FOTBAL A - 3. KOLO, I. B TŘÍDA, 2017/18 - FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou – Spartak Průhonice 4:3 PP 3:3 (1:1)

Fotbalisté Jiskry vybojovali druhé vítězství na domácím hřišti, tentokrát po penaltách

Jiskra zajíždí ve 4. kole na hřiště Jiskry Struhařov

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 3. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu mužstvo Průhonic.

3. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – Spartak Průhonice 4:3 PP 3:3 (1:1)

Úvod střetnutí začal v rychlém tempu z obou stran, útok střídal útok. Do vedení se dostali jako první ve 13. minutě hráči Jiskry, kdy Marcelo z poloviny hřiště poslal do brejku Zemana, který si míč potáhl do vápna a přesně trefil k pravé tyči – 1:0. Šest minut před poločasovým hvizdem sudího Šmejkala hosté vyrovnali. Domácí ,,vyrobili“ na půlce hřiště chybu, Bereš prodloužil na J. Dobiáše, který si se šancí poradil a poslal míč nekompromisně po zemi podle gólmana Cudlína do branky – 1:1.

Jiskře vyšel tak jako v minulém domácím střetnutí proti Mnichovicím nástup do druhého poločasu. Ve 47. minutě skóroval po dlouhé příhře Hájka do prostoru velkého vápna opět Zeman a dostal Jiskru do vedení – 2:1. Třetí branka do branky Průhonic padla po dalekonosném výkopu brankáře Cudlína, který našel Zemana, jenž vyhrál hlavičkový souboj s obráncem hostů. Poslal tak míč doprava na Kováře a na ukazateli skóre svítil stav 3:1. V 77. minutě vsítily Průhonice po trmě vrmě v malém vápně, teči domácího Hájka a nastřeleném břevnu kontaktní gól – 3:2. Zručskému týmu začaly docházet poté síly, nestíhal a soupeř se dostával do brejkových šancí. Ty však s přehledem likvidoval gólman Cudlín. V 84. minutě hosté se štěstím vyrovnali. Po skrumáži a několika tečích před zručskou brankou nejprve Cudlín míč vyrazil nohama, poté vyboxoval z brány. Rozhodčí Šmejkal však po dohodě s asistentem ukázal na střed hřiště – 3:3. Hosté byli ,,na koni“, vytvořili si další příležitosti. Jiskra nakonec nerozhodný výsledek ubránila a šlo se do penalt, ze kterých získala dva body do tabulky.

Branky: 13., 47. Zeman, 67. Kovář - 39. J. Dobiáš, 77. vlastní (Hájek), 84. Doksanský. Rozhodčí: Jiří Šmejkal - Jindřich Svoboda, Karel Hron. ŽK: 77. Cudlín, 45. Petrů, 23. Viktora – 0. Diváků: 90. Poločas: 1:1.

Zruč n. Sáz.: Cudlín - Z. Louda, Viktora, Hájek, Kotek (90. Hirnyk) - Kovář, Marcelo, Šindelář, Martinák - Petrů (80. Havel), Zeman. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 3. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)

14. TJ Jiskra Struhařov 3 0 0 3 1:15 0 0 0

Tabulka střelců Jiskry (8): J. Zeman 3, L. Kovář 2, T. Martinák 1, O. Jouza 1, K. Petrů 1. (jot)

Příští program: (4. kolo, 17. 9.)

Ne 15 Jiskra Struhařov - Jiskra Zruč n. Sáz.

(Foto: Josef Tůma)