HÁZENKÁŘSKÝ DESETIBOJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ, BIOS KUTNÁ HORA

V KUTNÉ HOŘE SE USKUTEČNIL HÁZENKÁŘSKÝ DESETIBOJ ZA ÚČASTI DOMÁCÍHO ODDÍLU, KOLÍNA A ZRUČE NAD SÁZAVOU

Z pěti měřených disciplín měla ve čtyřech celkového vítěze Kutná Hora, hod míčem na přesnost ovládl Jan Tůma ze Zruče nad Sázavou

Kutná Hora - Oddíl házené Sparty Kutná Hora uspořádal ve sportovní hale BIOS regionální turnaj v Házenkářském desetiboji mladších žáků za účasti domácího týmu a dvou z nejbližšího okolí - Kolína a Zruče nad Sázavou.

Zatímco samotné MČR je vícedenní turnaj (startuje pouze 6 týmů), v regionálních turnajích je nutné absolvovat deset - s házenou úzce spojených disciplín za jediný den. A to bylo pro všechny tři účastníky kutnohorského turnaje dost náročné a fyzicky namáhavé. Soutěžilo se v těchto deseti disciplínách: utkání v házené s nařízenou osobní obranou, střelba shot-outů, utkání v házené, aktivita hráčů, hod míčem na dálku, pětiskok, rychlý běh 2x15 metrů, hod míčem na přesnost, překážková dráha a fair play.

A jak se hodnotilo celkové pořadí týmů?
Celkovým vítězem HD se stal tým, který získal nejvíce bodů ze všech disciplín. Za vítězství v jednotlivé disciplíně jsou 3 body, za druhé místo 2 body a za třetí místo 1 bod. Součet bodů za pořadí ze všech disciplín pak určilo celkové pořadí týmů. Do celkového pořadí týmů se započítávaly výsledky disciplín č. 1 - 9. Disciplína č. 10 (fair play) byla vyhodnocena samostatně a do celkového pořadí družstev se nezapočítávala.

Prémiový násobek – Joker!
Každé družstvo mělo k dispozici kartu Joker. Tuto kartu smělo před zahájením soutěže vsadit na libovolnou disciplínu (s výjimkou disciplíny fair play), ve které se domnívalo, že jako družstvo dosáhne nejlepšího umístění. Dosažené body za pořadí v této Joker-disciplíně se pak násobilo dvěma. Před zahájením nahlásili vedoucí jednotlivých týmů Joker-disciplínu, tedy disciplínu, na kterou chtěli vsadit. To již nelze v průběhu soutěže měnit.

Výsledky jednotlivých disciplín i výsledky celkové:

hod míčem na dálku – 1. Kutná Hora - 6 bodů (joker), 2. Zruč nad Sázavou - 2 body, 3. Kolín - 1 bod

pětiskok - 1. Kutná Hora - 3 body, 2. Zruč nad Sázavou - 2 body, 3. Kolín - 1 bod

rychlý běh - 1. Kutná Hora - 3 body, 2. Zruč nad Sázavou - 2 body, 3. Kolín - 1 bod

překážková dráha - 1. Kutná Hora - 3 body, 2. Zruč nad Sázavou - 2 body, 3. Kolín - 2 body (joker)

střelba na přesnost - 1. Zruč nad Sázavou - 3 body, 2. Kutná Hora - 2 body, 3. Kolín - 1 bod

aktivita - 1. Kutná Hora - 3 body, 2. Zruč nad Sázavou - 2 body, 3. Kolín - 1 bod

osobka - 1. Kutná Hora - 3 body, 2. Zruč nad Sázavou - 4 body (joker), 3. Kolín - 1 bod

shot-out - 1. Zruč nad Sázavou - 3 body, 2. Kutná Hora - 2 body, 3. Kolín - 1 bod

hra - 1. Kutná Hora - 3 body, 2. Zruč nad Sázavou - 2 body, 3. Kolín - 1 bod

Celkové pořadí: 1. Kutná Hora 28 bodů, 2. Jiskra Zruč nad Sázavou 22 bodů, 3. Kolín 10 bodů

Kutnohorský tým nedělní domácí soutěž v Házenkářském desetiboji celkem jednoznačně ovládl, zvítězil v sedmi z devíti hodnocených disciplín a tím zvítězil i celkově. Zruč nad Sázavou vyhrála dvě disciplíny. Z pěti měřených disciplín měla Kutná Hora ve čtyřech celkového vítěze – v hodu míčem na dálku byl nejlepší Pavel Veselý, v pětiskoku Matěj Novotný, v rychlém běhu 2x15 metrů Patrik Pektor, na překážkové dráze opět Matěj Novotný a hod míčem na přesnost ovládl Jan Tůma ze Zruče nad Sázavou.

Sestava Jiskry Zruč nad Sázavou: Tůma, Petrík, Taso Aye, Šveněk, Karban, Vorlíček, Kulhánek, Pešout, Ruth, Jindřich. (pev, jot)

Datum vložení: 28. 3. 2018 22:12
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2018 12:14