Menu

​​

VOLEJBAL LVÍČAT ČR 04/05, PRVNÍ MEZINÁRODNÍ TURNAJ, UHERSKÉ HRADIŠTĚ, 2. MÍSTO - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Turnaj čtyř národů, Uherské Hradiště, druhé místo

VOLEJBALOVÁ REPREZENTACE ČR LVÍČAT 04/05 ODEHRÁLA V UHERSKÉM HRADIŠTI PRVNÍ MEZINÁRODNÍ ZÁPASY

Zručské Barboře Filipové (č. 10) se splnilo přání zahrát si v dresu reprezentačního týmu ČR

VOLEJBALOVÁ REPREZENTACE ČR LVÍČAT 04/05 ODEHRÁLA V UHERSKÉM HRADIŠTI PRVNÍ MEZINÁRODNÍ ZÁPASY

Zručské Barboře Filipové (č. 10) se splnilo přání zahrát si v dresu reprezentačního týmu ČR

Uherské Hradiště – Lvíčata, dívky 04/05, vstoupila na mezinárodní scénu. V pátek 17. srpna 2018 se poprvé představila v zápasovém zatížení. Uskutečnil se Turnaj čtyř národů, postupně odehrála zápasy se Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Na první reprezentační turnaj se po téměř měsíčním volnu intenzivně připravovala Lvíčata od pondělí právě v Uherském Hradišti. Reprezentaci tvořilo 16 hráček napříč oddíly celé republiky, z Jiskry Zruč nad Sázavou byla hráčkou reprezentace České republiky Barbora Filipová (v současné době hráčkou Kralup nad Vltavou).

Výsledky:

17. 8. ČR - Slovensko 3:2 (17,-18,-18,9,-11)

18. 8. ČR - Polsko 1:3 (18,-25,-11,-23)

19. 8. ČR - Maďarsko 3:0 (17, 23, 18)

Pořadí: 1. Polsko, 2. ČR, 3. Slovensko, 4. Maďarsko (jot – foto: repre ČR, Martina Filipová)

Jana Mitáčová – hlavní trenér RD Lvíčat – dívky 04/05: ,,Od pátku do neděle se v Uherském Hradišti v hale TJ Slovácká Slávia konal mezinárodní turnaj a pro naše družstvo Lvíčat dívek 04/05 to byla vůbec první mezinárodní herní prověrka a nedopadla vůbec špatně!!!“

Česká republika – Slovensko 3:2

Pátečním soupeřem Lvíčat bylo družstvo Slovenska. Do utkání děvčata vstoupila odvážně zejména na servisu a vůbec nevypadalo, že by poprvé oblékly reprezentační dres. Po vyhraném prvním setu si ale vybraly nováčkovskou daň a Slovenky byly rázem v zápase, a srovnaly na 1:1. Ve třetím setu po prostřídání hráček měly opět navrch. Slovenský tým nesložil zbraně, zlepšil servis a naopak na straně Lvíčat se začaly kupit nevynucené chyby a o vítězství musely bojovat v pátém setu. Ten se dívkám vydařil zejména bojovností vyhrát 15:11 a mohly se radovat z premiérového vítězství hned v prvním zápase. Do utkání bylo nominováno 16 hráček a všechny měly na vítězství svůj podíl.

Česká republika – Polsko 1:3

V sobotním utkání Lvíčata poměřila síly s týmem Polska. Toto družstvo je v průměru vyšší než české, což bylo znát hlavně při rozcvičování na síti. Vstup do zápasu se domácím vydařil, zatlačili Polky servisem a nevytvářeli mnoho chyb. Polský tým více chyboval a výsledkem trpělivosti děvčat bylo vítězství v úvodním setu. Druhý set se až do stavu 20:11 vyvíjel v domácí prospěch, dařilo se dodržovat stanovenou taktiku, ale dívky nevydržely až do koncovky a díky zlepšené hře Polek zejména na servisu, prohrály těsně koncovku druhého setu.  Polky se dostaly do utkání dobrou hrou na středu sítě a ve třetím setu se naopak české reprezentaci nedařilo téměř nic. Čtvrtý set se zlepšila zejména přihrávka, se soupeřem holky držely ve všech herních činnostech krok, vázla pouze souhra nahrávaček a blokařek. Zde se projevil hlavní rozdíl mezi českým a polským týmem nejvíce. Výsledkem byl vyrovnaný, ale prohraný set a tím i celé utkání.

Česká republika – Maďarsko 3:0

Do zápasu Lvíčata vstoupila s odhodláním vyhrát. V hledišti k tomu měly velkou podporu zejména v rodičích hráček, které nás podporovali hlasitě. Výsledkem podpory z hlediště a vydolováním posledních sil, které hráčkám po sedmidenním VT zbyly, byl poměrně jednoznačný výsledek 3:0 v český prospěch. Maďarský tým byl sice více sehraný, ale díky individuálním herním dovednostem domácích hráček a také mnohem větší bojovností soupeře přehrály zejména na servisu a přihrávce podání.

Celkové pořadí:

1. Polsko, 2. Česká republika, 3. Slovensko, 4. Maďarsko

Jana Mitáčová – hlavní trenér RD Lvíčat – dívky 04/05: ,,Výsledek turnaje – druhé místo, byl výborný, ale ukázal, že český tým čeká spousta společné práce, pokud bude chtít uspět na kvalifikaci na ME U16 (MEVZA). Všem nominovaným hráčkám patří poděkování za pracovní tréninkové nasazení a přejme si, aby to tak bylo i nadále.“