4. turnaj seriálu Grand Prix ve stolním tenisu, Praha - zpravodajství

Zručský Filip Cendelín vyhrál GP Prahy nejmladších žáků ve stolním tenisu, ve finále porazil Radima Kupsu z Vlašimi

Čtvrtý turnaj seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího žactva se vydařil, Filip Cendelín neztratil v šesti utkáních ani set

Zručský Filip Cendelín vyhrál GP Prahy nejmladších žáků ve stolním tenisu, ve finále porazil Radima Kupsu z Vlašimi

Čtvrtý turnaj seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího žactva se vydařil, Filip Cendelín neztratil v šesti utkáních ani set

Praha - Trojlístek mladíků SKC Zruč nad Sázavou se účastnil Grand Prix Prahy v Braníku. Zatímco starší žáci Jan Baloun a debutant v barvách Zruče nad Sázavou Dominik Babka ve své věkové kategorii skončili mezi nejlepšími 16 hráči, třetí z výpravy zasvítil více. Filip Cendelín se na svém prvním GP představil mezi nejmladšími žáky v kategorii B, kterou prošel jako nůž máslem. Ve startovním poli nenašel konkurenta a z Braníku si odvezl vítězný pohár.

V kategorii B se hrálo v šesti skupinách, Filip Cendelín hrál ve skupině B. Nejprve porazil 3:0 Maška z Elizzy Praha, poté 3:0 Landu z Kotlářky Praha a 3:0 Urbana z Malé Hraštice.

Tabulka skupiny B: (pořadí, jméno, sety, míčky)

1. Cendelín Filip 9 - 0 99 - 26

2. Mašek Matěj 6 - 3 75 - 72

3. Urban Jan 3 - 6 63 - 82

4. Landa Jakub 0 - 9 42 - 99

První dva hráči z každé skupiny postoupili do pavouka o 1. – 16. místo. Filip Cendelín byl nasazen jako hráč č. 2, v prvním kole měl volný los. Ve čtvrtfinále přehrál 3:0 Studeného z Liberce, v semifinále 3:0 Kadlecovou z Lokomotivy Vršovice a ve finále zvítězil 3:0 nad Kupsou z SKST Vlašim.

Celkové pořadí: 1. Filip Cendelín – SKC Zruč nad Sázavou, 2. Radim Kupsa – SKST Vlašim, 3. Lucie Kadlecová – Lokomotiva Vršovice, 4. Patrik Semotan – Slovan KST Bohnice, atd. (jot, frn)

(Foto: Lenka Cendelínová)