5. kolo, fotbal A, I. B třída, 2019/20 - zpravodajství

Jiskra hrála od 19. minuty bez vyloučeného Cudlína, což víceméně rozhodlo o konečném výsledku

Jiskra přivítá v 6. kole podzimní části soutěže celek Mnichovic

Jiskra hrála od 19. minuty bez vyloučeného Cudlína, což víceméně rozhodlo o konečném výsledku

Jiskra přivítá v 6. kole podzimní části soutěže celek Mnichovic

Kunice - Áčko Jiskry odehrálo 5. kolo I. B třídy FUMBI 2019/20, skupiny D, na půdě soupeře, zajíždělo do Kunic k utkání s místní TJ.

5. kolo: TJ Kunice - Jiskra Zruč nad Sázavou A 5:0 (3:0)

Do utkání vstoupily oba týmy s útočnou náladou, a tak se hra ze začátku utkání přelévala na obě strany. Nejdříve se do úniku dostal domácí Skála, ale nedokázal zakončit. Následně byl Frýda sražen v pokutovém území gólmanem hostí Cudlínem bez úmyslu hrát míč a Zderadička z penalty vstřelil první branku utkání – 1:0. O dvě minuty později se po střele Frýdy odrazil míč do branky od obránce hostů Hájka - 2:0. Od této chvíle bylo utkání diametrálně jiné. Soupeř se pohyboval v bloku na své polovině a domácí hráče ani nenapadal. Kunice naopak disciplinovaně držely balon na kopačkách a čekaly na chybu v posunech soupeře, která do poločasu ještě přišla. V 35. minutě se dostal opět do samostatného úniku Zderadička a po kličce brankáři uklízel míč do prázdné branky - 3:0.

Ve druhé půli se hrálo pouze na jedné polovině hřiště, soupeř držel blok před svým pokutovým územím a kunický tým je odstřeloval. Šlo o dobývání soupeře a zkorigování finálního výsledku. Ten pozměnil ještě dvakrát Zderadička, který nejprve po pěkné kombinaci zakončoval na dvakrát a následně dorážel centr na zadní tyč – 5:0.  (tb)

Tomáš Burminov, vedoucí týmu: ,,Utkání domácí zvládli, soupeř byl disciplinovaný a dobře takticky připravený, kdyby hru otevřel jako například Zvole, mohlo mít utkání větší rozdíl.“

Branky: 19., 35., 53., 59. Zderadička, 21. Hájek (vlastní). Rozhodčí: Martin Stránský – Martin Koubek, Kamil Orálek. ŽK: 2/3 (71. Prokš, 68. Skála – 23. Viktora, 66. Jouza, 66. Kotek). ČK: 19. Cudlín (Z). Diváků: 50. Poločas: 3:0.

Zruč n. S.: Cudlín – Louda, Jouza, Hájek, Kotek – Viktora (75. Dolejš), L. Martinák, Janda, M. Váňa (59. Pejša), T. Martinák - Arnolt. Trenér: Svatopluk Veroněk.

Svatopluk Veroněk, trenér: ,,Venkovní mistrovské utkání začalo z naší strany velmi slibně. Bohužel v devatenácté minutě obdržel brankář Cudlín červenou kartu, která víceméně rozhodla o pozdějším průběhu zápasu a konečném výsledku. I přes veškerou snahu našich hráčům dokázal soupeř využít našeho handicapu hry bez brankáře a zápas dotáhl do vítězného konce 5:0.“

Tabulka po 5. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)