17. kolo, fotbal A, I. B třída, 2018/19 - zpravodajství

Petr Jelínek: Ve Vrdech se nedařilo. Chybovali jsme, což domácí využili a zaslouženě vyhráli

Jiskra přivítá v 18. kole v jarní části soutěže celek FK Loučeň 1893

Petr Jelínek: Ve Vrdech se nedařilo. Chybovali jsme, což domácí využili a zaslouženě vyhráli

Jiskra přivítá v 18. kole v jarní části soutěže celek FK Loučeň 1893

Vrdy – Áčko Jiskry odehrálo 17. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo do Vrdů k utkání s místním Slavojem.

17. kolo: Slavoj Vrdy - Jiskra Zruč nad Sázavou A 6:1 (1:0)

V I. B třídě se mezi sebou utkaly dva celky z Kutnohorska, domácí Vrdy a hostující Zruč nad Sázavou. Po prvním poločase byl stav utkání 1:0 pro domácí, ve druhé části fotbalisté Vrdů přidali dalších pět zásahů a nakonec deklasovali Zruč nad Sázavou 6:1. Čtyři branky si připsal domácí útočník Jiří Nesládek.

Po třech odehraných minutách se prosadil domácí Nesládek, který tak poslal svůj tým do vedení, stav 1:0 vydržel až do konce prvního poločasu.

Ve druhé části utkání o sobě dal vědět opět Nesládek, který ve 46. minutě přidal svou druhou branku. Hosté se vrátili do hry díky brance v 57. minutě, když se z pokutového kopu prosadil brankář Jiskry Cudlín. Byla to také poslední branka Zruče nad Sázavou, v 65. minutě završil hattrick Nesládek, o šest minut později si připsal branku Petr. Čtvrtou branku v utkání vsítil Nesládek v 74. minutě, poslední branku Vrdů vstřelil deset minut před koncem základní hrací doby Petr. (jas, jot)

Petr Jelínek, asistent trenéra Jiskry: „Již ve 4. minutě domácí skórovali, následně jsme se stáhli a bránili. Soupeř sice i nadále útočil, ale výrazné šance neměl. Následně se hra docela vyrovnala, měli jsme jednu šanci, která skončila neuznanou brankou kvůli ofsajdovému postavení. Pak jsme přežili naprosto jasné šance domácího celku, zbytek prvního poločasu byl relativně vyrovnaný. Ani ne minutu po začátku druhého poločasu jsme inkasovali podruhé. Domácí začínali mít převahu, měli tam nějaké centry, brankář Daněk chytil nejméně dvě branky. Z jednoho protiútoku jsme měli možnost snížit z pokutového kopu, což Cudlín učinil. Bohužel jsme vzápětí dvakrát hloupě chybovali a inkasovali jsme další dvě branky. Poté nastal v naší hře chaos, chybovali jsme, což domácí trestali. Produktivita domácích mohla být ještě vyšší, klidně jsme mohli dostat deset branek. Hráli jsme špatně, domácí byli lepším týmem, vyhrát si zasloužili.“ (jas)

Branky: 4., 46., 65., 74. Nesládek, 71., 80. T. Petr – 57. Cudlín. Rozhodčí: Michal Šíma – Vojtěch Nerad, Šimon Pipek. ŽK: 42. Víšek, 34. Růžička – 0. Diváků: 100. Poločas: 1:0.

Zruč n. S.: Cudlín (46. Daněk) – Louda (62. Kotek), Hájek, Jouza, L. Jelínek – Viktora, L. Martinák, T. Martinák (46. Cudlín), P. Jelínek – Kovář, Arnolt. Asistent trenéra: Petr Jelínek.

Tabulka po 17. kole: (PU, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)