Město Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou

19. ročník turnaje v házené minižáků Megamini Liberec 2019, 28 družstev - zpravodajství, foto

19. ročník turnaje MEGAMINI LIBEREC 2019

Turnaj v házené Megamini Liberec 2019 vyhrál celek Dukly Praha, Jiskra skončila šestnáctá

Zručští minižáci nastříleli soupeřům čtyřiašedesát branek

Turnaj v házené Megamini Liberec 2019 vyhrál celek Dukly Praha, Jiskra skončila šestnáctá


Zručští minižáci nastříleli soupeřům čtyřiašedesát branek


Liberec, Zruč nad Sázavou - Ve dnech 21. až 23. června 2019 se uskutečnil v Liberci 19. ročník mezinárodního turnaje MEGAMINI LIBEREC 2019. Turnaj byl vypsán pro kategorii minižactva a lze ho považovat za největší turnaj v ČR. Hrálo se systémem 6+1 (chlapci i dívky dohromady, mohla startovat i smíšená družstva).


Celkem osmadvacet týmů házenkářských nadějí bojovalo tři dny na třech hřištích ZŠ Dobiášova, mezi nimi ve skupině C i kluci ze Zruče nad Sázavou. Hrálo se na třech hřištích s umělým povrchem (2 x polytan a 1 x umělá tráva). Systém turnaje garantoval odehrání minimálně deseti zápasů, utkání ve skupinách se hrála 2 x 8 minut, v nadstavbách 2 x 10 minut. Součástí turnaje byl také bohatý doprovodný program (vyřádit se na MEGA nafukovací skluzavce, malování na obličej, opékání buřtů, kulturní vystoupení, ohnivá show atd.).


Postupový klíč:


Větší počet získaných bodů ve skupině

Větší počet bodů získaných ve vzájemných utkáních

Větší rozdíl branek ze vzájemných utkání

Větší počet vstřelených branek ve vzájemném utkání

Větší rozdíl branek ze všech utkání ve skupině

Větší počet vstřelených branek ze všech utkání ve skupině


Rozhodnutí Jury: V případě nerozhodného výsledku utkání o umístění a semifinálových utkání se rozhodne střílením sedmimetrových hodů.


Skupiny: Osmadvacet družstev bylo rozlosováno do čtyř základních skupin (čtyři základní skupiny po 7 týmech), kde se hrálo systémem každý s každým. Každé družstvo sehrálo šest utkání. Podle umístění družstva postoupila do nadstavbové části.


Výsledky Jiskry Zruč nad Sázavou ve skupině C:


Zruč nad Sázavou – Házená Mělník 9:7 (branky Jiskry: Lanc 3, Edr 2, Sixta 1, Pustka 1, Pajer 1, Janata 1), Zruč nad Sázavou – Sokol Nové Veselí 5:19 (branky Jiskry: Pajer 2, Pustka 1, Lanc 1, Edr 1), Zruč nad Sázavou – Liberec Handball oranžoví 11:4 (branky Jiskry: Sixta 3, Pustka 2, Janata 2, Budínský 2, Bernard 2), Zruč nad Sázavou – Slavoj Děčín 4:7 (branky Jiskry: Lanc 2, Pajer 1, Veselý 1), Zruč nad Sázavou – Sparta Kutná Hora 5:9 (branky Jiskry: Edr 3, Pajer 1, Veselý 1), Zruč nad Sázavou – HCB Karviná 12:4 branky Jiskry: Pajer 5, Edr 3, Pustka 2, Sixta 1, Lanc 1).


Tabulka skupiny C:


1. Nové Veselí - 12 bodů

2. Kutná Hora – 10 bodů

3. Děčín - 7 bodů

4. Zruč nad Sázavou - 6 bodů, skóre 46:50

5. Mělník – 4 body

6. Karviná – 3 bodů

7. Liberec oranžoví 0 bodů


Nadstavbová část 1. - 16. místo:


Družstva umístěná v základních skupinách na 1. až 4. místě postupovala podle klíče do dvou nadstavbových skupin E a F, kde se utkala systémem každý s každým. Započítávaly se dosažené výsledky mezi soupeři ze stejné základní skupiny.


Družstva umístěná na 1. a 2. místě ve skupinách E a F postupovala do semifinále. Vítězové semifinále postoupili do finále o 1. místo. Poražení semifinále hráli o 3. místo.


Družstva umístěná na 3. až 8. místě skupin E a F hrála o celkové umístění v turnaji, tedy o 5., 7., 9., 11., 13. a 15. místo.


