5. KOLO, HÁZENÁ, STARŠÍ ŽÁCI, SPOLEČNÝ PŘEBOR 2018/19 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Jiskra Zruč nad Sázavou – HK Dvůr Králové 29:37

JISKRA BOJOVALA, ODEHRÁLA VYROVNANÝ ZÁPAS. O VÝSLEDKU VŠAK ROZHODLI DVA STŘELCI HOSTŮ

Starší žáci se v soutěži představí na jaře 2019 šestým kolem

JISKRA S PRVNÍM CELKEM TABULKY BOJOVALA, ODEHRÁLA VYROVNANÝ ZÁPAS. O VÝSLEDKU VŠAK ROZHODLI DVA STŘELCI HOSTŮ

Starší žáci se v soutěži představí na jaře 2019 šestým kolem

Zruč nad Sázavou – Tým starších žáků oddílu házené TJ Jiskra Zruč nad Sázavou přivítal v 5. kole mistrovského ročníku společného přeboru celek Dvora Králové. Letošní ročník SP se hraje, stejně jako ten loňský, systémem každý s každým, jednotlivá utkání o délce 2 x 25 minut. V soutěži startuje celkem 6 týmů.

Jiskra Zruč nad Sázavou – HK Dvůr Králové  29:37 (12:18)

Domácí Jiskra překvapila Dvůr Králové hrou na dva pivoty, se kterou hosté měli hlavně v úvodu velké problémy. Do 16. minuty prvního poločasu se hrál velmi vyrovnaný zápas, když se hostům moc nedařilo a Jiskra toho využila. Poté ale šesti brankami v řadě mladí házenkáři Dvora Králové domácím odskočili – poločas 12:18.  Ve druhém poločase se hra hostů o mnoho nezlepšila, brankáři neměli svůj den a Jiskra jim vstřelila 17 branek. Měli však v týmu nadstandartního střelce Jakuba Kuhna (17 gólů) a také Šimona Teubera (9 branek), kteří rozhodli o vývoji utkání.

Sestava a branky Jiskry: Rozehnal – Mikšík 9, Tůma 6, Šveněk 5, Karban 5, Ruth 2, Vilímovský 1, Jelínek 1, Adrián, Klouda, Procházka. Trenér: Václav Starý.

Statistiky utkání – napomínání: 1/2, vyloučení: 1/3, branky ze sedmiček: 5/0, rozhodčí: Jiří Dolejší – Jiří Dolejší ml., diváků: 45.