FOTBAL A - 5. KOLO, I. B TŘÍDA, 2017/18 - FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Maršovice 5:3 (0:0)

Tříminutový uragán v závěru utkání smetl Maršovice, první zafoukal Petrů, poté se přidali Zeman a Kovář

Jiskra zajíždí v 6. kole na hřiště Sokola Kondrac

Zruč nad Sázavou – Áčko Jiskry odehrálo v domácím prostředí 5. kolo soutěže PRODIET I. B třídy, přivítalo na fotbalovém stadionu mužstvo Maršovic.

5. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Maršovice 5:3 (0:0)

Ve vyrovnané první půli měl za hosty největší šance ke vstřelení branky Žížala po přihrávkách M. Haška, ale dvakrát v koncovce zaváhal. Na straně domácích se dostali do příležitostí Hájek, když trefil brankáře Kočího, poté se hlavou neprosadil Jouza. Ve 30. minutě vystřelil po příhře Zemana těsně vedle Kovář, po přihrávce Váni otřel střelu o břevno Zeman. V závěru poločasu mohl skórovat hostující Skála, ale Cudlín se překvapit nenechal.

Začátek druhé půle patřil hostům, v rozmezí třech minut se dostali po gólech Žížaly a Skály do dvoubrankového vedení, o které však stejně rychle přišli v podobě dvou zásahů domácích v rozmezí šesti minut, kdy prokázal střelecký potenciál Martinák – 2:2. Maršovice se dostaly ještě jednou do vedení zásluhou Žížaly po ideální přihrávce M. Haška – 2:3. Hosté poté hráli ,,na údržbu“, po vystřídání Štětiny a kapitána týmu R. Haška v 81. a 84. minutě nezvládli závěr střetnutí. Vše započal vyrovnáním v 87. minutě Petrů, poté se v 89. minutě po závaru před Kočím prosadil Zeman po teči Kováře – 4:3. V závěrečné brankové euforii se ještě obranou hostů prosmýkl Kovář a zavěsil popáté – 5:3. Maršovice naprosto zbytečně přišly v závěru o všechny body, ale takový je fotbal. Závěrečná oslava hráčů a ,,rybička“ po mokré trávě vyjádřila poděkování divákům za fandění i za nepříznivého stavu.

Branky: 53. a 59. Martinák, 87. Petrů, 89. Zeman, 90. Kovář - 49. a 72. Žížala, 51. Skála. Rozhodčí: Ivo Polák – Filip Hes, Lukáš Hlavnička. Žluté karty: 89. Zeman, 64. Jouza, 48. Váňa – 42. Zavadil, 55. Bartoš, 79. R. Hašek, 88. Žižala, 86. Řezníček. Diváků: 60. Poločas: 0:0.

Zruč n. Sáz.: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Viktora, Hájek – M. Váňa (68. Havel), Kovář, Martinák, P. Jelínek - Zeman, Petrů. Trenér: Michal Váňa.

Tabulka po 5. kole: (zápasy, +, remíza, -, skóre, body, penalty +, penalty -)

14. TJ Sokol Miřetice 5 1 0 4 6:13 2 1 0

Tabulka střelců Jiskry (13): J. Zeman 4, L. Kovář 3, T. Martinák 3, K. Petrů 2, O. Jouza 1. (jot)

Příští program: (6. kolo, 1. 10.)

Ne 16 Sokol Kondrac - Jiskra Zruč n. Sáz.

(Foto: Josef Tůma)