9. ROČNÍK VÁNOČNÍ CENY DVOJIC VE STOLNÍM TENISU, ZRUČ NAD SÁZAVOU - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Devátý ročník Vánoční ceny dvojic, Zruč nad Sázavou

DEVÁTÝ ROČNÍK VÁNOČNÍ CENY DVOJIC VYHRÁLA DVOJICE BUBEN – HORT Z HRADCE KRÁLOVÉ

Zručští stolní tenisté František Herout s Radkem Slavíkem skončili na sedmé příčce a Jan Čekal s Vojtěchem Försterem obsadili šestnáctou pozici

DEVÁTÝ ROČNÍK VÁNOČNÍ CENY DVOJIC VYHRÁLA DVOJICE BUBEN – HORT Z HRADCE KRÁLOVÉ

Zručští stolní tenisté František Herout s Radkem Slavíkem skončili na sedmé příčce a Jan Čekal s Vojtěchem Försterem obsadili šestnáctou pozici

Zruč nad Sázavou - SKC TENNISLINE Zruč nad Sázavou uspořádal ve Sportovní hale Na Pohoří již devátý ročník Vánoční ceny dvojic.

Na tradiční stolnětenisový turnaj Vánoční cena dvojic se do zručské sportovní haly dostavilo 18 dvojic, hrálo se na sedmi stolech. Zatímco loni se Cena zapsala rekordním počtem 26 družstev, letos se pyšnila rekordní účastí 12 ligových kapitánů a 9 ryze ligových párů.

Bylo k vidění mnoho vyrovnaných duelů v ryze přátelské atmosféře. V základních skupinách si to hráči rozdali herní formou Davis Cupu jen do druhého vítězného bodu. Stoly patřily favoritům, kteří ovšem svou situaci vůbec neměli jednoduchou.

Ani první kola play-off nepřinesla velká překvapení. Mezi nejlepších osm prošla zručská dvojice František Herout a Radek Slavík poměrem 3:0 s ligovými soupeři z Jaroměře - Karlem Šmidtem a Jaroslavem Černým. Své nasazení ztratili jen hradečtí borci Kačer s Janovským, kteří nestačili nejtěsnějším možným rozdílem na Juhasze (Elizza Praha) s mladým Kadlecem (TJ Ostrava, ročník 2006, 2. liga).

V zápasech o umístění pak vzdala znavená výprava ze Sokola Lán a zručští mladíci se šetřili na turnaj následujícího dne. Regionální zástupci, mladí Filip Dusil (Sokol Kutná Hora) a Tomáš Beran (Sokol Čáslav), nabrali cenné zkušenosti vyšší úrovně a dokonce se tak vraceli i s dobrým 15. místem. Překvapením dne byla dvojice Zelenkových, kteří ač s KS2 a RP1 došli až na jedenáctý stupínek. Zručští, domácí František Herout s Radkem Slavíkem, nakonec nedokázali znovu porazit ve čtyřhře Juhasze s Kadlecem a bylo z toho konečné sedmé místo.

Jednoznačnými vítězi se stala favorizovaná prvoligová dvojice Vlastimil Buben a Tomáš Hort (Sokol PP Hradec Králové 2). Oba hráči se tak stali po Jiřím Čížkovi dalšími, kdo trofej získali podruhé, Vlasta Buben dokonce obhájil. Titul do Hradce Králové zamířil hned potřetí v řadě. Ve finále kluci zdolali nadějné za pár měsíců již havlíčkobrodské Ondřeje Květoně (Jiskra Domažlice, kadetský reprezentant) a Jakuba Slapničku (TJ Strakonice). Vstupenku do finále s těmito soupeři odmítli kolínští hráči Dan Miffek a Standa Dolejší. Konkrétně Standa měl do finále čtyři mečboly s Květoněm a Slapničkou dohromady, které nevyužil. Třetí místo si Kolínští podělili s legionáři Tomášem Voříškem a Martinem Šulcem. (František Herout, jot – foto: SKC)

František Herout: ,,Děkujeme všem za letošní účast, přejeme zdraví a úspěch do nového roku. Další, desátý, ročník se uskuteční ve Zruči nad Sázavou v pátek 27. prosince 2019. Těšíme se na Vás.“

(Foto: SKC)

Devátý ročník Vánoční ceny dvojic, Zruč nad Sázavou