19. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2017/18 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Kondrac 0:2

TŘETÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ BEZ VSTŘELENÉHO GÓLU, DŮSLEDKEM JE TŘINÁCTÉ MÍSTO V TABULCE

Jiskra zajíždí v sobotu ve 20. kole do Jesenice

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 19. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu družstvo Kondrace.

19. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Kondrac 0:2 (0:0)

Důležité utkání o setrvání fotbalové I. B třídy, skupiny D, mezi Jiskrou Zruč nad Sázavou a Kondrací zvládli lépe hosté a připsali si tři důležité doby.

Utkání začala lépe Jiskra, po Zemanově centru do pokutového území se neprosadil Martinák. Vzápětí unikl hostující Pavlíček, domácí Musil ho po chybě zastavil a nedovolil skórovat. Do první vyložené šance se dostali Zručští, když zachytili v 11. minutě špatnou hostující rozehrávku a Zeman bombou orazítkoval tyč. Poté vyřešil špatně situaci Jelínek, místo přihrávky na volného hráče před pokutovým územím volil kličku a míč ztratil. Ve 25. minutě domácí skórovali po trestném kopu Zemana a příhře Petrů na Hájka, sudí Myška odpískal ofsajd. Na druhé straně se do několika šancí dostal hostující kanonýr Pavlíček, nejprve hlavou zamířil těsně nad, o chvíli později zazdil neskutečnou šanci, když netrefil dobře míč po příhře Buchty metr před brankovou čárou. Následnou jeho šanci zneškodnil náhradní gólman Jiskry Daněk (Cudlín očekával přírustek do rodiny). Ve 38. minutě se neprosadil tváří v tvář proti kondrackému Kňazíkovi Váňa. Ve 44. minutě chyboval domácí brankář Daněk, obránce Hájek vykopl míč z brankové čáry mimo pokutové území.

Druhý poločas začali domácí tím, že se hráč Jouza nechal vyloučit po úderu do břicha kondrackého hráče (sudí viděl až oplácení, začal Kubát). Kondrac od té doby převzala zcela otěže zápasu a byla jednoznačně lepším mužstvem. Domácí obrana odolávala až do 75. minuty, kdy si na pěkný centr Rakáše naběhl Hlaváček a poslal hosty do vedení – 0:1. V 82. minutě se dostal do hry Cudlín (přijel pomoci okamžitě po narození syna kamarádům), po jeho přihrávce v pokutovém území nezakončil Zeman s Martinákem. Poté neudržel nervy na uzdě hostující kapitán a fotbalový gentleman Pavlíček a strčil do domácího Musila (fauloval jako první), za což si vysloužil svou první červenou kartu v kondrackém dresu. V 84. minutě střídající mladíček Rakáš vykoupal celou domácí obranu včetně brankáře Daňka a mazácky zvýšil na 2:0 pro hosty. (jot, jan)

Michal Váňa, asistent trenéra: ,,Opět jsme doma prohráli a opět neskórovali. Po dohrávkách ostatních celků jsme již předposlední. Od 52. minuty jsme hráli oslabení o Jouzu, který se zbytečně nechal vyloučit za oplácení. Hosté toho využili a dvakrát skórovali."

Branky: 75. Hlaváček, 84. Rakáš. Rozhodčí: Roman Myška – Karel Nehasil, Pavel Kubečka. ŽK: 45. Musil, 28. Petrů – 24. Tichý, 57. Vesecký, 51. Kubát. ČK: 52. Jouza - 82. Pavlíček. Diváků: 56. Poločas: 0:0.

Zruč n. Sáz.: Daněk - Louda, Jouza, Musil, Kotek - Hájek (82. Cudlín) - Martinák, Petrů, P. Jelínek - Váňa (68. Arnolt), Zeman. Trenér: Alois Chovánek.

Tabulka po 19. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)

14. Sokol Maršovice 19 7 0 12 31:53 18 3 0

Tabulka střelců Jiskry (25): J. Zeman 8, K. Petrů 4, T. Martinák 4, L. Kovář 4, O. Jouza 2, S. Viktora 1, T. Cudlín 1, M. Váňa 1. (jot - foto: Josef Tůma)

Příští program: (20. kolo, 5. 5.)

So 17 Slavia Jesenice - Jiskra Zruč n. Sáz.

(Foto: Josef Tůma)

Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Kondrac 0:2

Datum vložení: 3. 5. 2018 11:13
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2018 11:19