Menu

​​

26. ročník turnaje v malé kopané, Police Cup 2019, Zruč nad Sázavou, 9 týmů - zpravodajství, foto

26. ročník, POLICE CUP 2019, Zruč nad Sázavou

Šestadvacátý ročník turnaje v malé kopané o putovní pohár města Zruče nad Sázavou Police Cup 2019 vyhrálo družstvo Horky nad Sázavou před celkem Chabeřice Star

Na bronzový stupínek vystoupal celek I. FC Pacifik, čtvrté místo obsadil tým Black Shoes Jun.

Šestadvacátý ročník turnaje v malé kopané o putovní pohár města Zruče nad Sázavou Police Cup 2019 vyhrálo družstvo Horky nad Sázavou před celkem Chabeřice Star

Zruč nad Sázavou – Na házenkářském hřišti za Spolkovým domem ve Zruči nad Sázavou se uskutečnil turnaj v malé kopané o putovní pohár města Zruče nad Sázavou - POLICE CUP 2019, konal se 26. ročník.

Turnaj se uskutečnil za účasti devíti družstev, která byla rozlosována do dvou základních skupin. Do dvou semifinálových skupin postoupila tři družstva z každé skupiny (1A – 3A – 2B a 1B – 3B – 2A), do finále pak vítězové semifinálových skupin. Druzí hráli o 3. – 4. místo, třetí o 5. – 6. místo. Ostatní týmy sehrály zápasy o umístění na 7. – 8. - 9. místě. Během turnaje bylo celkem odehráno osmadvacet utkání, z nichž ve třech případech skončil zápas nerozhodným výsledkem. O konečném pořadí rozhodovaly pokutové kopy v utkání o 3. – 4. místo. Celkem bylo během turnaje nastříleno 130 branek (v roce 2018 - 143 branek, v roce 2016 - 140 branek) -  4,64 branky na utkání. Nejvíce branek padlo ve třech utkáních – semifinálová skupina E: Internacionálové – Chabeřice Star 3:8, dále v semifinále F: Kelevraz -  FC Horka nad Sázavou 0:8 a v zápasech o umístění na 7. – 9. místě: Ajax Polipsy – Rangers Zruč nad Sázavou 1:7. Jednotlivá utkání řídila dvojice rozhodčích Petr Špička z OFS Benešov u Prahy a Oldřich Jonáš.

Základní skupina A:

Postup ze skupiny A si zajistily týmy Chabeřice Star, Black Shoes Jun. a Internacionálové.

Chabeřice Star – Krokodýl 6:0 (Jícha 3, L. Petrů, K. Petrů, J. Petrů)

Internacionálové – Black Shoes Jun. 1:4 (Šindelář – Zeman 2, Jouza, T. Martinák)

Krokodýl – Internacionálové 0:0

Internacionálové – Chabeřice Star 1:3 (Pechanec – Panna 2, K. Petrů)

Black Shoes Jun. – Krokodýl 5:1 (Zeman 2, Jouza, Louda, Pohorský – Lopour)

Black Shoes Jun. – Chabeřice Star 2:3 (Arnolt, Louda – Jícha 2, Panna)

Tabulka A:

1. Chabeřice Star 3 0 0 0 12:3 9

2. Blach Shoes Jun. 3 2 0 1 11:5 6

3. Internacionálové 3 0 1 2 2:7 1

4. Krokodýl 3 0 1 2 1:11 1

Základní skupina B:

Postup ze skupiny B si zajistila družstva Horka nad Sázavou, 1. FC Pacifik a Kelevraz.

Horka n. Sáz. – Pacifik 2:1 (S. Bezděk, Vodička - Vosyka)

Ajax – Kelevraz 1:2 (Olyinik – J. Pejša, O. Sochůrek)

Horka n. Sáz. – Rangers 5:0 (S. Bezděk, T. Bezděk, Turek, Vodička, J. Gramer)

Pacifik – Ajax 4:0 (M. Kotouček 2, Cudlín 2)

Rangers - Kelevraz 0:2 (A. Sochůrek, V. Pejša)

Ajax – Horka n. Sáz. 0:3 (Vodička 2, M. Trpišovský)

Kelevraz - Pacifik 1:1 (Musiol – Cudlín)

Rangers – Ajax 4:1 (Hájek, Hluchý, Hirnyk, Baysakn)

Kelevraz – Horka n. Sáz. 0:2 (F. Gramer, Vodička)

Pacifik – Rangers 2:1 (Cudlín, Linhart – Procházka)

Semifinále E:

Hned na úvod této semifinálové skupiny se utkala mužstva Chabeřice Star a Internacionálové, úspěšnější byl domácí tým (8:3).