Nadstavbová část 17. – 28. místo:


Družstva umístěná v základních skupinách na 5. a 6. (7.) místě se nalosovala do jedné skupiny po 8 družstvech (skupiny G, případně H). V této skupině se utkala družstva systémem každý s každým. Podle umístění ve skupině G získala družstva celkové umístění v turnaji, tedy o 17. až 24. (26.) místo.


Nadstavbová skupina 1. – 16. místo: E a F


Ve skupině F se klukům Jiskry započítávaly výsledky ze skupiny C.


Výsledky Jiskry ze skupiny F:


Zruč nad Sázavou – Sokol Nové Veselí 5:19 (ze skupiny), Zruč nad Sázavou – Sparta Kutná Hora 5:9 (ze skupiny), Zruč nad Sázavou – Slavoj Děčín 4:7 (ze skupiny), Zruč nad Sázavou – Dukla Praha 1:14 (branka Jiskry: Lanc 1), Zruč nad Sázavou – Velké Meziříčí 4:15 (branky Jiskry: Pajer 2, Urban 1, Edr 1), Zruč nad Sázavou – Náchod 3:14 (branky Jiskry: Budínský 1, Lanc 1, Pajer 1), Zruč nad Sázavou – Louny 5:12 (branky Jiskry: Šerý 2, Edr 1, Janata 1, Pustka 1).


Tabulka nadstavbové skupiny F (druhá je E) o 1. – 16. místo:


1. Dukla Praha – 14 bodů, skóre 83:42

2. Sokol Nové Veselí – 12 bodů, skóre 98:47

3. Lokomotiva Louny – 10 bodů, skóre 65:53

4. TJ Náchod – 8 bodů, skóre 63:45

5. Sokol Velké Meziřičí – 6 bodů, skóre 68:53

6. Sparta Kutná Hora – 4 body, skóre 41:70

7. Slavoj Děčín – 2 body, skóre 40:85

8. Jiskra Zruč nad Sázavou - 0 bod, skóre 27:90


Semifinále:


HBC Strakonice 1921 – Sokol Nové Veselí 8:9

Dukla Praha – Liberec Handball modří 11:9


O 3. – 4. místo:


HBC Strakonice 1921 – Liberec Handball modří 19:9


Finále:


Sokol Nové Veselí – Dukla Praha 7:10


O 15. – 16. místo:


Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Vršovice 5:10 (branky Jiskry: Edr 2, Bernard 1, Urban 1, Veselý 1)


Konečné pořadí 2019:

1. TJ DUKLA PRAHA

2. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

3. HBC STRAKONICE 1921

4. LIBEREC HANDBALL MODŘÍ

5. TJ LOKOMOTIVA LOUNY

6. HBC CONTINENTAL JIČÍN

7. TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU

8. TJ NÁCHOD

9. TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ

10. TJ SOKOL ÚJEZD U BRNA

11. TJ SPARTA KUTNÁ HORA

12. TJ SOKOL ÚVALY

13. TJ SLAVOJ DĚČÍN

14. TJ SOKOL BĚLÁ POD BEZDĚZEM

15. SOKOL VRŠOVICE PRAHA

16. TJ JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU

17. TJ JM CHODOV

18. HBC OLOMOUC 1966

19. HK FCC MĚSTO LOVOSICE

20. HK IVANČICE

21. TJ ELP JABLONEC NAD NISOU

22. TJ SOKOL ŽĎÁR N. SÁZAVOU

23. HK CHOMUTOV

24. HÁZENÁ MĚLNÍK

25. HCB KARVINÁ

26. RADEBEULER HV BOYS

27. LIBEREC HANDBALL ORANŽOVÍ

28. RADEBEULER HV GIRLS


Sestava Jiskry (64): Josef Hlava – Dominik Bernard, Lukáš Budínský, Jiří Edr, František Janata, Tomáš Lenc, Felix Pustka, Tobiáš Sixta, Štěpán Šerý, Tobiáš Urban, Lukáš Pajer, Filip Veselý. (jot, kar - foto: kar, jip, mah)


HISTORIE


Konečné pořadí 2015:

