Volejbal, reprezentace ČR Lvíčat U16, dvě mezinárodní utkání s Francií U18, Žďár nad Sázavou - zpravodajství, foto

Volejbalová reprezentace ČR Lvíčat 04/05 (U 16) odehrála ve Žďáru nad Sázavou dva mezinárodní zápasy s Francií U 18, skvělá divácká kulisa českých fanoušků

Na žďárské palubovce se v prvním utkání představila i zručská Barbora Filipová (č. 10)

Volejbalová reprezentace ČR Lvíčat 04/05 (U 16) odehrála ve Žďáru nad Sázavou dva mezinárodní zápasy s Francií U 18, skvělá divácká kulisa českých fanoušků

Na žďárské palubovce se v prvním utkání představila i zručská Barbora Filipová (č. 10)

Žďár nad Sázavou – Reprezentační družstvo Lvíčat 04/05 se i přes nepostup na ME U16 připravovalo společně od 1. června 2019. Letní blok přípravy byl zaměřen převážně na nabrání fyzické kondice. Ve spolupráci s kondičním trenérem Davidem Nerudem hráčky na každém VT absolvovaly vždy jeden trénink zpevňovacích cvičení, správné techniky běhu a odrazu. V druhé fázi tréninku následovala volejbalová rutina zaměřená na procvičování individuálních herních činností. Snažili jsme se o velký počet opakování a korekci technických nedostatků.

Tréninky v Novém Veselí byly zaměřeny zejména na obranu v poli a přihrávku, nahrávačky pracovaly v trénincích častěji samostatně na nácviku nahrávky do zóny IV. a II. Večerní hodiny patřily vždy regeneraci (sauna, whirpool) a kompenzačním cvičením.

Ve středu po obědě (3. 7.) se všech 15 hráček přesunulo do Žďáru nad Sázavou, kde se k týmu připojily ještě hráčky, které dostaly k dispozici větší volno k doléčení drobných zranění z ODM (Pelikánová, Kelnárová, J. Dvořáková).

Jana Mitáčová, trenérka: ,,V kondičním bloku družstvo pokračovalo i nadále, ale v menším poměru k volejbalu. V sobotu 6. července nás čekalo totiž přátelské utkání s výběrem Francie U18, který přicestoval do Žďáru nad Sázavou na tři přípravná utkání (7. 7. a 8. 7. ČR U18 – FRA U18). S trenéry Francie jsme se dohodli na dvou utkáních na dva vítězné sety, aby se do hry mohly zapojit všechny nominované hráčky.“

1. zápas:

Česká republika U16 – Francie U18 0:2 (23:25, 24:26)

Sestava ČR: Výtisková, Kamasová, Bambasová, zručská B. Filipová (č. 10), Havlová, J. Dvořáková, libero Ambrůzová. Střídaly: Zapfová, Rožnovjáková

Oba sety se zejména díky obětavé obraně v poli dívky držely na malý bodový odstup, pokud se jim povedlo soupeřky zatlačit servisem. Koncovku obou setů ale prohrály nejtěsnějším rozdílem dvou bodů. Trochu zamrzel druhý set, který reprezentační tým nedokázal dovést k výhře ani přes vedení 24:19. Soupeřky v závěru vždy ukázaly svoji sílu a větší důraz kůlových hráček. Za předvedený výkon zaslouží pochvalu nahrávačka Výtisková, smečařka Kamasová a blokařka J. Dvořáková. Také libero  Ambrůzová se blýskla několika obětavými zákroky.

2. zápas:

Česká republika U16 – Francie U18 0:2 (21:25, 8:25)

Sestava ČR: Výtisková, Kamasová, J. Dvořáková, Rožnovjáková, Bohuslavová, V. Dvořáková, libero Veselá. Střídaly: Zapfová, Cihlářová, Bambasová, Havlová, Abendroth

První set český tým dokázal dobře servírovat, trenér Francie promíchal sestavou a výsledkem byl sice prohraný, ale vyrovnaný set až do stavu 20:21. Vinou chyb na domácí straně prohrály Češky 21:25. Ve druhém setu již soupeřky ukázaly svojí sílu, domácí děvčata si špatně přihrávala a odevzdala set staršímu a lepšímu soupeři 8:25. Do hry byly zapojeny všechny nominované hráčky. (Jana Mitáčová, jot - foto: Josef Tůma)

Jana Mitáčová, trenérka: ,,Obě utkání byla pro naše družstvo přínosem a drahocenným sbíráním zkušeností s výborným soupeřem. Děkujeme také skupině dívek, které nám přijela zafandit z Nového Veselí, kde se děvčata setkala k druhému srazu Nadějí 07/08 a samozřejmě rodičům, kteří byli i hlasitě slyšet. Družstvo nyní dostalo čtyřdenní volno a ve čtvrtek 11. července se sejde v Mikulově, odkud v neděli 14. července odcestujeme do chorvatské Puly, kde mezinárodním turnajem Global Challenge 2019 zakončíme letní blok přípravy.“

(Foto: Josef Tůma)