18. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2017/18 - FOTO

Sokol Maršovice - Jiskra Zruč nad Sázavou 4:3 (2:2)

JISKRA V MARŠOVICÍCH TŘIKRÁT VEDLA, PŘESTO ODJELA DOMŮ BEZ BODOVÉHO ZISKU

Jiskra hostí v sobotu v 19. kole Sokol Kondrac

Maršovice – Áčko Jiskry odehrálo 18. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo na hřiště Sokola Maršovice.

18. kolo: Sokol Maršovice - Jiskra Zruč nad Sázavou 4:3 (2:2)

Utkání začalo gólově, když se v 5. minutě prosadil za maršovickou obranou zručský Martinák – 0:1, aby za tři minuty posadil Skála míč na hlavu D. Zavadila a bylo vyrovnáno – 1:1. V 18. minutě se opřel do míče z pětadvaceti metrů od domácí branky Hájek a s pomocí tyče strhl vedení opět na stranu Zruče nad Sázavou – 1:2. Brankové hody pokračovaly ve 27. minutě, ve které uvolnil Shapoval krásnou přihrávkou Lauricha a ten také s pomocí brankové konstrukce vyrovnal – 2:2. Ve 38. minutě nevyužil velkou šanci zručský útočník, když na něj z malého vápna zívala poloodkrytá domácí branka. V již nastaveném času první půle vychytal brankář Cudlín domácího Bartoše.

Rozháraný úvod druhého poločasu zakončila v 64. minutě velká šance D. Zavadila, který si však v sólu překopl míč, u kterého byl poté dříve zručský gólman Cudlín. Hned za dvě minuty střílel z dvanácti metrů Laurich, ale jen slabě a doprostřed branky. Potřetí šli hosté do vedení v 71. minutě, když chyboval Bartoš sklepnutím míče přímo k nohám Zemana, který nabídnutou šancí nepohrdl – 2:3. Za pět minut bylo opět srovnáno, když se po přihrávce D. Zavadila prosadil na zadní tyči S. Šetina. Konečnou podobu výsledku dal v 81. minutě R. Hašek, který se prosadil v ostrém souboji se zručským gólmanem Cudlínem. V hektickém závěru zápasu, když do maršovického pokutového území přiběhl při sérii rohových kopů i hostující gólman, a ve kterém vykopával míč na brankové čáře Šetina, domácí již jednobrankové vedení udrželi a dočkali se tak po 203 dnech opět tříbodového zisku. (jim, jot)

Branky: 8. Zavadil, 26. Laurich, 76. Šetina, 81. Hašek - 5. Martinák, 18. Hájek, 71. Zeman. Rozhodčí: Pavel Kubečka – Karel Nehasil, Jakub Mansour. ŽK: 45. Bartoš, 81. Hašek – 81. Jouza, 88. Jelínek, 73. Viktora, 27. M. Váňa. Diváků: 100. Poločas: 2:2.

Zruč n. S.: Cudlín - Louda (83. Kotek), Jouza, Viktora, Hájek - Martinák, Petrů, Váňa (65. Arnolt) - Jelínek, Zeman, Kovář. Trenér: Alois Chovánek.

Michal Váňa, asistent trenéra: ,,Třikrát jsme v Maršovicích vedli, dali venku tři góly, přesto body nevezeme. Děláme při bránění hodně chyb a navíc špatně hrajeme při jednobrankovém vedení takticky.“

Tabulka po 18. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)

14. Sokol Maršovice 17 6 0 11 29:47 15 3 0

Tabulka střelců Jiskry (28): J. Zeman 9, T. Martinák 5, K. Petrů 4, L. Kovář 4, O. Jouza 2, S. Viktora 1, T. Cudlín 1, M. Váňa 1, L. Hájek 1. (jot – foto: Lukáš Jelínek)

Příští program: (19. kolo, 28. dubna)