20. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2017/18 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

JISKRA BOJOVALA, VYTVOŘILA SI ŠANCE. BOHUŽEL - O ZTRÁTĚ BODŮ ROZHODLY DVA SLEPENÉ GÓLY ROZDĚLENÉ POLOČASEM

Jiskra hostí v sobotu ve 21. kole Sokol Teplýšovice

Jesenice – Áčko Jiskry odehrálo 20. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo na hřiště Slavie Jesenice.

20. kolo: Slavia Jesenice - Jiskra Zruč nad Sázavou 2:1 (1:0)

V rámci dvacátého kola zajížděla Jiskra na půdu vzkříšené Jesenice, která poslední tři kola neprohrála. Jiskra potřebuje nutně body, aby se dostala ze sestupové pozice, na které skončila po dohrávkách z prvního jarního kola.

První překvapení přišlo už před výkopem sobotního utkání, uváděných 87 platících diváků v zápise neodpovídalo vůbec realitě. Na malé tribuně se těsnalo 15 platících, z toho 10 fanoušků přijelo ze Zruče nad Sázavou. Na počet 87 bychom se nedostali ani připočtením starších pánů sedících ve fotbalové hospůdce sledující bitvu Olomouce s Klokany. Fotbal v Jesenici netáhne a přitom na počet obyvatel oproti Zruči nad Sázavou mají domácí navrch.

Ale pojďme k zápasu. Jiskra přistoupila k utkání s odhodláním. Už v páté minutě napřáhl z 30 metrů kapitán Petrů a krásnou ranou orazítkoval břevno bezmocného Detka v jesenické brance. Impuls Jiskru povzbudil, a i když Jesenice držela míč, tak Jiskra podnikala rychlé brejky, z kterých nebezpečně zakončovala. Bohužel žádná ze zajímavých příležitostí brankou neskončila. Na každé straně chyběla přesnost a moment překvapení. Domácí posílali kolmice za obranu, ale žádný z jejich pokusů nenašel adresáta. V závěru poločasu se již Jiskra soustředila na obranu, bohužel za tuto neaktivitu byla potrestána krásnou brankou do šibenice domácího Brožka - 1:0.

Do druhého poločasu vstoupila Jiskra opět aktivně, ale laciná ztráta míče ve středu hřiště zapříčinila brejk, ze kterého domácí kapitán Mráz upravil v 47. minutě do prázdné branky na 2:0. Jiskra se nevzdávala, bojovala, ale kombinace vázla. Však jedna z mála kombinací před šestnáctkou zafungovala. Ve středu pole vybojoval míč Jelínek, do běhu nahrál Zemanovi, který poslal do uličky Kováře a ten tvrdou křižnou ranou nedal šanci Detkovi a snížil v 55. minutě na 2:1. Domácí znervózněli a Jiskra po zbytek druhé půle byla lepším týmem, však dotáhnout do konce kloudnou akci se nevedlo. Jiskra ohrožovala domácí branku, hlavně z přímých či rohových kopů, několikrát nadělala vrásky domácí obraně, ale brankou ani jedna šancí neskončila. A tak Jiskra padla v Jesenici o jednu branku a její situace začíná být kritická. (luk, jot)

Branky: 43. Brožek, 48. Mráz - 55. Kovář. Rozhodčí: Roman Jarolímek - Miloš Jarolímek, Milan Slepička. ŽK: 78. Hůrský – 58. Musil, 57. Zeman. Diváků: 87. Poločas: 1:0.

Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Musil, Viktora, Kotek - Váňa (82. Arnolt), Martinák (90. Hirnyk), P. Jelínek, Petrů - Zeman, Kovář. Trenér: Alois Chovánek.

Michal Váňa, asistent trenéra: ,,Bojovali jsme, měli i více ze hry, šance, ale body to nepřineslo. Škoda obdržených branek, jedna těsně před poločasem, druhá hned na začátku druhého poločasu. V boji o záchranu to vypadá špatně, ale o udržení v I. B třídě budeme bojovat až do konce."

Tabulka po 20. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)

14. Sokol Maršovice 20 7 0 13 31:54 18 3 0

Tabulka střelců Jiskry (29): J. Zeman 9, T. Martinák 5, L. Kovář 5, K. Petrů 4, O. Jouza 2, S. Viktora 1, T. Cudlín 1, M. Váňa 1, L. Hájek 1. (jot – foto: Lukáš Zachariáš)

Příští program: (21. kolo, 12. května)

Jiskra Zruč n. Sáz. – Sokol Teplýšovice (v 17 hodin)

(Foto: Lukáš Zachariáš)

Slavia Jesenice - Jiskra Zruč nad Sázavou 2:1 (1:0)

Datum vložení: 7. 5. 2018 17:20
Datum poslední aktualizace: 7. 5. 2018 18:01