10. ročník Vánoční ceny dvojic, SH Zruč nad Sázavou, rekordních 36 dvojic | Zpravodajství, pořadí, foto zde

Desátý ročník Vánoční ceny dvojic vyhráli při rekordní účasti ostravští hráči Martinko se Štalzerem

Zručští stolní tenisté František Herout s Radkem Slavíkem skončili na desátém příčce a Dan Nevřela s Martinem Vaiglem obsadili osmnáctou pozici

Desátý ročník Vánoční ceny dvojic vyhráli při rekordní účasti ostravští hráči Martinko se Štalzerem

Zručští stolní tenisté František Herout s Radkem Slavíkem skončili na desátém příčce a Dan Nevřela s Martinem Vaiglem obsadili osmnáctou pozici

Zruč nad Sázavou - SKC TENNISLINE Zruč nad Sázavou uspořádal ve Sportovní hale Na Pohoří již desátý ročník Vánoční ceny dvojic.

Na tradiční turnaj Vánoční ceny dvojic se do zručské sportovní haly dostavilo rekordních 36 dvojic, a to se ještě čtyři náhradníci do startovního pole na poslední chvíli bohužel nevešli.

František Herout: ,,Bylo k vidění mnoho vyrovnaných duelů v ryze přátelské atmosféře. V základních skupinách si to hráči rozdali herní formou Davis Cupu jen do druhého vítězného bodu. Stoly patřily favoritům, kteří ovšem svou situaci vůbec neměli jednoduchou.“

Účastníci se utkali ve dvou výkonnostních divizích A a B, do kterých byli rozděleni dle nasazení pomocí výkonnostního koeficientu ELO. V základních skupinách se hrálo jen na dva vítězné zápasy a sety, a tak byly šance otevřenější. Divize se pak propojily baráží, která rozhodla o konečné podobě závěrečného pavouku KO Divize A a Divize B. Zatímco Divize A se již hrála na tři vítězné sady, Divize B stále na dvě. Zápasy o umístění (po prohře v hlavním pavouku) se dohrávaly jen na čtyřhry.

František Herout: ,,Největším zpestřením turnaje byla účast extraligových hráčů Stanislava Kučery (mistr republiky 2018-19 El Nino Praha) nebo Tomáše Martinka (TJ Ostrava). Druhou zajímavostí byla účast rodilého japonského kvarteta německé reprezentantky Tsuitsui a třech sourozenců Itagakových. A tím největší lákadlem, které na zručském vánočním turnaji bývá, byla účast 26 ligových hráčů, dalších 14 hráčů divizních, neboli kvalitní a vyrovnané startovní pole.“

Na stolech se ukázali i zručští mladíci Babka – V. Förster a Nácovský - Cendelín, kteří úspěšně nezůstali poslední i díky účasti kolegů z Kutnohorska. Na slušném 18. místě skončila domácí generační dvojice Daniel Nevřela a Martin Vaigl. Z domácích skončili nejlépe desátí František Herout s Radkem Slavíkem.

Skvělý pohled byl na obrannou hru dvojice Stanislav Kučera a Kryštof Přída (El Nino Praha), která místy doslova brala dech a turnaj příjemně protáhla. Strhující bylo nejen vítězné semifinále s Jakubem Slapničkou a Ondřejem Květoněm, ve kterém pražští tenisté zvítězili i díky tomu, že Jakub Slapnička neproměnil vedení 2:1 a 8:3 (10:6) se Stanislavem Kučerou. Ve finále se pak po závěrečné čtyřhře prosadil ostravské pojetí rozumného útoku v podání Tomáše Martinka a Adama Štalzera, jakožto zástupců těch nejlepších, který juniorský stolní tenis nyní nabízí.

František Herout: ,,Díky podpoře partnerů akce, zejména Městu Zruč nad Sázavou a RABBITu Trhový Štěpánov si po skončení turnaje každá dvojice odnesla hezkou cenu a příjemný pocit z dobrého zahrání si, podívání se a pokecání. Díky všem za účast i pomoc při organizaci. Těšíme se za rok - v neděli 27. prosince 2020, kdy se budeme snažit rozšířit kapacitu turnaje o další tři stoly, další dvojice a posunout turnaje zase o úroveň dál.“

Konečné výsledky:

1. Martinko - Štalzer (TJ Ostrava), 2. Kučera - Přída (El Nino Praha), 3. Skála - Jadrný (HB Ostrov), 3. Květoň - Slapnička (HB Ostrov/ČZ Elektrostav Strakonice), 5. Průša - Dvořák (TTC Elizza Praha), 6. Pytlík - Pytlíková (Německo/SKST Vlašim), 7. Vondráček - Kadlec (HB Ostrov/TJ Ostrava), 8. Šváb – Miffek (TJ Tatran Hostinné), 9. Tsutsui – Itagaki (Juky – Japonsko), 10. Herout – Slavík (SKC Zruč nad Sázavou), 11. Mádr – Sivera (HB Ostrov), 12. Stach – Filípek (El Nino Praha), 13. Fausek – Krameš (TTC Elizza Praha), 14. Marek – Jeníček (TJ Chmelná/SK Kamenice n. L.), 15. Keroušová - Marel (KST Vlašim/Tesla Pardubice), 16. Merta – Dolejší (Tesla Pardubice), 17. Khalaila - Knobloch (El Nino Praha/Lokomotiva Vršovice), 18. Nevřela - Vaigl (SKC Zruč nad Sázavou), 19. Ghariani – Němec (El Nino Praha), 20. Brukner - Váňa (Jiskra Humpolec), 21. Fuk – Štus (TJ Chmelná/ Sokol Malín), 22. Průša – Juhasz (TTC Elizza Praha), 23. Šturc – Lövl (Stolní tenis Benešov/Sokol Čáslav), 24. Itagaki - Itagaki (Japonsko), 25. Moravec – Brožek (Sokol Lány), 26. Sáblík - Benc (SK Nové Dvory), 27. Zápotočný – Zelenka (SK Kamenice n. L./TJ Chmelná), 28. Žydyk - Nádvorník (Stolní tenis Benešov), 29.  Beran – Dusil (Sokol Čáslav/Sokol Malín), 30. Hájek - Krčil (Jiskra Humpolec), 31.  Hrazdíra – Dvořák (Stolní tenis Benešov), 32. Janeček - Táborský (Sokol Močovice/ Sokol Zbraslavice), 33. Kolman – Sytař (Sokol Malín), 34. Babka – V. Förster (SKC Zruč nad Sázavou), 35. Cendelín - Nácovský (SKC Zruč nad Sázavou), 36.  Kačerovský – Dlabal (SKK Hlízov). (František Herout, jot – foto: SKC)

(Foto: SKC)

dfv