Házenkářský kemp starších žáků, SH ve Zruči nad Sázavou, 19 účastníků, miniturnaj - zpravodajství, foto

Házenkářský kemp RHC, Zruč nad Sázavou

Házenkářský kemp ve Zruči nad Sázavou se vydařil, všichni aktéři se bavili a poznali další kamarády

Házenkářského kempu se zúčastnilo 19 hráčů

Házenkářský kemp ve Zruči nad Sázavou se vydařil, všichni aktéři se bavili a poznali další kamarády

Házenkářského kempu se zúčastnilo 19 hráčů

Zruč nad Sázavou - Regionální házenkářské centrum Středočeského kraje pro talentovanou mládež Mělník ve spolupráci s TJ Jiskra Zruč nad Sázavou uspořádalo házenkářský kemp RHC pro starší žáky 2005 a mladší (15. – 16. 6.), Sportovní hala ve Zruči nad Sázavou – realizační tým: Václav Starý (Jiskra), Martin Kovařík, Jiří Dolejší a Ondřej Šimon (HBC Ronal Jičín), účast 19 hráčů ze Zruče nad Sázavou (Ruth, Tůma, Šveněk, Petrík, Karban, Taso Aye, Kafka - host, Jelínek a Jindřich), Mělníka, Úval, Kostelce nad Labem a Kutné Hory.

Miniturnaj: 2 x 15 minut + 7m hody

Modrý tým – žlutý tým 16:24, 7m hody 4:6, celkem 20:30

žlutý tým – zelený tým 25:20, 7m hody 5:5, celkem 30:25

modrý tým – zelený tým 17:18, 7m hody 5:5, celkem 22:23

Modrý tým Jiřího Dolejšího: brankář - Lukáš Kafka, do hry - Tomáš Trlida, Ondřej Salák, Patrik Pektor, Matěj Ptáčník, Taso Aye, Adam Petrík

Žlutý tým Martina Kovaříka: brankář - Jan Kail, do hry - Jaromír Skala, Jiří Svítil, Jan Tůma, Matěj Novotný, Jakub Ruth, Matěj Karban

Zelený tým Ondřeje Šimona: brankář - Martin Jindřich, do hry - Pavel Veselý, Pavel Gajdoš, Jan Šveněk, Bořek Jelínek, Matěj Šteiner, Ondřej Šimon (jot – foto: Josef Tůma)

Václav Starý, trenér kempu: ,,V termínu 15. - 16. června pořádal oddíl házené ve spolupráci s Regionálním házenkářským centrem (RHC) Mělník házenkářský kemp STŽ. Kemp byl určen a nabídnut mladým házenkářům z klubů napříč celým Středočeským krajem. Zúčastnili se ho hráči domácí Jiskry, Kutné Hory, Kostelce nad Labem, Mělníka a Úval. Velikým lákadlem pro účastníky kempu byla určitě možnost si zatrénovat s Martinem Kovaříkem a Jirkou Dolejším nejml., kteří aktuálně reprezentují zručskou házenou v extraligovém Jičíně. Asistentem jim byl i Ondřej Šimon - odchovanec kutnohorské házené, který hraje dorosteneckou ligu v Jičíně. Cílem kempu bylo, kromě absolvování společného tréninku, zejména vytváření nových přátelských vazeb mezi hráči a upevňování radosti ze hry.  Programová náplň kempu byla rozložena do dvou dnů.

Sobota:

První den kempu hráči absolvovali dvě tréninkové jednotky. Během jednotek si hráči prověřovali dosud nabyté zkušenosti z klubů a díky trenérům Martinovi a Jirkovi  začali i doplňovat zkušenosti nové, které jsou nezbytné pro jejich další rozvoj. Večer se uskutečnilo rozdělení hráčů do třech týmů pro nedělní (mini)turnaj oficiálním losováním hráčů z losovacího koše nejmladším účastníkem turnaje. Každý tým měl svého kapitána z řad trenérů, kteří byli rovněž určeni spravedlivým losem.

Neděle:

Druhý den se odehrál plánovaný turnaj v házené tří týmů. Turnaj měl náboj a byla zde cítit atmosféra zdravé soutěživosti. Všichni aktéři se hrou velmi bavili a tím byl naplňován jeden z hlavních cílů kempu = hra s radostí. Po společném obědě se uskutečnilo v hale krátké rozloučení, během něhož byl kemp všemi přítomnými hodnocen jako velmi zdařilý a přínosný.

Děkujeme všem zúčastněným - hráčům, realizačnímu týmu, logistickému týmu za svůj osobní příspěvek k podpoře a rozvoji mládežnické házené u nás.“

Martin Kovařík, člen realizačního týmu: ,,Je super, že zručský oddíl házené dokázal zorganizovat a nabídnout mladým hráčům možnost si vyzkoušet tento kemp. Pro kluky to musel být fajn víkend, kde si mohli vyzkoušet nové věci a zdokonalit se v individuálních činnostech, na které není tolik času během sezóny. Celá organizace byla na vysoké úrovni a i mezi hráči se vytvořil fajn kolektiv, který výborně pracoval jak na hřišti, tak mimo něj. Především nasazení všech kluků během celého kempu mě velice mile překvapilo. Za sebe musím říct, že jsem velice rád, že jsem se kempu mohl zúčastnit a klukům předat nějaké zkušenosti nebo různé tipy, jak se zlepšit v určitých činnostech. Skutečně jsem si ten víkend užil. Věřím, že pro hráče bude kemp motivací na sobě ještě víc pracovat a pomůže jim jak sportovně, tak lidsky, se posunout na vyšší úroveň."

(Foto: Josef Tůma)

Házenkářský kemp RHC, Zruč nad Sázavou