FOTBAL A - 2. KOLO, I. B TŘÍDA, 2017/18

FK Říčany - Jiskra Zruč nad Sázavou 3:2 (1:1)

Standardky Říčan rozhodly ve druhém kole o dělbě bodů, návrat Kamila Petrů na trávník po zranění

Fotbalisté Jiskry přivítají ve 3. kole v domácím prostředí Průhonice

Říčany – Áčko Jiskry odehrálo 2. kolo I. B třídy PRODIET na půdě soupeře, zajíždělo na hřiště TJ Říčany.

2. kolo: FK Říčany - Jiskra Zruč nad Sázavou 3:2 (1:1)

V sobotu odpoledne vyrazila Jiskra s fanoušky mikrobusy do Říčan, kde se utkala v rámci druhého kola 1. B třídy s místním FK. Prvním překvapením pro fanoušky Jiskry byla přítomnost čtyřgólového střelce proti futsalové Slávii Marcela, druhé překvapení byl návrat kapitána Kamila Petrů, který začal zápas po zranění na lavičce náhradníků.

Kamil se však dostal na hřiště dříve, než očekával, už v 6. minutě se zranil Havel, který si natáhl sval. To už měl Cudlín ve zručské brance za sebou dva výborné zákroky. Nejdříve z bezprostřední blízkosti po rohovém kopu hlavičkoval volný říčanský hráč, ale Cudlín vytáhl excelentní zákrok, o minutu později obrana propadla znovu, volný hráč se řítil na Cudlína úplně sám, Tomáš opět předvedl výborný zákrok a držel tak Jiskru v naději.

Po příchodu Petrů se hra Jiskry zvedla, ale ve finální fázi chyběla přesnost či lehkost. Přesto Zruč nad Sázavou inkasovala jako první. Na přední tyči minul míč Martinák a volnému Klenkovi stačilo nastavit jen nohu - 1:0. Poté se hra vyrovnala, ale vážnější příležitosti počítali domácí, Cudlín se opět musel otáčet. Pěknou příležitost zazdil Jouza, kdy místo střelby hledal ještě spoluhráče. Jiskra se dočkala vyrovnání v závěru první půle, Kotek vybojoval v obraně míč, který předložil do brejku Kamilovi Petrů, ten zachoval klid a krásným lobem ze čtyřiceti metrů vykoupal domácího brankáře Hradeckého - 1:1.

Druhý poločas začal jako ten první, Říčany zatlačily Jiskru před vlastní branku, z které pramenily chyby zručského týmu. Cudlín ještě zachránil naděje, ale v 54. minutě využili domácí zmatků v obraně a po odraženém míči se opřel do rány Jiroušek a nedal Cudlínovi šanci – 2:1. Poté opět převzala iniciativu Jiskra, ale centry či střely skončily v náruči domácího Hradeckého. Třetí branka domácích přišla opět z rohového kopu, první centr Jiskra odvrátila mizerně, následný centr tak našel Beneše, který hlavou poslal míč na zadní tyč – 3:1. Vypadalo to, že Jiskra už nebude mít síly na vyrovnání, Říčany pohodově bránily výsledek. Přesto se v 71. minutě individuálně uvolnil na levé straně střídající Hirnyk, předložil míč Zemanovi, který pěknou střelou na přední tyč snížil na 2:3.

V závěru musel vystřídat Petrů, kterého nahradil Šindelář, vysunuli se Jouza a Marcelo, ale síly chyběly. Sice Jiskra ovládla závěr zápasu, ale bez vážnější šance. A tak po statečném výkonu odjíždí z Říčan bez bodu. (Text a foto: Lukáš Zachariáš)

Branky: 14. Klenka, 54. Jiroušek, 67. Beneš – 45. Petrů, 71. Zeman. Rozhodčí: Jaroslav Říha – Patrik Sandev, Jiří Gerhardt. DFA: Michal Myška. Žluté karty: 30. Bečvář, 84. Želízko, 21. Klenka – 90. Hájek, 63. Louda. Diváků: 60. Poločas: 1:1.

Zruč n. S.: Cudlín – Z. Louda, Havel (6. Petrů, 81. Bareš), Jouza, Hájek, Kotek – Kovář, Marcelo, Vosyka (75. Šindelář), Martinák (63. Hirnyk) – Zeman. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 2. kole: (počet utkání, vítězství, remíza, porážka, skóre, body, p +, p -)

14. TJ Jiskra Struhařov 2 0 0 2 1:10 0 0 0

Tabulka střelců Jiskry (5): T. Martinák 1, O. Jouza 1, K. Petrů 1, L. Kovář 1, J. Zeman 1. (jot)

Příští program: (3. kolo, 9. září)