Menu

​​

ZIBOHLAVSKÉ SÁNÍ, POŽÁRNÍ ÚTOK A SOUTĚŽ O NEJRYCHLEJŠÍ ZADEK, ZIBOHLAVY - ZPRAVODAJSTVÍ, FOTO

Zibohlavské sání na sklopné terče, Zibohlavy

SDH ZRUČ NAD SÁZAVOU SKONČIL V ZIBOHLAVECH PÁTÝ, ZVÍTĚZIL KŘÍŽKOVÝ KOSTELEC PŘED DRAHOBUDICEMI

Požárního útoku se zúčastnilo i jedno družstvo žen

SDH ZRUČ NAD SÁZAVOU SKONČIL V ZIBOHLAVECH PÁTÝ, ZVÍTĚZIL KŘÍŽKOVÝ KOSTELEC PŘED DRAHOBUDICEMI

Požárního útoku se zúčastnilo i jedno družstvo žen

Zibohlavy – Sbor dobrovolných hasičů v Zibohlavech uspořádal v hasičském areálu u rybníka soutěž v požárním útoku Zibohlavské sání na sklopné terče ve dvou pokusech, kategorie muži a ženy, na dvě B bez přetlakového ventilu s klasickými hadicemi. Zajímavostí bylo losování jednotlivých postů ve druhých pokusech. Další disciplínou sportovního odpoledne byla soutěž o nejrychlejší zadek. Požárního útoku se zúčastnilo 9 mužských a 1 ženské družstvo ze sborů dobrovolných hasičů, soutěž byla dvoukolová. O nejrychlejší zadek soutěžilo 13 mužských týmů a dvě ženské.

Družstva - muži požární útok: Křížkový Újezdec, Drahobudice, Jindice, Zibohlavy, SDH Zruč nad Sázavou, Zbraslavice, Horní Měcholupy, Štítary, Radovesnice

Ženy požární útok: Jindice.

V kategorii mužů zvítězil Křížkový Kostelec s časem 17:31, na druhém místě skončil SDH Drahobudice – 17:52, třetí místo si odnesl SDH z Jindic - 17,67 sekund.  Kategorii žen vyhrály hasičky z Jindic.

Pořadí mužů: 1. Křížkový Újezdec 17.31, 2. Drahobudice 17.52, 3. Jindice 17.67, 4. Zibohlavy 18.12, 5. SDH Zruč nad Sázavou 18.65, 6. Zbraslavice 19.71, 7. Horní Měcholupy 20.12, 8. Štítary 22.09, 9. Radovesnice 23.00

Pořadí žen: 1. Jindice 28.41.

Sestava SDH Zruč nad Sázavou - 1. kolo: koš - Jan Čech, spoj savic - Josef Konvalinka, stroj - Josef Edr, B spoj - Jindřich Slavíček, rozdělovač - Luboš Drbal, levý proud - Lukáš Hoskovec, pravý proud - Vítek Schmidt

Sestava SDH Zruč nad Sázavou - 2. kolo: koš - Luboš Drbal, spoj savic - Jindřich Slavíček, stroj - Josef Edr, B spoj - Vítek Schmidt, rozdělovač -  Jan Čech, levý proud - Lukáš Hoskovec, pravý - Josef Konvalinka

Družstva - muži o nejrychlejší zadek: Zibohlavy 3V, Křížkový Újezdec A, Horní Měcholupy A, Drahobudice, Zbraslavice, Zruč nad Sázavou 1, Zibohlavy 2, Štítary, Jindice A,  Křížkový Újezdec B, Zruč nad Sázavou 2, Horní Měcholupy B, Jindice B

V kategorii mužů zvítězily Zibohlavy 3V s časem 8:46, na druhém místě skončil SDH Křížkový Kostelec A – 8:54, třetí místo si odnesl SDH z Horních Měcholup - 8,74 sekund.

