Fotbal A, druhý přípravný zápas - zpravodajství

Druhé přátelské utkání skončilo tříbrankovou porážkou Jiskry, která nastoupila bez osmi hráčů širšího kádru

Třetí přípravné utkání se uskuteční v neděli 3. března na tréninkovém hřišti Jiskry proti SK Kožlí

Druhé přátelské utkání skončilo tříbrankovou porážkou Jiskry, která nastoupila bez osmi hráčů širšího kádru

Třetí přípravné utkání se uskuteční v neděli 3. března na tréninkovém hřišti Jiskry proti SK Kožlí

Vlašim – Fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou odehráli druhé přátelské přípravné utkání před jarní sezonou 2018/19 I. B třídy.

Jiskra Zruč nad Sázavou (I. B třída) – Jiskra Struhařov (I. B třída) 2:5 (2:3)

Jiskra ke svému druhému přátelskému zápasu vyrazila velice oslabena bez možnosti  střídání. Chyběli Musil, Janda, Z. Louda, Hájek, L. Martinák, Arnolt, T. Martinák a K. Petrů, který je na testech v divizní Čáslavi. Dva další obránci museli nastoupit na nezvyklých pozicích. Lukáš Jelínek na levou zálohu a Brabec piloval tu pravou.

Úvod utkání i tak patřil Jiskře, kdy se ujala vedení brankou Kováře. Bohužel soupeř se praktikoval tvrdší hrou, odnesl to už v patnácté minutě J. Váňa, který odstoupil a Jiskra hrála v deseti lidech. Struhařovu se podařilo výhodu brzy využít, slepenými brankami otočil vývoj přátelského utkání. Oslabená Jiskra, také rychle reagovala, po druhé brance hostů předvedla pěknou kombinaci a následné dohrání situace Zemanem v pokutovém území – 2:2. Remízový stav v prvním poločasu bohužel nevydržel, při špatném bránění hostujících hráčů vstřelil Struhařov třetí branku.

Druhý poločas si Jiskra vytvořila minimálně dvě stoprocentní šance, které však nebyla schopna úspěšně zakončit. Otevřenou obranu Jiskry Struhařov trestal. Dvěma brankami navýšil skóre na 2:5. Dvacet minut před koncem se zranil Kovář, který též nemohl pokračovat v zápase a Jiskra tak dohrávala v devíti lidech v poli.

Michal Váňa, trenér Jiskry: „Utkání jsme odehráli nejprve v deseti, poté v devíti hráčích. J. Váňa a Kovář museli odstoupit pro zranění. Zápas byl plný nepřesných přihrávek, byl to pro nás takový lepší trénink. I když jsme hráli v menším počtů hráčů, vytvořili jsme si šance a porážka nemusela být o tři branky.“

Branky Jiskry: Zeman 1, Kovář 1

Sestava Jiskry: Cudlín – Jar. Váňa, Jouza, Viktora, Šindelář – Brabec, M. Váňa, P. Jelínek, L. Jelínek – Zeman, Kovář (jot, luz – foto: Kamil Petrů)

Datum vložení: 27. 2. 2019 21:23
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2019 21:27