Sebastien Macháček získal zlato v Budapešti, bronz v Tbilisi | Zpravodajství, foto zde

Sebastien Macháček vybojoval v Budapešti zlatou medaili v kickboxu, nyní v Tbilisi bronz ve sportovním jiujutsu

Dvanáctiletý Sebastien vstoupil v Gruzii do zápasu o bronz velmi aktivně a soupeře doslova přejel bodovým rozdílem 17:0

Sebastien Macháček vybojoval v Budapešti zlatou medaili v kickboxu, nyní v Tbilisi bronz ve sportovním jiujutsu

Dvanáctiletý Sebastien vstoupil v Gruzii do zápasu o bronz velmi aktivně a soupeře doslova přejel bodovým rozdílem 17:0

Od 8. do 10. listopadu se v gruzínském hlavním městě Tbilisi uskutečnilo mistrovství světa ve sportovním jiujutsu mládeže a dospělých - účast třinácti států. Jedná se o disciplínu, kde zápasníci bojují jak v postoji pomocí úderů a kopů, tak mohou rovněž zápas přenést na zem. Zde již údery nejsou povoleny, ale zápasník může zápas ukončit na tzv. submisy (např. páku na ruku, škrcení, atd.). Bojů o mety nejvyšší se zúčastnil i dvanáctiletý Sebastien Macháček, syn zručského rodáka Josefa Macháčka. Turnaj v kategorii 12-13 let zahájil rovnou semifinálovým bojem. Los mu však nepřál a přisoudil mu azerbajdžánského soupeře, který měl dvanáctikilovou váhovou převahu (pozn. red.: soupeř byl přilosován z vyšší váhové kategorie, která nebyla dostatečně obsazena), což se ukázalo jako rozhodující pro průběh celého utkání. Soupeř své váhové převahy velmi dobře využil, kdy těžil hlavně v hodech. Sebastien Macháček tak svůj první zápas těsně prohrál na body, byť jeho výkon byl velmi dobrý. Následoval boj o bronzovou medaili, v němž se utkal s tureckým reprezentantem. Ten však nebude na zápas vzpomínat v dobrém. Zdravě namotivovaný Sebastien Macháček vstoupil do zápasu velmi aktivně a soupeře doslova přejel bodovým rozdílem 17:0, čímž zároveň vytvořil nový rekord mistrovství světa a bronz tak putoval do České republiky. Bronzovou medailí tak udělal velkou radost zručskému dědovi a babičce, kteří výsledek z daleké Gruzie netrpělivě očekávali.

Sebastien Macháček je však všestranný bojovník, který reprezentuje Českou republiku i v kickboxu. V něm letos zaznamenal svůj největší úspěch, kdy v Budapešti vybojoval zlatou medaili na Světovém poháru nejprestižnější kickboxové organizace WAKO a na stupínek nejvyšší vystoupal ve velkém stylu, kdy tři ze čtyř zápasů ukončil před limitem, včetně toho finálového. Rovněž v kickboxu již potřetí obhájil titul mistra republiky.

Sebastien zaznamenal úspěch i v klasickém boxu, kde na letošním mistrovství republiky vybojoval 3. místo. (Josef Macháček, Josef Tůma – foto: Josef Macháček)

(Foto: Josef Macháček)

fgbnbv