Pořadí mužů: 1. Zibohlavy 3V 8.46, 2. Křížkový Újezdec A 8.54, 3. Horní Měcholupy A 8.74, 4. Drahobudice 8.75, 5. Zbraslavice 8.94, 6. Zruč nad Sázavou 1 9.10, 7. Zibohlavy 2 9.15, 8. Štítary 9.25, 9. Jindice A 9.28, 10. Křížkový Újezdec B 10.10, 11. Zruč nad Sázavou 2 10.53, 12. Horní Měcholupy B 10.64, 13. Jindice B 16.12

Sestava Zruče 1: koš - Jan Čech, spoj savic - Luboš Drbal, stroj - Josef Edr

Sestava Zruče 2: koš - Lukáš Hoskovec, spoj savic - Josef Konvalinka, stroj - Jindřich Slavíček (jot, jač – foto: SDH Zruč nad Sázavou)

Jan Čech: ,,V Zibohlavech byl požární útok na dvě B a na sklopné terče. Na druhý pokus každý připravil svůj post a pak se šlo losovat, co kdo bude dělat. Byl to velice zajímavý experiment. SDH se ještě zúčastnil soutěže o nejrychlejší zadek (výsledky ve zpravodajství).“

Lukáš Hoskovec: ,,Zibohlavské sání jednoznačně patří k těm oblíbenějším hasičským soutěžím, neboť nabízí pestrý program po celý den jak v podobě různých disciplín požárního sportu, tak i formou různých vědomostních úkolů pro děti i dospělé. Nechybělo ani bohaté občerstvení, po soutěži grilování a příjemná atmosféra se spoustou zábavy, to celé pod taktovkou skvělé organizace. Co se týká disciplín požárního sportu, soutěžilo se ve dvou kolech požárního útoku, přičemž v prvním kole týmy ukázaly to nejlepší, co dovedou. V druhém kole si pak každý člen týmu, vyjma postu strojníka (volitelně), vylosoval náhodně pozici, kterou poběží, čímž každý mohl ukázat svoji všestrannost. Obě kola nejlépe ze všech devíti týmů zvládlo mužstvo z Křížkového Újezdce, které si tak odvezlo i putovní pohár za celkové vítězství v součtu obou časů. Na celkovém druhém místě pak skončili muži z Drahobudic a třetí tým z Jindic. Jindice však v druhém pokusu s přehledem porazilo domácí družstvo Zibohlav, jež si po dlouhé době vyzkoušelo pomyslnou bramborovou příčku. Naši kluci skončili po menším zaváhání v prvním pokusu na 5. místě, ale rozhodně se zablýskli v druhém pokusu. Ten sice dokončili vlivem „šťastného“ losu na posledním místě, ale v srdcích diváků rozhodně nenašli konkurenci, když si Josef Konvalinka, nejvyšší ze všech závodníků, zaběhl poprvé v životě pravý útok a excelentním způsobem zasáhl terč. Pro nás to byl rozhodně výkon dne. Los nepřál ani Janu Čechovi, jenž debutoval na složitém postu rozdělovače. V kategorii žen nedošlo k žádnému překvapení na postu vítězů, neboť zde soutěžilo pouze družstvo z Jindic. Poté následovala soutěž „zadků“, tedy klání trojic v nejrychlejší přípravě a dopravě vody v přívodním vedení požárního útoku. Neporaženo v této disciplíně vzešlo zibohlavské trio Vaňků s časem 8,46 sekund. Nejlepší zručské družstvo skončilo na 6. místě ze 13, a to ve složení Čech, Drbal a Edr. Ze srandy se rovněž zúčastnilo trio Hoskovec, Konvalinka, Slavíček, které při své premiéře obsadilo 11. místo. Hasičské disciplíny završila soutěž železného hasiče, kde závodník po vypití piva na ex musel absolvovat překážkovou dráhu, avšak letos se soutěžilo bez zručské i ženské účasti. Železným hasičem zibohlavského sání se stal nepřemožitelný Martin Viktora. Budeme se těšit na další ročník této skvělé soutěže.“

(Foto: SDH Zruč nad Sázavou)