9. KOLO, FOTBAL A, I. B TŘÍDA, 2018/19 - ZPRAVODAJSTVÍ

ACHILOVKA JÍRY, ŠPATNÁ ČTVRTHODINKA JISKRY, ŠŤASTNÁ PĚTIMINUTOVKA, LOUDA CHYTIL DOMÁCÍM DVĚ PENALTY = ZISK DVOU BODŮ

Jiskra hostí v domácím prostředí v 10. kole TJ Liblice

Jiskra hostí v domácím prostředí v 10. kole TJ Liblice

Sokoleč – Áčko Jiskry odehrálo 9. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo do Sokolče k utkání s místním SK.

9. kolo: SK Sokoleč - Jiskra Zruč nad Sázavou A 3:3 PK 3:4 (0:0)

Nedělní souboj šesté Jiskry a vedoucího celku Sokolče v I. B třídě dopadl lépe pro hostující Zruč nad Sázavou. Po bezbrankovém poločase skórovali domácí třikrát za sebou. Vypadalo to na debakl, ale Jiskra ,,přeřadila z trojky na pětku“ a třemi rychlými góly vyrovnala. Navíc při penaltách chytil náhradní brankář (pravý obránce) Zdeněk Louda (nastoupil za zraněného Jíru) dvě penalty. Dva body tak putovaly do Zruče nad Sázavou.

Michal Vána, trenér Jiskry: ,,Při rozcvičování si natrhl brankář Jíra achilovku a do branky nastoupil obránce Louda. Cudlín si ještě odpykává trest a tak nebyla jiná volba. Sokoleč si v první části hry vytvořila mnoho brankových příležitostí, ale neměla štěstí při zakončení. I my jsme mohli skórovat, ale trefili jsme dvakrát břevno. Úvod druhé půle jsme začali špatně, za čtvrthodinku jsme obdrželi tři branky. Vypadalo to na debakl, ale Zemanovi se podařilo snížit na 3:1. Domácí i nadále útočili, nebránili a podařilo se nám brankami Jandy a Petrů rychle vyrovnat. Penalty jsou loterie, je to doména Cudlína, ale ten na brankové čáře nestál. Náhradní brankář Louda ho však hodně napodobil. Domácím chytil dvě penalty (za Jiskru nedal Hájek) a hodně pomohl k zisku dvou bodů do tabulky.“

Branky: 47. a 61. Auer, 57. Hlavatý – 75. Zeman, 79. Janda, 80. Petrů. Rozhodčí: Jiří Šmejkal – Miroslav Šafránek, Zbyněk Trumpus. ŽK: 48. Šťastný – 82. Hájek, 84. Janda. Diváků: 100. Poločas: 0:0.

Zruč n. S.: Z. Louda – Viktora, Jouza, Hájek, L. Jelínek (64. Janda) – L. Martiňák, T. Martiňák, Petrů, Arnolt – Zeman, P. Jelínek. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 9. kole: (počet utkání, výhra, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)