16. - 17. - 18. KOLO, HÁZENÁ, STARŠÍ ŽÁCI, SPOLEČNÝ PŘEBOR 2017/18 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Jičín A - Zruč 40:6, Jičín B - Zruč 17:17, KH - Zruč 24:19

OČEKÁVANÁ PORÁŽKA S ÁČKEM JIČÍNA, S BÉČKEM HBC NEROZHODNĚ, I PŘES PROHRU DOBRÝ VÝKON V KUTNÉ HOŘE

Starší žáci odehráli v týdnu tři mistrovská utkání

Jičín, Kutná Hora – Starší žáci oddílu házené TJ Jiskra Zruč nad Sázavou cestovali v novém mistrovském ročníku společného přeboru do Jičína (dvojzápas) a Kutné Hory k utkání 16., 17. a 18. kola s místními družstvy HBC a Spartou. Letošní ročník SP se hraje, stejně jako ten loňský, systémem každý s každým, jednotlivá utkání o délce 2 x 25 minut.

HBC Jičín A - Jiskra Zruč nad Sázavou 40:6 (22:2)

Sestava a branky Jiskry: Rozehnal – Ruth 2, Karban 2, Mikšik 1, M. Herud 1, Tůma, Vorlíček, Vilímovský, Korecký, Jelínek, Procházka, Šveněk.

Statistiky utkání – napomínání: 1/0, vyloučení: 0/1, branky ze sedmiček: 2/0, rozhodčí: Milan Thorovský – Šimon Thorovský, diváků: 25.

HBC Jičín B - Jiskra Zruč nad Sázavou 17:17 (7:8)

Sestava a branky Jiskry: Rozehnal – Procházka 10, M. Herud 2, Mikšík 2, Vilimovský 1, Tůma 1, Ruth, Karban, Vorlíček 1, Jelínek, Korecký, Šveněk.

Statistiky utkání – napomínání: 0/1, vyloučení: 0/2, branky ze sedmiček: 3/0, rozhodčí: Milan Thorovský – Šimon Thorovský. Diváků: 25.

Sparta Kutná Hora - Jiskra Zruč nad Sázavou 24:19 (10:10)

První poločas utkání byl hodně vyrovnaný, oba týmy se několikrát vystřídaly ve vedení. To ostatně dokazoval vývoj skóre – 0:2, 3:2, 4:4, 6:4, 6:7, 8:7, 8:9, 10:9 - avšak poslední slovo prvního dějství měli hosté, kteří těsně před závěrečným hvizdem upravili na poločasových 10:10.

Na začátku druhého poločasu hosté dvakrát vyrovnali jednobrankové vedení Sparty, nejprve na 11:11, později na 12:12. V dalším průběhu již převaha domácích byla výraznější, a to se odrazilo ve skóre. Ve 32. minutě přešli do vedení 14:12, ve 36. minutě 16:13, později 18:14 a ve 42. minutě 20:15. Poté sice Jiskra snížila na 20:17, domácí však v rozmezí 48. - 49. minuty zaznamenali tři rychlé branky a odskočili na 23:18 a bylo rozhodnuto. V poslední minutě potom padlo po jedné brance na obou stranách a tak okresní derby skončilo vítězstvím Sparty 24:19. (pev, jot)

Sestava a branky Jiskry: Procházka – Tůma 5, Korecký 4, M. Herud 4, Mikšík 4, Vilimovský 1, Jelínek 1, Rozehnal.

Statistiky utkání – napomínání: 3/2, vyloučení: 1/1, branky ze sedmiček: 2/1, rozhodčí: Alois Salák st., Václav Horák. Diváků: 15.

11. Náchod 18 1 1 16 296 : 533 3

Béčka Mělníka a Úval v zimní přestávce ze soutěže odstoupila, jejich podzimní výsledky jsou však v průběžné tabulce soutěže započítány.

(Foto: Josef Tůma)

Jičín A - Zruč 40:6, Jičín B - Zruč 17:17, KH - Zruč 24:19

Datum vložení: 29. 5. 2018 21:26
Datum poslední aktualizace: 20. 8. 2018 23:04