FOTBAL A - 1. KOLO, I. B TŘÍDA, 2017/18 - FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou – TJ Mnichovice 3:2 (1:2)

Začátek utkání Jiskře nevyšel, vlastní gól, po přestávce obrat ve skóre, body zůstaly doma

Jiskra zajíždí ve 2. kole na hřiště FK Říčany

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 1. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu mužstvo Mnichovic.

1. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – TJ Mnichovice 3:2 (1:2)

Ve 2. minutě zahrával domácí Zeman rohový kop, hosté ho odvrátili zpět k zahrávajícímu. Zeman hned ,, z první“ míč vrátil do pokutového území, kde našel naběhnuvšího Kováře, ale jeho hlavička jen těsně minuta břevno branky sedmapadesátiletého gólmana Vinše. Domácí mohli vyhrávat, stal se však pravý opak. Mnichovický nováček soutěže I. B třídy z prvního vážnějšího útoku v 8. minutě skóroval Vyskočilem po příhře Bartáka – 0:1. Hostům tak vyšel parádně vstup do utkání, v 11. minutě vedli nad domácí Jiskrou dokonce 2:0, střelu Vitiuka si srazil do vlastní sítě Hájek. Ve 14. minutě nebezpečně vypálil Zeman, brankář hostů střelu kryl. Ve 21. minutě zahráli Mnichovičtí nedovolenou malou domů v prostoru vápna, rozehraný trestný kop Jouzy napálil Zeman do Vinše, odraženou Martinák do břevna. Ve 32. minutě se konečně domácí dočkali snížení, trestný kop Zemana prodloužil do sítě hostů Jouza – 1:2., Po dalších dvou odehraných minutách střílel na branku hostů opět aktivní Zeman, poprvé trefil Krejčího, zblokovanou střelu poslal do náruče gólmana Vinše.
Začátek druhého poločasu skvěle vyšel domácí Jiskře. Ve 47. minutě vyrovnal Martinák – 2:2, vedoucí branku přidal z následujícího útoku v 51. minutě Kovář – 3:2. V 75. minutě založili hosté brejkovou akci po pravé straně hřiště, domácí brankář Cudlín k vyrovnání hosty nepustil, střelu Bartáka bravurně vyrazil. Z okamžitého protiútoku Jouzy s Kovářem byl opět poslední u míče Zeman, v cestě ke skórování mu stál mnichovický strážce branky Vinš. V 79. minutě šli domácí do ,,deseti“, za dva fauly ve dvou minutách po sobě putoval do šaten s udělenou červenou kartou Jouza. Hosté se po vyloučení domácího hráče nastěhovali před pokutové území Jiskry, obranný val v čele s brankářem Cudlínem ,,nájezdům“ hostů odolal a ubránil těsné vítězství.

Branky: 32. Jouza, 47. Martinák, 51. Kovář – 8. Vyskočil, 11. Vitiuk. Rozhodčí: Milan Holý – Josef Němeček, Václav Procházka. ŽK: 2/1 (78. a 79. Jouza – 89. Krajčí). ČK: 79. Jouza. Diváků: 60. Poločas: 1:2.

Zruč n. Sáz.: Cudlín – Z. Louda, Havel, Hájek, Kotek – Martinák, Jouza, Šindelář, P. Jelínek – Zeman, Kovář (83. L. Jelínek). Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 1. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)

1. TJ Kunice 1 1 0 0 4:0 3 0 0
2. Sokol Zvole 1 1 0 0 6:3 3 0 0
3. FK Týnec nad Sázavou 1 1 0 0 4:1 3 0 0
4. Sokol Maršovice 1 1 0 0 4:2 3 0 0
5. TJ Sokol Teplýšovice 1 1 0 0 3:1 3 0 0
6. AFK Kácov 1 1 0 0 3:2 3 0 0