova udělal kličku a následně přihrával před prázdnou bránu, kde skóroval Výborný.

Michal Váňa, trenér Jiskry: „Hlízov vyhrál zaslouženě, proto je také na prvním místě tabulky. Byli lepší na míči, tři body berou zaslouženě, z naší strany to bylo spíš o bojovnosti. Za devadesát minut jsme si v podstatě nevypracovali pořádnou šanci, od začátku zápasu jsme to zkoušeli ubránit a pokusit se uhrát třeba bod. To nám nevyšlo, položila nás penalta ve druhém poločase, to už bylo prakticky po zápase. Nemůžu ale hráčům nic extra vytýkat, nehráli špatně, chtěli, bojovali, ale směrem dopředu se musíme zlepšit. (jas)

Branky: 29., 74. Výborný, 55. Tafel. Rozhodčí: Miroslav Šafránek – Václav Kvasnička, Radek Hlavnička. ŽK: 20. Jouza, 45. Kotek, 66. Viktora – 66. Růžička, 52. Výborný, 84. Křelina. Diváků: 100. Poločas: 0:1.

Zruč n. Sáz.: Cudlín – Louda, Jouza, Hájek, Kotek – Arnolt, Viktora (67. T. Martinák), Janda, L. Martinák – Zeman (72. Kovář), P. Jelínek. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 16. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)