Chabeřice Star - Internacionálové 8:3 (Jícha 2, Kopecký 2, L. Petrů, J. Petrů, Panna, K. Petrů – Dubják, Janata, Pechanec)

FC Pacifik – Internacionálové 2:4 (M. Kotouček, Cudlín – Dubják 3, Pechanec)

Chabeřice Star – FC Pacifik 2:4 (Jícha, J. Petrů – Mich. Kotouček, Mar. Kotouček, Kašpar, Linhart)

Tabulka E:

1. Chabeřice Star 2 1 0 1 10:7 3

2. FC Pacifik 2 1 0 1 6:6 3

3. Internacionálové 2 1 0 1 7:10 3

Semifinále F:

Semifinálová skupina F se stala záležitostí týmu Horka nad Sázavou, který svým soupeřům vsítil celkem devět branek při jedné obdržené a postoupil do finále.

Kelevraz – Horka n. Sáz. 0:8 (Trpišovský 4, Vladyka ml., Vodička, Turek, J. Gramer)

Black Shoes Jun. – Kelevraz 4:0 (Jouza 2, Viktora, Louda)

Horka n. Sáz. – Blach Shoes Jun. 1:1 (Vodička – Zeman)

Tabulka F:

1. FC Horka n. Sáz. 2 1 1 0 9:1 4

2. Black Shoes Jun. 2 1 1 0 5:1 4

3. Kelevraz 2 0 0 2 0:12 0

Zápasy o 7. - 8. - 9. místo:

Ajax Polipsy – Krokodýl 1:4 (Brýl – T. Veselý 2, Lopour, Vrzáček)

Rangers - Krokodýl 4:1 (Drbal, Hirnyk, Procházka, Baysakn - Vrzáček)

Rangers Zruč nad Sázavou – Ajax 7:1 (Popek 2, Hirnyk 2, Rudenko, Hluchý, Kotek – Olyinik)

Pořadí: 7. Rangers Zruč nad Sázavou, 8. Krokodýl, 9. Ajax Polipsy

O 5. - 6. místo: MFC Kelevraz – Internacionálové 4:3 (A. Sochůrek 2, O. Sochůrek, Musiol – Musil, Prošek, Kozel)

O 3. - 4. místo: Black Shoes Jun. – 1. FC Pacifik 2:2 PK 2:3 (Kovář, Mar. Kotouček – Zeman 2)

Bronzové medaile si vybojovali hráči týmu I. FC Pacifik, střelecky se prosadili Zeman – 2 góly.

FINÁLE: FC Horka nad Sázavou – Chabeřice Star 4:2 (1:1), branky: F. Gramer 2, J. Gramer, Trpišovský – K. Petrů, J. Petrů)

FC Horka nad Sázavou po loňském druhém místě opět vyhrála, Chabeřice Star po loňském prvenství skončily druhé.

Celkové pořadí:

1. FC Horka nad Sázavou (Vrána – J. Vladyka ml., Trpišovský, J. Gramer, M. Turek, F. Gramer, T. Bezděk, S. Bezděk, Vodička, Vladyka st.)

2. Chabeřice Star (Císař – K. Petrů, L. Petrů, J. Petrů, Jin. Petrů, Panna, Kopecký, Jícha)

3. 1. FC Pacifik (Beránek – Pešek, Linhart, Vosyka, Kovář, Cudlín, Zientek, Mich. Kotouček, Mar. Kotouček, Kašpar),

4. Black Shoes Jun., 5. Kelevraz, 6. Internacionálové, 7.  Rangers Zruč nad Sázavou 8. Krokodýl, 9. Ajax Polipsy

Individuální ocenění:

Nejlepší hráč: Jáchym Zeman (Black Shoes Jun.)

Nejlepší brankář: Michal Beránek (1. FC Pacifik)

Nejlepší střelec: Jan Jícha (Chabeřice Star) 8 branek

Nejrychlejší branka: Petr Dubják (Internacionálové) 0,29 minuty

Cena Fair play: pro nejslušnější mužstvo – Internacionálové

ZAJÍMAVOSTI:

V rámci turnaje se uskutečnila tipovací soutěž o uhodnutí finálové dvojice. Ze vsazených 121 tipů bylo výherních 51 (vloni ze 159 tipů bylo 62 výherních) na FC Horku nad Sázavou a Chabeřice Star.

Ceny předávali starosta města Mgr. Martin Hujer, předseda Jiskry Pavel Vrzáček. Společně s nimi se předávání cen zúčastnil i Pavel Benčát v přestrojení za Lukáše Zelenku.

Tipovací soutěž o uhodnutí odehraného ročníku dle fotek (z roku 2003 – 10. ročník) – vyhrála trojice mladých házenkářů Jan Tůma, Martin Jindřich a Jakub Ruth

Správný tip na legendu Lukáše Zelenky při vyhlašování uhodl David Vinc (tým Krokodýl)

Jan Jícha (Chabeřice Star) se stal potřetí za sebou nejlepším střelcem turnaje. (jot, paa – foto: Josef Tůma, Zdeněk Janata, Pavel Antoš)

(Foto: Josef Tůma, Zdeněk Janata, Pavel Antoš)