  1. HBC Continental Jičín I.

  2. HKM Lovosice

  3. Liberec handball modří

  4. Dukla Praha

  5. ELP Jablonec nad Nisou

  6. Házená Mělník

  7. Redebeuler HV I.

  8. HK Slavia VŠ Plzeň

  9. HBC Strakonice 1921 holky

10. TJ JM Chodov

11. Sokol Vršovice Praha

12. Lokomotiva Louny

13. HBC Strakonice 1921 kluci

14. Sokol Úvaly

15. Jiskra Zruč nad Sázavou

16. Liberec Handball oranžoví

17. HCB OKD Karviná

18. Sparta Kutná Hora

19. Slovan Varnsdorf

20. HC Náchod

21. Sokol Lázně Kynžvart

22. Radebeuler HV Girls

23. Radebeuler HV II.

24. HBC Continental Jičín II.


Konečné pořadí 2016:

  1. HF FCC Město Lovosice

  2. Dukla Praha I.

  3. HBC Continental Jičín

  4. JM Chodov Praha

  5. STM Olomouc

  6. HCB OKD Karviná

  7. Lokomotiva Louny

  8. Sokol Úvaly

  9. Jiskra Zruč nad Sázavou 

10. Slovan Varnsdorf

11. HK Chomutov

12. TJ Náchod

13. OSV Zittau

14. Radebeuler HV

15. Házená Mělník

16. Dukla Praha II.

17. Sparta Kutná Hora

18. Liberec Handball

19. ELP Jablonec nad Nisou

20. Loko Liberec

21. Sokol Vršovice

22. Slavia VŠ Plzeň

23. Tygři Ústí nad Labem

24. Spartak Příbram


Konečné pořadí 2017:

1. LOKOMOTIVA LOUNY

2. HBC CONTINENTAL JIČÍN

3. HC DUKLA PRAHA

4. HK CHOMUTOV

5. SOKOL VRŠOVICE

6. HCB KARVINÁ

7. TJ JM CHODOV

8. LIBEREC HANDBALL MODŘÍ

9. HK FCC MĚSTO LOVOSICE

10. RADEBEULER HV

11. JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU

12. HÁZENÁ MĚLNÍK I

13. HBC STRAKONICE

14. TJ SOKOL ÚVALY

15. TJ SOKOL BĚLÁ POD BEZDĚZEM

16. TJ SPARTA KUTNÁ HORA

17. TJ NÁCHOD

18. LIBEREC HANDBALL ORANŽOVÍ

19. TJ SLOVAN VARNSDORF

20. HSK TYGŘI ÚSTÍ NAD LABEM

21. TJ ELP JABLONEC NAD NISOU

22. HÁZENÁ MĚLNÍK II

23. TJ SLAVOJ DĚČÍN

24. 1. SC BOHUMÍN 98


Konečné pořadí 2018:

1. TJ LOKOMOTIVA LOUNY

2. DUKLA PRAHA ŽLUTÁ

3. HBC CONTINENTAL JIČÍN I

4. TJ JM CHODOV PRAHA

5. HK FCC MĚSTO LOVOSICE I

6. LIBEREC HANDBALL MODŘÍ

7. HCB KARVINÁ

8. RADEBEULER HV I

9. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

10. TJ SLAVOJ DĚČÍN

11. HC TJ NÁCHOD

12. HBC CONTINENTAL JIČÍN II

13. HBC STRAKONICE

14. HÁZENÁ MĚLNÍK I

15. JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU

16. DUKLA PRAHA ČERVENÁ

17. TJ SOKOL ÚVALY

18. HK FCC MĚSTO LOVOSICE II

19. TJ SOKOL BĚLÁ POD BEZDĚZEM

20. RADEBEULER HV II

21. TJ SOKOL PRAHA VRŠOVICE

22. TJ ELP JABLONEC NAD NISOU

23. LIBEREC HANDBALL ORANŽOVÍ

24. SOKOL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

25. HÁZENÁ MĚLNÍK II

26. TJ SLOVAN VARNSDORF


FOTOGALERIE

(Foto: Karel Růžička, Jindřich Pustka, Martin Havlíček)

19. ročník turnaje MEGAMINI LIBEREC 2019

Datum vložení: 25. 6. 2019 21:44
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2019 21:55
Autor: Josef Tůma

Mobilní rozhlas

logo
 

Úřední hodiny MÚ

PONDĚLÍ a STŘEDA

8:00 - 10:00       13:30 - 16:30

 

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Tříděné odpady

mapa

Zruč na mapě

Kliknutím otevřete mapový prohlížeč

Najdete nás také zde

KALENDÁŘ AKCÍ ZRUČ N.S.

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Mobilní aplikace

ma

Aktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:

playapp

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 125
TÝDEN: 2600
CELKEM: 2458810

04008001200
m
Zobrazit na Mapy.cz