25. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2017/18 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

FK Týnec nad Sáz. - Jiskra Zruč nad Sáz. 1:2 PP 1:1 (0:0)

JISKRA PŘEŽILA PĚTADEVADESÁTIMINUTOVÉ DRAMA A VYVÁLČILA POTÉ DVA BODY, CUDLÍN ČAROVAL PŘI PENALTÁCH

Jiskra hostí v sobotu ve 26. kole Sokol Miřetice

Týnec nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo 25. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo do Týnce nad Sázavou k utkání s místním FK.

25. kolo: FK Týnec nad Sázavou - Jiskra Zruč nad Sázavou 1:2 PP 1:1 (0:0)

První poločas začal náporem domácích, ve 3. minutě zahrávali trestný kop, Cudlín byl na místě. Ve 14. minutě byli domácí blízko gólu, ale Horký nezužitkoval centr Jakuba Vavreka. V 17. minutě neproměnil stejný hráč penaltu, gólman hostů Cudlín ji vyrazil. Do třetice se neprosadil po centru Linharta Jakub Vavrek, po rohu přestřelil. Po deseti dalších minutách zahrávali hosté rohový kop Arnoltem, na zadní tyči číhal Viktora, ale míč netrefil jak by si přál. Ve 32. minutě zahrávali Týnečtí další standardku Jaroslavem Vavrekem, Linhart ve vyložené šanci napálil míč vysoko do oblak. Ve 33. minutě zahrozil střelou ze třiceti metrů Petrů, střela minula těsně pravou tyč. Ve 39. minutě potáhl míč na polovinu domácích Váňa, přihrál Arnoltovi a ten po dvou rychlých narážečkách s Kovářem poslal míč hlavou vedle branky Dvořáka.

Jiskře Zruč nad Sázavou se zadařilo na začátku druhé půle, když Kovář uklidil míč z malého vápna do sítě po stříleném centru Arnolta – 0:1. V 55. minutě došlo ke střídání třech hráčů domácího celku. Ještě v téže minutě unikl Váňa po pravé straně, vybídl nabíhajícího Kováře ke zvýšení skóre, ale ten trefil brankáře Dvořáka. Nedáš – dostaneš. Domácí za chvíli srovnali, když se spalovač Horký po průniku proměnil v nahrávače a vystřídavší Stejskal po chvilkovém pobytu na hřišti skóroval – 1:1. Následně přišel dlouhý domácí bezzubý tlak, na druhé straně se v 73. minutě střela Jandy z dálky otřela o břevno. V 80. minutě trefil po brejku Viktory Petrů tyč, následně po další brejkové akci Petrů trefil Kovář opět gólmana. To byly tři šance hostů na vedení. Domácím se naskytla poté příležitost, ale Horký po příhře Stejskala ze značky pokutového kopu přestřelil. To samé si tito dva hráči zopakovali o několik minut později. V 87. minutě skóroval Kovář, ale hlavní sudí na pokyn asistenta branku neuznal. V 89. minutě podnikl Viktora další brejk do rozhozené domácí obrany, prudkou příhrou hledal Kováře a ten tečí poslal balón vedle branky. V infarktovém závěru se hosté dostali do dvou šancí (domácí se po bezzubých akcích a dobré práci obrany v čele s Cudlínem neprosadili), protože se domácí již nevraceli, ale Viktora a Petrů své příležitosti nevyužili.

Po devadesáti odehraných minutách došlo k pětiminutovému nastavení, které hosté po několika zahrávaných trestných kopech přežili. Poté došlo na penaltové rozstřely, blíže k výhře byli Týnečtí, ale v páté sérii zklamal Kopta (předtím nedal zručský Petrů) – 4:4. V dalším pokračování neproměnil domácí Jakub Vavrek, za Jiskru se trefil Jouza a hosté tak získali druhý, cenný bod. (jot)

Penalty:
Týnec: Stejskal – ano, Vavrek – ano, Horký – ano, Šejstal – ano, Kopta – ne.
Jiskra: Janda - ano, Kovář – ano, Petrů – ne, Louda – ano, Cudlín – ano.

Rozhodující penalta:
Týnec: Jakub Vavrek – ne.
Jiskra: Jouza – ano.

„Vyložených šancí, které by vedly k vítězství, jsme měli dostatek, v první půli čtyři stoprocentní. Hosté nás potrestali na začátku druhé půle, když jsme se tlačili zbytečně dopředu. Srovnat se nám podařilo brzo a tak na vítězný gól bylo dost času, jenže zahuštěná obrana soupeře v čele s brankářem Cudlínem stačila všechny nebezpečné akce odvrátit,“ posteskl si po zápase trenér Týnce Miroslav Bubeník a poznamenal: „Zoufalost překonat dvoumetrového Cudlína jsme předvedli i při penaltách, když jí chytil nejprve Horkému v zápase a v rozstřelu Filipu Koptovi i Jakubu Vavrekovi. (sim)

Michal Váňa, asistent trenéra: ,,Jiskra vyválčila v Týnci dva body. Měli být tři a stačilo by to. Posledních dvacet minut jsme byli jasně lepší a hodně šancí jsme spálili. Navíc jsme hráli proti čtrnácti a museli jsme bojovat. Odehráli jsme velmi náročné utkání. První poločas byl v režii domácích. Týnec dokonce kopal velice spornou penaltu, kterou však Tomáš Cudlín chytil. Druhou mízu jsme chytli někdy v šedesáté minutě po jejich vyrovnávací brance. Chodili jsme sami na bránu i ve třech. Těsně před koncem měl velkou tutovku Petrů, balon se k němu odrazil, ale trefil jen tyč. Chvíli předtím napálil Janda po nádherné střele břevno. Šanci měl i Kovář a Viktora. Penalty už byla loterie. Ale Cudlín nás opět zachránil, kdy dvě penalty domácích zneškodnil, u nás zklamal střelou “alá“ Ramos jen kapitán Petrů.“ (kh)

Branky: 60. Stejskal – 50. Kovář. Rozhodčí: Milan Šefera – Daniel Asník, Jakub Pejša. ŽK: 78. Váňa, 32. Petrů (oba Zruč). Diváků: 100. Poločas: 0:0.

Zruč n. S.: Cudlín – Kotek, Hájek, Jouza, Louda – Viktora, Martinák, Petrů, Váňa (65. Janda) – Kovář, Arnolt (82. Hirnyk). Trenér: Alois Chovánek.

Tabulka po 25. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)

14. Sokol Maršovice 25 8 0 17 37:66 21 3 0

Tabulka střelců Jiskry (36): J. Zeman 9, L. Kovář 8, T. Martinák 6, K. Petrů 4, O. Jouza 3, S. Viktora 1, J. Arnolt 1, T. Cudlín 1, M. Váňa 1, P. Jelínek 1, L. Hájek 1. (jot – foto: Josef Tůma)

Příští program: (26. kolo, 16. června)

Jiskra Zruč n. Sáz. – Sokol Miřetice (v 17 hodin)

(Foto: Josef Tůma)

FK Týnec nad Sáz. - Jiskra Zruč nad Sáz. 1:2 PP 1:1 (0:0)

Datum vložení: 13. 6. 2018 21:08
Datum poslední aktualizace: 13. 6. 2018 21:27