Menu

​​

VOLEJBAL, 1. ROČNÍK PRAGUE VOLLEYBALL GAMES, PRAHA, 12 CELKŮ V KATEGORII U19 - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Mezinárodní turnaj Prague Volleyball Games - 1. místo

VOLEJBALOVÁ REPREZENTACE ČR LVÍČAT 04/05 VYBOJOVALA V PRAŽSKÉM FINÁLE PRVENSTVÍ A ZLATÉ MEDAILE V KATEGORII U19

Na turnaji Prague Volleyball Games se představila v reprezentačním dresu U19 i zručská Barbora Filipová

VOLEJBALOVÁ REPREZENTACE ČR LVÍČAT 04/05 VYBOJOVALA V PRAŽSKÉM FINÁLE PRVENSTVÍ A ZLATÉ MEDAILE V KATEGORII U19

Na turnaji Prague Volleyball Games se představila v reprezentačním dresu U19 i zručská Barbora Filipová

Praha – Reprezentační družstvo dívčích Lvíčat U14 se od 26. - 29. prosince 2018 zúčastnilo mezinárodního turnaje Prague Volleyball Games. Vánoční Praha přivítala šedesát družstev, některé týmy byly ze Slovenska, Polska, Rakouska, Itálie nebo Dánska. Turnaj byl rozdělen do sedmi kategorií a celkový počet účastníků se pohyboval okolo osmi set. Na 1. ročník turnaje nominovala trenérka Jana Mitáčová 15 hráček, které byly rozděleny na dva celky – Česká republika A (v U19) a Česká republika B (v U16). Mezi nimi do ČR A i zručskou Barboru Filipovou.

Účastníci z jednotlivých zemí: Česká republika – 39, Polsko – 7, Slovensko – 6, Dánsko – 4, Itálie – 3, Rakousko – 1

Na turnaji startovaly kromě domácích a zahraničních klubů i české reprezentační výběry, pro které to byla podle slov trenérů vynikající prověrka na mezinárodní klání po Novém roce. „Tento termín nabízel vhodnou přípravu kadetkám, které po Novém roce pokračovaly ve svých soutěžích. Byla i přípravou Lvíčat U14 na soutěž MEVZA, která je v lednu 2019 kvalifikací na mistrovství Evropy do šestnácti let ve slovenském Púchově,“ objasnili přínos Pražských volejbalových her pro své svěřenkyně trenér Stanislav Mitáč a jeho žena a trenérka Jana Mitáčová.

Kategorie U 19 děvčata (12 celků):

A skupina: Výběr CZE U19 (i s Barbora Filipová), Denmark girls U19 A, Vavřinec Kladno

Celková tabulka:

1. Výběr CZE U19, 2. Tatran Střešovice, 3. VO TJ Lanškroun, 4. Vavřinec Kladno, 5. Alessandria (Itálie), 6. Volley projekt UFK Nitra (Slovensko), 7. VK Benátky, 8. SK Kometa Praha, 9. MVK Nové Mesto nad Váhom (Slovensko), 10. Denmark girls U19 A, 11. Denmark girls U19 B, 12. TJ Sokol Pouchov HK

Ambice do budoucna jsou pro volejbalové hry v Praze mnohem větší. Vzorem jsou florbalové a házenkářské turnaje, na které se přihlašuje až 600 týmů. Tomuto počtu by se chtěli organizátoři v příštích letech minimálně přiblížit. „Já pevně věřím, že si soutěž najde důležité místo v kalendáři mládežnických akcí a stane se jedním z největších turnajů svého druhu v Evropě. Už nyní registrujeme velký zájem o ročník 2019,“ nastínil své plány ředitel turnaje Martin Lébl. Podle jeho slov láká turnaj nejen na konfrontaci s vrstevníky z cizích zemí, ale i na krásy vánoční Prahy. (toh, jot – foto: PVG)