2. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2018/19 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou – TJ Pátek 0:1 PP (0:0), PK 3:5

V PENALTOVÉM ROZSTŘELU ZEMAN NESKÓROVAL, JISKRA TAK BRALA DOMA POUZE JEN BOD

Jiskra zajíždí ve 3. kole do Hlízova

Jiskra zajíždí ve 3. kole do Hlízova

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 2. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu družstvo Pátku.

2. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – TJ Pátek 0:1 PP (0:0), PK 3:5

Minulý týden podali fotbalisté zručské Jiskry výborný výkon proti Sadské, kde zvítězili 2:0, a potěšili především pohlednou hrou. V sobotu na něj chtěli navázat. Bohužel pro ně se jim to podařilo jen částečně a ze zápasu s Pátkem mají alespoň bod.

Úvodních pět minut patřilo domácím, Petrů ani Janda se neprosadili. Další minuty patřili hostům, ale ti vytěžili pouze několik rohových kopů. V 17. minutě si domácí vypracovali šanci, ale T. Martinák po akci Janda – Zeman mířil nad branku. Ve 21. minutě přestřelil Cudlínovu branku hostující Ryšánek, ve 33. minutě trefil vyběhnuvšího Cudlína s osmnáctkou hrající Baran. Poté nastala před zručskou brankou trma – vrma, Baran nastřelil tyčku, odražený míč nastřelil kapitán týmu Zumr do obránce a následně poslal míč Ryšánek do ramene gólmana Cudlína. Ve 44. vstřelili hosté branku, sudí Šafránek ji pro ofsajd hostů neuznal.

Začátek druhého poločasu pokračoval v režiii hostů, vytvořili si několik závarů před branku Cudlína, skóre však zůstávalo stejné. Postupně se domácí dostávali do hry, připravili si i brankové příležitosti. Po akci Petrů v 53. minutě ale Viktora v dobré příležitosti nastřelil pouze boční síť brány hostů. V 60. minutě unikl po levé straně Arnolt, nezištně přihrál do pokutového území na nabíhajícího Petrů, ale jeho pokus o přelobování brankáře Kmocha skončil jen těsně vedle. Z protiútoku se vyznamenal Cudlín, střelu Kaliny k tyči vytáhl na rohový kop. V další dobré příležitosti se ocitl po akci domácího Zemana střídající Viktora, střela však neměla razanci.  Brankou neskončila ani střela Petrů v 89. minutě, míč se otřel o venkovní tyč a skončil mimo branku, Utkání tak skončilo bez branek a následovaly pokutové kopy. Na penalty vyhrálo mužstvo Pátku v poměru 5:3. (jot)

Penalty:

Pátek: Kalina – ano, Zumr – ano, Baran – ano, Fořt – ano, Novotný – ano.

Jiskra: Zeman - ne, L. Jelínek – ano, Arnolt – ano, Petrů – ano, pátá se již nekopala, bylo rozhodnuto

Michal Váňa, trenér Jiskry: „Jediným dnešním pozitivem je čisté konto. Oproti minulému týdnu to bylo zbytečně vystresované, utahané. Měli jsme spoustu zbytečných nepřesností. Hrál se spíše defenzivní fotbal na obou stranách, nějaké šance jsme měli, ale neproměnili je. Pro mě je výsledek zklamáním, obzvlášť když si vzpomenu na výkon z minulého týdne. Upřímně z toho nemám moc dobrý pocit. Hráči, na které spoléhám, by měli ostatní vyhecovat, strhnout je k lepšímu výkonu. Dnes ale selhali na plné čáře. Srážela nás nepřesnost v zakončení, špatně řešené finální přihrávky a ztracené míče z jednoduchých balonů. Prohru na penalty asi nemá smysl řešit, tam je to o náhodě. Zamrzí, že jsme zápas nevyhráli.“ (jas)

Rozhodčí: Miroslav Šafránek – Vladimír Kratochvíl, Tomáš Brožek. ŽK: 36. Jouza, 73. Z. Louda, 63. Petrů, 27. Janda – 57. Ryšánek, 85. Baran, 34. Petráň. Diváků: 100. Poločas: 0:0.

Zruč n. Sáz.: Cudlín – Z. Louda, Musil, Jouza, L. Jelínek – Arnolt, L. Martiňák, T. Martiňák (46. Viktora), Janda (76. Havel), Petrů – Zeman. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 2. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)