TOP 12 Regionálního poháru žactva, stolní tenis, Zruč nad Sázavou - zpravodajství, foto

Závěrečný TOP 12 - Zruč nad Sázavou

TOP 12 ve Zruči nad Sázavou skončil velkým úspěchem Vojtěcha Förstera, úspěchem je i čtvrté místo Jana Čekala

Celkové pořadí zručských hráčů: 2. Förster, 4. Čekal, 5. Baloun, 12. Cendelín

TOP 12 ve Zruči nad Sázavou skončil velkým úspěchem Vojtěcha Förstera, úspěchem je i čtvrté místo Jana Čekala

Celkové pořadí zručských hráčů: 2. Förster, 4. Čekal, 5. Baloun, 12. Cendelín

Zruč nad Sázavou - Závěrečný TOP 12 nejlepších hráčů série Regionálních pohárů žactva  - nejlepších hráčů ročníku 2004 a mladší regionů Kutná Hora a Kolín se uskutečnil ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou za účasti kvarteta zručských zástupců - Jan Čekal, Filip Cendelín, Jan Baloun a Vojtěch Förster.

František Herout: ,,Kluci ukázali během třech regionálních pohárů v této sezóně nejlepší výsledky. Ten nejlepší předvedl na třetím z nich Dominik Babka, ale na účast na TOP12 to bohužel nestačilo. Turnaj po průběhu RP postrádal favorita, a tak bylo o zábavu postaráno.“

Základní šestičlenné skupiny náhodně dopadly na rozdělení do té "polabské" a "posázavské". Všichni Zručáci bojovali ve skupině A. Nejlepší hru předváděl Vojta Förster a zaslouženě tak nepoznal pachuť porážky, což ho katapultovalo do finále. Bojovný přístup patřil i Janům - Čekalovi a Balounovi. Ti sice dvakrát prohráli, ale díky vzájemným zápasům šel Čekal do finálové skupiny a Baloun do skupiny o 5. - 8. místo. Největší smůlu měla Katka Fuchsová (Sokol Zbraslavice), kterou dělil set s Janem Balounem od postupu a nakonec se musela spokojit s bojem o deváté místo.

František Herout: ,,Vůbec se nedařilo Filipu Cendelínovi, který od začátku vykazoval značnou nejistotu a jen marně hledal na své soupeře účinný recept. Až proti kutnohorskému Růžičkovi předvedl velice dobrý bojovný výkon, ale těsně podlehl v pátém setu.“

Filip se nenašel ani v poslední skupině a nakonec zaujal až dvanáctou příčku, která pro něj byla zklamáním. Naopak jeho kolegové se svými umístěními musí být spokojeni. Jan Baloun sice prohrál s čáslavským Reimannem, ale přidal výhru s Čebišem a díky dobrému skóre si došel pro skvělé páté místo. Nejnapínavější byla finálová skupina. Nejdříve Jan Čekal smolně prohrál v koncovce pátého setu s Lindou Kolářovou (Český Brod), a podobně i Vojta Förster s výborně hrajícím Markem Jetenským (Radim).

František Herout: ,,V druhém kole ale hoši bojovali o zázrak. Jan pomstil Vojtu proti Jetenskému, a tak Vojta mohl nastoupit v ostrém finále proti Kolářové. Tam vedl 1:0 a 13:12 po dobrém signálu, ale potom byla šťastnější jeho soupeřka a došla si pro vítězství 3:1.“

Druhé místo je pro Vojtu z pozice devátého nominovaného hráče senzačním úspěchem. Kdyby měl více zkušeností a klidu ve finálovém zápase, tak by nejspíš uspěl, tak snad příště. Úspěchem je i čtvrté místo Jana Čekala, který za poslední tři měsíce pro neustálé nemoce byl asi na dvou trénincích, a tak od sebe ani více čekat nemohl.

František Herout: ,,TOP 12 tak skončil pro Zruč nad Sázavou relativním úspěchem, na kterém se dá stavět do dalších sezón. Rozhodně se ukázalo, kdo v trénincích šlape a kdo pohodlně tahá za kratší konec. Rozdíly mezi hráči byli totiž zcela minimální.“ (frh, jot – foto: Josef Förster, František Herout)

KONEČNÉ POŘADÍ TOP 12 -  Zruč nad Sázavou

1. Kolářová Linda (Sokol Český Brod), 2. Förster Vojtěch (SKC Zruč nad Sázavou), 3. Jetenský Marek (Viktoria Radim), 4. Čekal Jan (SKC Zruč nad Sázavou), 5. Baloun Jan (SKC Zruč nad Sázavou), 6. Reimann Jakub (Sokol Čáslav), 7. Růžička Daniel (Sokol Kutná Hora), 8. Čebiš Patrik (Sokol Velký Osek), 9. Valentová Klára (Sokol Český Brod), 10. Hovorka Marek (Viktoria Radim), 11. Fuchsová Kateřina (Sokol Zbraslavice), 12. Cendelín Filip (SKC Zruč nad Sázavou)

(Foto: Josef Förster, František Herout)